Mynet Trend

Kişilik testi: Resimdeki insanlardan öncelikle hangisine yardım edersiniz?

Objelere verdiğimiz anlık tepkiler aslında bilinçaltımızla ilgili çok şey anlatır. Bu görsel üzerinden vereceğiniz cevapların kişiliğinizi ele verdiğini biliyor musunuz? Siz farkında olmasanız da yanıtlarınız ve görsel baktığınızda ilk dikkat çeken detaylar kişiliğinizi anlatıyor.

Kişilik testi: Resimdeki insanlardan öncelikle hangisine yardım edersiniz?

Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar sonucunda nesneleri algılama biçimleri tamamen beynin çalışma şekliyle alakalıdır. Görüş açınız aslında sahip olduğunuz kişilik özelliklerini ortaya çıkartır. Sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çeken bu teste vereceğiniz ilk cevap bilinçaltınızın gizemli kapılarını aralıyor.

Teste konu olan görsel aslında bir hastane koridorunda yaşanan bir olayı anlatıyor. Sorumuz ise oldukça basit: Bir hastane koridorunda yardımınıza ihtiyacı olan 4 kişi var. Numaralandırılmış insanlar arasından hangisine ilk önce yardım ederdiniz?

CEVAPLAR AŞAĞIDA

1

Eğer 1 numaradaki yaşlı teyzeyi tercih ettiyseniz; katı ahlaki değerlere sahipsiniz ve geçmişten bugüne taşınan geleneklere saygı duyuyorsunuz. Problemlere her zaman rasyonel bir bakış açısıyla yaklaşıp asla düşünmeden hareket etmiyorsunuz. Mantık sizin için duygulardan daha ön planda yer alıyor.

2

Eğer 2 numaradaki çocuğu tercih ettiyseniz; hassas bir yapınız var ve daha önce birkaç kez başkaları tarafından incitilmişsiniz. Arkadaşlarınız her daim sizin yanınızda kendilerini rahat hissediyorlar çünkü çevrenizdekilere karşı fazlasıyla fedakarsınız. Yakın çevrenizin bir derdi ya da sıkıntısı olduğunda ilk olarak size ulaşıyor. Hatta siz anlatılan problemleri kendi sorunlarınız gibi benimseyerek çözmek için uğraşıyorsunuz.

3

3 numaradaki sakat adamı tercih ettiyseniz; anı yaşamaktan, iyi vakit geçirmekten hoşlanan bir yapınız var. Yaygaradan hoşlanmazsınız ve asla insanların size söylediklerinden fazlasını yapmazsınız. Doğuştan liderlik özelliklerine sahipsiniz. Monotonluk hayatınızda kabul edemeyeceğiniz tek noktadır. Yaşamdan keyif almayı bilen ve plan yapmayı sevmeyen bir yapınız var.

4

4 numaradaki hemşireyi tercih ettiyseniz; uyumlu ve iyimser birisiniz. Hayatın her zaman rengarenk taraflarını görmeyi tercih ediyorsunuz ve sorunları nadiren önemsiyorsunuz. İletişim konusunda oldukça başarılı bir yapınız var. İnsanlarla bağlantı kurmanın mutlaka bir yolunu buluyorsunuz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
4 numarayı seçenin iyimserliğini seveyim
4 tabiki
Geri Dön