MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Banu Parlak'ın güzellik merkezine kurşun davasında Engin-Dilan Polat çifti hakkında tahliye kararı

Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan sosyal medya fenomeni Banu Parlak’a ait güzellik merkezinin kurşulanması davasında beraat kararı çıktı. Dilan Polat, eşi Engin Polat ve baba Sezgin Polat beraat etti ancak Polat ailesinin tutuklulukları devam edecek.

Banu Parlak'ın güzellik merkezine kurşun davasında Engin-Dilan Polat çifti hakkında tahliye kararı

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak’ın güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin açılan dava kapsamında Dilan ve Engin Polat çiftinin yargılanmasına devam edildi.

Duruşmada Dilan Polat fenalık geçirerek “Allah’ım hiçbir suçum yok, Allah’ım ne olur kurtar” dedi.

Ekran Alıntısı

SERBEST KALACAKLAR MI?

Duruşma bir süre sonra devam etti ve mahkeme kararını verdi. Parlak'ın güzellik merkezine yapılan silahlı saldırıyla ilgili olarak, Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada, Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın tahliye edilmesine karar verildi.

uytut
Ancak Polat ailesi başka suçlardan da yargılandığı için tutuklulukları devam edecek.

SDSDS

BANU PARLAK GÜNDEMDE

Daha önce Dilan Polat hakkında ağır ifadeler kullanan Banu Parlak duruşma sonrasında mutluluk çığlıkları atarak "Çok mutluyum tahliye" deyince sosyal medyada gündem oldu.

TAHLİYE KARARININ GEREKÇESİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan İHA'nın aktardığına göre; ara kararda sanıklar Dilan, Engin ve Sezgin Polat’ın müşteki Banu Parlak’ın şikayetten vazgeçmesi, dosyadaki tek tanık olarak görülen Halil İbrahim Kalkan’ın dinlenmiş olması, dosyaya etki edecek delilin kalmaması nedeniyle tahliyelerine karar verildiği belirtildi.

Ara kararda dosyanın İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki Barış Boyun dosyası ile birleştirilmesine karar verildiği ancak olumsuz birleşme uyuşmazlığı çıktığı da kaydedildi. Dosyanın, görevli mahkemenin belirlenmesi için İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nde gönderilmesine hükmedildi.


Express

En Çok Aranan Haberler