Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'Mahmut Tuncer' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), sosyal medyada paylaşılan ve sanatçı Mahmut Tuncer'in görseline ve sözlerine yer verilen kitabın okullarda öğrencilere sunulan ders kitabı ve eğitim materyali olmadığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'Mahmut Tuncer' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, sosyal medyada bir sanatçının görseli ve sözleriyle paylaşılan kitapla ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Sosyal medyadaki paylaşımda yer verilen söz konusu kitap, okullarımızda öğrencilerimize sunulan ders kitabı ve eğitim materyali değildir." ifadelerine yer verildi.

TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Mantık sorularını içeren bir kitapta, türkücü Mahmut Tuncer'in "Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise her yere" şeklindeki sözlerine yer verilmesi sosyal medyada tepki çekmişti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
İYİDE MAHMUT TUNCERİN O KİTAPTA İŞİ NE ...BU GÜNE KADAR ADAM GİBİ BİR EĞİTİM SİSTEMİ GELMEDİ VE DE GELMEYECEK ÇÜNKÜ TOPLUM VE İNSAN EĞİTİMİNDEN ANLAMAYAN KENDİSİ EĞİTİMSİZ VE BU KONUDA UZMAN OLMAYAN KİŞİLER EĞİTİM SİSTEMİNİ YÖNETMEYE KALKIYOR VE HÜKUMETTE BUNLARA İNANIYOR VE SONUÇTA GERİ KALMIŞ BİR TOLUM VE TEKNOLOJİDEN YOKSUN YIĞIN SÜRÜSÜ ...BİRDE ELİMİZDE PATLAYAN SURİYELİLER SIKINTIYI ÇIKARAN KİŞİ BİZİ YÖNETİYOR.... 50-60 MİLYAR DOLARIMIZI HEBA EDEN KİŞİ......
Bu eğitimdeki bozukluk 1923 te latin harflarini benimsememizle ortaya çıktı. Halende devam ediyyor.
sende gözünle okumamışsın haberi belli...
@infantryy O HALDE YORUMUNU OSMANLICA YAZMAYA ÇALIŞSAYDIN . TABİ OSMANLICA'NINDA ASLINDA ARAPCA VE FARSCADAN OLUŞTUĞUNU BİMEDİĞİN İÇİN CAHİL CAHİL KONUSUYORSUN. SONRADA AVRUPA BİZİ KISKANIYOR . AMA İŞİNE GELİNCE AVRUPA MALI MERSEDESE OPELE, WV BİNERSİN.
bizim Türk milleti acayip değişik bir ırk hiç alakası olmayan şeyleri bulup foto şop yapıp millete servis etmeyi türkiye yi tüm dünyaya rezil etmek için her yolu deneyen bir ırk bunu yapan vatandaş gelmiş geçmiş tek işsiz beyinsiz rabbim akıl versin dünya kendi milletini memleketini büyütmek için daha iyi göstermek için olmadık şeyler yaparken bizimkiler yerin dibine koymak için yol arar tek kelimeyle vatan haini siniz. vatansiz lar.
Iyi yoldayız, komik bir durum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler