Mynet Trend

         

Koşuya hemen başlamak için ikna edici nedenler!

Koşuya hemen başlamak için ikna edici nedenler!

Spora başlamamak için ürettiğiniz bahaneleri bir kenara bırakabilirsiniz. Takip ettiğiniz bir dizinin 5 bölümünü arka arkaya izlemek yerine, üç bölüm izleyin aktiviteyi hayatınıza katmak için zaman kaybetmeyin.

Hepimiz güne çok daha hareketli, canlı ve zinde başlamak isteriz. Yataktan kalktıktan sonra bir gün öncesinin belki de zihnimizde olan olumsuz etkilerini bir an önce atabilmek en büyük isteğimizdir. Yenilenmek, yeniliklere ve yeni güne heyecan duymak. Tüm bu olumlu hisleri duymak aslında spor ile aramızda sarsılmaz bir ilişki oluşturmaktan geçiyor. Günün ilk ışıklarında bedenen aksiyona hazır olmak, mahmurluğu bir an önce üzerimizden atmak ve önümüzdeki uzun güne meydan okumak.

Sporun tadını çıkarmayı düşünün!

Spora başlamanın aslında ilk kuralı spora başlamayı gerçekten istemek, yani kararlı olmaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca odaklanmalı ve sporu hayatınızın bir parçası haline getirmekte kararlı olmalısınız. Sporu yapmış olmak için yapmamalı tadını çıkarmayı bilmelisiniz.

Uykudan feragat ederek başlayabilirsiniz

nike22

Tabii ki birçoğumuzun çalıştığını ve güne başlama saatimizin çok erken saatler olduğu aşikâr. O yüzden sabahları günün spor vaktini kaçırmamamız için biraz da uykumuzdan feragat etmeyi bilmeliyiz. Yine bu anlamda kendi hayatımızdaki bazı dengeleri olumlu anlamda değiştirmeliyiz.

Koşu yapmanın dayanılmaz keyfine varın

joyride

Sabahları yapılacak en iyi sporların başında koşmak gelir. Güne sporla başlamanın en keyifli yollarından biridir sabah koşusu. Müziğimizi yanımıza alır, belki bir sahil kenarında, belki ıssız bir parkurda, belki de şehrin telaşı arasında koşarak güne başlamak, gerçek bir hazdır...

Beslenme düzenini oturtun

nike

Spor yapmanın temeli çok iyi bir beslenme düzenini oturtmaktan geçer, bunu asla unutmamalıyız. Bu yüzden, mutlaka çok sağlam bir beslenme düzenine sahip olmalıyız. Birçoğumuz spordan hemen önce veya spor biter bitmez yemek yeme hatasında bulunur. Mümkün olduğunca saat aralıkları ile beslenmemizi düzenlemeliyiz. Örneğin, sabahları koşumuza başlamadan 1 saat önce oldukça hafif bir kahvaltı ile güne başlayabiliriz. Eğer kahvaltıyı spor sonrasına bırakacaksak, yine egzersizimizin bitişinden en az bir saat sonra çok ağır olmayan besinleri tercih etmeliyiz. Duş alarak ve günlük programınızı kontrol ederek zaman geçirebilir, ardından kahvaltı edebilirsiniz.

Yeni egzersiz türleri geliştirin

Sabah koşusunun keyfinden bahsettik. Her sabah koşu yapmak, sporu monotonlaştırabilir. Zaman zaman egzersiz tiplerimizi de yenilemeliyiz. Örneğin; sabahları yapacağımız pilates, yoga gibi rahatlatıcı egzersizler hem sizleri canlandıracak, hem de hayatınıza yenilik katacaktır.

Vücudunuzun güzelleştiğinin farkına varın

3

Spor yapmanın vücudumuz üzerinde olumlu sonuçlar doğuracağı bir gerçek. Eğer aksatmadan belirli periyodik aralıklarla sporu hayatınızın bir parçası haline getirirseniz, spor düzeninizi aynı zamanda sağlıklı bir beslenme programı ile desteklerseniz, bir süre sonra bedeninizdeki güzelliğe de tanıklık edebilirsiniz.

Son olarak bir ayakkabının sunabileceğinden çok daha fazlasına hazır olun!

Yoğun antrenman sonrası vücutta kas ağrısı ve yorgunluk gelişir. Fizyoterapi uygulamaları ile müsabaka öncesi veya sonrası sporcunun en hızlı şekilde toparlanması ve yenilenmesi sağlanır. Yenilenme/toparlanma uygulamaları ile hissedilen yorgunluk, kas gerginlikleri ve ağrı azalırken hareket kabiliyeti ve performans artış gösterir. Seçeceğiniz ayakkabı modelinin sizi dinlendirmesi ve hissedilen yorgunluğu aza indirmesi daha keyifli bir koşu deneyimi sunar. Bu yüzden koşu ayakkabınızı seçerken bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Yenileme ve toparlama özelliğine sahip Joyride modellerini bulabileceğiniz en yakın NIKE mağazasına ulaşmak için TIKLAYIN!

nike-joyride (2)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön