Kuruluş Osman dizisine rekor ilgi! Fragmanı sanal alemi salladı!

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman dizisi ekrana gelmek için gün sayıyor. Burak Özçivit'in başrolde oynadığı Kuruluş Osman, Türkiye'den önce Cannes'da basının karşısına çıktı. Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ’a ait ve ATV ekranlarında yayınlanacak ‘Kuruluş Osman’ın ilk tanıtımı da sanal alemi salladı. ‘Kuruluş Osman’ henüz yalnızca bir tanıtım yayınlamasına rağmen dünyanın dört bir yanındaki TV kanalları tarafından satın alındı.

Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube’da beş günde 20 milyonun üzerinde izlenen teaser, başta İngilizce, İspanyolca, Arapça, Rusça ve Urduca olmak üzere birçok dile çevrilerek sanal âlemde kısa sürede yayıldı. Osman Bey rolündeki Burak Özçivit’in büyük beğeni topladığı, Metin Günay’ın yönettiği ilk tanıtım yalnızca beş günde rekor izlenmeye ulaştı.

1

‘KURULUŞ OSMAN, CANNES’DA GÖNÜLLERİ FETHETTİ
Diğer yanda Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen ve dünyanın en prestijli televizyon ve içerik fuarı olan MIPCOM’a katılan ‘Kuruluş Osman’ fuarın en çok konuşulan projelerinden biri oldu. Cannes caddeleri dizinin afişleriyle donatılırken, yapımcı Mehmet Bozdağ ve başrol oyuncusu Burak Özçivit yabancı basından büyük ilgi gördü. Fuar alanına kurulan otağ çadırında ise fuara katılanlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. ‘Kuruluş Osman’ henüz yalnızca bir tanıtım yayınlamasına rağmen dünyanın dört bir yanındaki TV kanalları tarafından satın alındı.

2

Sezonun en iddialı dizisi olarak merakla beklenen, hazırlık süreci bir yılı aşkındır devam eden ‘Kuruluş Osman’, yakında ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkacak.

YURT DIŞINDA THE OTTOMAN İSMİYLE YAYINLANACAK
Yurt dışında "The Ottoman" adıyla yayınlanacak olan atv'nin yeni dizisi "Kuruluş Osman" Türkiye'den önce ilk defa Cannes'da basının karşısına çıktı. Cannes'da kurulan dev Osmanlı çadırı ile halkın yoğun ilgisini çeken dizinin tanıtım toplantısı, sektörün önde gelen temsilcilerini ve basını bir araya getirdi.

THE-OTTOMAN

Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın açılış konuşmasıyla başlayan lansmanda dizinin küçük bir çadırdan çıkıp dev bir imparatorluğa dönüşen Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş hikayesini anlattığını söyledi. Bozdağ, ayrıca senaryoyu yazarken mevcut tüm tarihi bilgilerden faydalanıldığını, hikayenin aslına sadık kalması için özveri ile çalışan büyük bir ekip ve dev bir plato kurulduğunu söyleyerek tüm ekibe ve atv yöneticilerine teşekkür etti. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit ise dizide bir devletin nasıl bir aşk ve büyük özveri ile kurulduğunu anlattığını, senaryo için bir yılı aşkın zamandır hazırlandığını söyledi. Basının büyük ilgisini çeken Burak Özçivit, herkesle tek tek ilgilenerek sorularına cevap verdi ve duruşu ile herkesin gönlünü fethetti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Özümüze dönmek orijinal olmak her zaman kazandırır sinemada dizi de bile
@yakgeceleri bir de derler Türkiye'de doğalgaz yok diye, burada gazdan başka birşey yok...
@yakgeceleri özümüze dönmek geçmedi mi artık ? biraz geleceğimize şekil versek. Sürekli osmanlı osmanlı , osmanlı tekrar geri gelmez hiç bir zaman da gelmemiştir. Gelecek için TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni büyütelim . Kurtulun bu geçmişten artık , gurur duyuyoruz ama bitti o günler.
@yakgeceleri kuruluş osman, diriliş ertuğrul tamam da bence osmanlının bitişini de çekmeniz lazım, kapanış vahdettin gibi...
@yakgeceleri Özüne döneceksen önce şamanlığı benimseyeceksin araplığı değil
Yanlız kendimizi tanıtıyoruz ve de milli duygularımız kabarıyor derken , THE OTTOMAN nedir kardeşim?Özel isimler ne zamandan beri başka dile göre değiştiriliyor?Kendimizi ve dilimizi bu kadar ezmesek çok daha asil olurdu bu iş.Bırakın onlar kendi aralarında yine ottoman desinler , ama afişine bakınca acınası hissediyorum.OSMAN yazsaydın ne olurdu? Beğenmezler miydi?
Ataman bey (sonradan Osman takma adını alıyor olabilir) döneminde böyle islami eğilim yoktu. Dizi tamamen araplaşmış bir toplumu gösteriyor.. Türk töresi Türk ananesi yok edilmiş .. Malum partiye propaganda dizisine dönüşmüş.. Yazık..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler