MAGAZİN

Memet Ali Alabora ekranlara döndü! Yeni imajı sevenlerini şaşırttı

2013’ten bu yana yaşadığı Galler’de hem oyuncu hem de yönetmen olarak birçok farklı projeye imza atan Memet Ali Alabora, şimdi de Galller’in S4C kanalında Galce yayınlanan “Fflam” (Alev) dizisinde başrollerden birini paylaşıyor. Alabora'nın son görüntüsü sevenlerini şaşkına çevirdi. İşte diziden ilk kareler...

Memet Ali Alabora ekranlara döndü! Yeni imajı sevenlerini şaşırttı

Sevilen oyuncu ve yönetmen Memet Ali Alabora, 2013 yılından beri hayatını sürdürdüğü Birleşik Krallık’taki Galler’de birçok tiyatro oyunu yönetip turneler yaptı; başkent Cardiff’teki Chapter sanat merkezinde “Chapter Readings” başlığıyla edebiyat okumalarını düzenledi.

memet-ali-alabora-fflam-1-TRqd

YILLAR SONRA EKRANA DÖNDÜ

Öte yandan oyunculuğa da devam eden Alabora, Birleşik Krallık televizyonlarında “Keeping Faith” dizisi, “To Provide All People” adlı TV filmi gibi projelerde rol aldı. 2019’da gerçek hayattan esinlenilerek çekilen BBC dizisi “Four Lives”ta Sheridan Smith ve Stephen Merchant ile başrolü paylaşan Memet Ali Alabora, şimdilerde ise Galler’in S4C kanalında ve kanalın dijital platformu Clic ’te yayınlanan yeni dizisi “Fflam” ile gündemde.

memet-ali-alabora-fflam-2-BJXP

Oldukça zor bir dil olan Galce’yi 3 senedir öğrenen Memet Ali Alabora, “Fflam” dizisindeki Galce rolünün, yoğun çalışmalarının meyvesi olduğunu ifade ediyor.

memet-ali-alabora-fflam-6-87Fo

2017’de Galler’de rol aldığı ilk dizi olan “Keeping Faith”te, dili fonetik olarak taklit etmeye çalıştığını söyleyen başarılı oyuncu, repliklerinden neredeyse hiçbir şey anlamadığını belirtiyor.

memet-ali-alabora-fflam-3-7lQH

Galce’yi hâlâ çok iyi konuşamasa da artık dile çok daha hakim olduğunu aktaran Alabora, yeni dizisi “Fflam”da ise söylediği her şeyi anladığını ve bundan büyük keyif aldığını dile getiriyor.

memet-ali-alabora-fflam-4-K1Jl

“Fflam”ın başrol oyuncularından biri olan Memet Ali Alabora dizide, Türkiye’den siyasi nedenlerden ötürü ayrılmak zorunda kalan Deniz karakterini canlandırıyor. Dizinin kadrosunda yer alan Pınar Öğün ise Deniz’in kız kardeşi Ekin’i canlandırıyor.

memet-ali-alabora-fflam-5-G72j


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Sanatcilari ülkeden kacmaya zorlayan bir siyasal sistemimiz her dönem olmuş ne yazik ki..
@tolga_korkmaz_1973 Bu da sanatçı size göre, Nasıl bir ülkeyiz ki bunun gibi apaçık suçu belli olanlar , Darbe yapmaya kalkanlar , iç savaş çıkarmak isteyenler suçsuz ilan ediliyor. Gezi olayları başladığında Konut faizleri 0.65 kadar inmişti , o günden sona bir daha 0,65 oranını görmedi bu ülke . Bunun gibiler yüzünden. Bu tür bizden olmayanlar zaten gitsin Türkiyeden bir zahmet.
yazık oldu tek başına işin bütün vebalini yaşadı adam..
@tolga_korkmaz_1973 Neyseki kaçmasına göz yuman bir yargı sistemimiz var.Bu hainliği ABD ve AB ülkelerinden birinde yapsa aynı gece kaybederler.Bir daha da haber alamazlar.
Ülkesini terk edip emperyalist ülkelere kaçan hainler masum onların kaçmalarına sebep olanlar suçlu öylemi, Hem bu emperyalizme ve kapitalizme karşı mücadele ettiğini haykıran devrimci müsveddeleri neden Çin'e K.Koreye değilde emperyalist ülkelere kaçıyorlar ve neden bunlara Komünist ülkeler sahip çıkmıyorlarda batılı emperyalistler hop oturup hop kalkıyorlar acaba
Bunu seven de anca bunun gibi olanlar olur kimlerin seveceği de belli zaten
Kaçak
Geri Dön