Milli Piyango gerçekte kime ve nereye çıktı? İşte o iller!

Yılbaşı büyük ikramiyesi 9794035 numaralı bilete çıktı. Büyük ikramiye çeyrek bilete isabet etti ve 61 milyon TL dörde bölündü. Talihlilerin biletleri KKTC, Samsun, Antalya ve İstanbul'da satıldığının belirlend- ancak Antalya’da büyük heyecan yaşatırken, İstanbul’dan satıl aldığı ’2551923’ numaralı çeyrek bilete 5 milyon TL isabet eden Ordulu TIR sürücüsü Mutlu Kaya, ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletten birinin de Ordu Akkuş nüfusuna kayıtlı, ismini bilmediği birine çıktığını iddia etti.

Milli Piyango gerçekte kime ve nereye çıktı? İşte o iller!

Milli Piyango İdaresi'nin yılbaşı büyük ikramiyesi 9794035 numaralı bilete isabet etti. Büyük ikramiyenin çeyrek bilete isabet etmesi ile 61 milyon TL dörde bölündü. Talihlilerin biletleri KKTC, Samsun, Antalya ve İstanbul'da satıldığının belirlenmesi ise Antalya’da büyük heyecan yaşattı. Yaklaşık 1.5 milyon biletin satıldığı Antalya’da biletalanlar gece yarısından itibaren internet üzerinden, sabah ise bayilerden sorgulama yaptı. Geçtiğimiz yıllarda Muratpaşa ilçesi Kapalı Yol üzerindeki bayilerden talihlibiletlerin satılması, bu yılda bilet satışlarını bu yerlere yoğunlaştırmıştı. Bazı bayilerin önünde amorti almak isteyen talihlilerin uzun kuyruk oluşturduğu görüldü. Büyük ikramiyelerden birinin Antalya’da satılmasının ardından bugün nereden satıldığı belli oldu. Kızılsaray Mahallesi, Markantalya karşısında yol üzerinde bilet satan Orhan ve Havva Kostakoğlu çiftinin ‘Umut Gişesi’ adını verdikleri bayiden satıldığı belli oldu. Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar basın mensuplarıyla birlikte şanslı bayinin önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler.

"BÖYLE SIRADAN BİR BAYİ DE BÜYÜK İKRAMİYEYİ VEREBİLİYORLAR, BİZ ANTALYA’YA BUNU YAŞATTIK"

Geçtiğimiz yıllarda da büyük ikramiyeyi Antalya’da verdiklerini söyleyen Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, “Antalya gerçekten bilet yönünden halkımız bize sahip çıkıyor. Artık insanlar bilet almaya dış illere değil, Antalya’ya geliyorlar. Uzun kuyruklar oluşturan değil gişeler değil de böyle sıradan bir bayi de büyük ikramiyeyi verebiliyorlar. Biz Antalya’ya bunu yaşattık. Bu da güzel bir duygu” dedi.

“BİLETLERİNİ İYİ BİR ŞEKİLDE İNCELESİNLER”

Sadece 61 milyon TL’nin değil 500 bin TL’nin de Antalya’da çıktığını ifade eden Sayar, “Vatandaşa şunu tavsiye ediyorum. 61 milyon TL çıkmadı diye biletlerini atmasınlar, 61 milyon TL’nin akabinde bir sürü ikramiye var. Biletlerini iyi bir şekilde incelesinler. Bir rakamla kaçırma şansları var. O yüzden dikkatli bir şekilde davranırlarsa mutlu olan çok aile olacaktır” şeklinde konuştu.

“GÜLE GÜLE HARCASIN, GÜZEL DEĞERLENDİRSİN”

Eşinin yanında 4 senedir bilet sattığını dile getiren Umut Gişesi bilet satıcısı Havva Kostakoğlu, “Büyük ikramiyeyi sattığım için mutluyum. Güle güle harcasın, iyi yerlerde kullansın, güzel değerlendirsin. Biz kendisinden bir şey beklemiyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Büyük ikramiye biletini sattığımız kişiyi de tanımıyoruz. Sadece arayıp teşekkür etmesini isterim. Sattığımız biletlerden teselli olanları gelip alanlar var” diye konuştu.

“KAZANAN ARKADAŞIMIZA İNŞALLAH PARA YARAR"

23 yıldır bilet sattığını belirten Orhan Kostakoğlu ise, “Kaportacılıktan bu işe geçtim. Burada ekmeğimizi kazanmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda ikramiyeler verdik ama en büyüğü bu sene nasip oldu. Kazanan arkadaşımıza inşallah para yarar. İyi yerlerde kullanır, kendini kaybetmez diğer kazanan arkadaşlar gibi. Parasının kıymetini bilir. Biz kendisinden bir şey beklemiyoruz. Biz emekçi insanlarız, biz çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük ikramiyenin Antalya’ya çıkmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden vatandaş Reşat İlaslan, “Geçen yılda Antalya’ya çıktı. İnşallah her zaman Antalya’ya çıkar. Herkesin Antalya’yı tercih etmesini istiyoruz. Artık başka illerin bayilerinin biletlerini sormasınlar” dedi. Büyük ikramiyenin geçen sene de Antalya’ya çıktığını dile getiren vatandaş Zeki Tunç, “Antalya büyük ikramiye konusunda şanslı bir illerimizden bir tanesi. Bende bu gişeden bilet aldım ama daha bakmadım. Büyük ikramiye inşallah ihtiyacı olan birisine çıkmıştır. Ben şimdiden çıkan kişiyi tebrik ediyorum. Güle güle harcasın” ifadelerini kullandı.

İstanbul’dan satıl aldığı ’2551923’ numaralı çeyrek bilete 5 milyon TL isabet eden Ordulu TIR sürücüsü Mutlu Kaya, 61 milyon TL’lik büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletten birinin de Ordu Akkuş nüfusuna kayıtlı, ismini bilmediği birine çıktığını iddia etti.

Ordu’da yaşayan TIR sürücüsü Mutlu Kaya’nın İstanbul’dan satıl aldığı ’2551923’ numaralı çeyrek bilete 5 milyon TL isabet etti. Ankara’ya Milli Piyango Genel Müdürlüğü’ne giderek parasını alan evli ve 2 çocuk babası Kaya, "Kendim Ordu’da yaşıyorum ve TIR şoförlüğü yapıyorum. 20 adet İstanbul bileti satın almıştım. Biletime piyango isabet ettiği için çok sevindim. Piyango bana vurdu ama şoförlüğe, mesleğime devam edeceğim. Bu paradan 50 bin TL de Yeni Orduspor’a bağış yapacağım. Çeyrek bilet olduğu için 1 milyon 250 bin TL ikramiye aldım" dedi.

"BİLETİ ORDU’DAN BİR BAYİ, SAMSUN’DAN MİLLİ PİYANGO’DAN ALMIŞ, SAMSUN’DA SATMIŞ"

Mutlu Kaya,61 milyon TL’lik büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletten birinin de Ordu Akkuş nüfusuna kayıtlı, ismini bilmediği birine çıktığını iddia etti. Kaya, "Diğer büyük talihlinin birinin Ordu Akkuşlu olduğunu öğrendim. Hatta talihliyle bugün Ankara’da Milli Piyango’da karşılaştık. Bileti Ordu’dan bir bayi, Samsun’dan Milli Piyango’dan almış, Samsun’da satmış. Samsun’da seyyar satıcıdan bileti aldığını bana söyledi. Kısa bir görüşmemiz oldu, ayrıldı, daha görüşemedik" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Milli piyangodan kime faydalı olmuş sonları hep ölümle yada eski halinde daha beter hale düşmesi
Bence büyük ikramiye NİMET ABLAYA çıktı. çok bilet sattı iyi para kazandı.
Bana çıktı
Memlekette 50 tl için insan öldürülüyor. Adama 1 milyon 250 bin tl ikramiye çıkmış, çekinmeden kimliğini açık edip beyanat falan verebiliyor. Cidden deli cesareti var bazılarında.
malesef dogru kimligini gizli tutsaydi iyi olurdu hayirlisi allahdan
@emretunca1212 tamam büyük para da artık o paraya özellikle istanbulda sıradan evler satılıyor, trafikte de o paraya yakın çok sayıda araç var
hayirli olsun topragim ordu ya ve akkusa cikmasina sevindim
En Büyük ikramiye devlete çıktı.
Özelleştirilmiş Piyango kime ne kazandırır numara çekimleri formalite kimin ne kadar paylaşacağı önceden belli değil mi
kktc de çalışanlardan bizde ki kadar vergi alınıyomu birde her fırsatta Türkiyeyi sevmediğini söyleyen Türk askerini düşman gibi görüp davranan işine gelince ingiliz çıkarı olduğunda Türk olduğu aklına gelenleri beslemek istemiyorum
para dediğin nedir ki elinin kiridir.1 milyon da bana çıktı.hiç önemli deil.
parayı götüren nimet abla ile devlet oldu.
10milyon bana çıktı çeyreğe.
ALLAH güle güle yemek nasip etsin...
savaş sonrası o insanlara neler yapıldığını bimiyorsan konuşma cahil tepkileri nedendir araştır derim !! ne dersin ??
kemikleri bile kalmamış nimet abla nın torunlarının gişelerinde saatlerce sırada bekleyenlerde kaç yıldan beri havalarını alıyor. parayı götüren gişeler oluyor. seneye de 5 saat bekleyin kuyrukta.
Diğer Haberler