Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  'Mucize çocuk'! Et yiyen bakteri hastalığına yakalanmıştı...

  ABD, Batı Virginia'dan 17 yaşındaki Olivia Kiger-Camilo, yılda sadece yaklaşık 2.000 kişiyi etkileyen ender bir enfeksiyondan şaşırtıcı bir şekilde iyileştikten sonra 'mucize çocuk' olarak adlandırıldı.

  'Mucize çocuk'! Et yiyen bakteri hastalığına yakalanmıştı...

  Olivia Kiger-Camilo iismli 17 yaşındaki genç dansçı, yılda sadece yaklaşık 2.000 kişiyi etkileyen ender bir hastalığa yakalandı. Et yiyen bakterilerin vücudunu ele geçirmesinin ardından, şaşırtıcı bir şekilde iyileşen Olivia 'mucize çocuk' ilan edilecek. İşte hikayesi...

  KENDİNİ ZORLADI AMA OLMADI

  Mart ayında bir dans yarışmasında ayağının yaralandığını ve kanadığını fark etti. Ayak parmaklarından birini kırmış olabileceğine inanan Olivia, yine de acıya rağmen kendini zorladı ve yarayı temizleyip yarışmaya devam etmek için ayağını buzla kapladı. Ama saatler geçtikçe acısı daha da şiddetlendi. O zaman ciddi bir şey olduğunu anladı.

  DURUMU KÖTÜLEŞTİ

  Ailesi onu hastaneye yetiştirdi, ancak hiçbir ağrı kesici veya tedavi ağrıyı azaltmadı. 24 saat içinde durumu daha da kötüleşti. Genç dansçının ayağı siyah ve maviye döndü, kan basıncı düştü ve vücut ısısı 40 dereceye yükseldi.

  YOĞUN BAKIMA ALINDI

  Genç, kısa süre sonra Morgantown'daki West Virginia Üniversitesi Tıp Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı ve burada ölümcül olabilen nadir bir vaka teşhisi kondu. Olivia kısa süre sonra kendini pediatrik yoğun bakım ünitesinde buldu ve yaklaşık bir ayını bakterileri yok etmek için birçok ameliyata girerek geçirdi.

  ''KORKMADIM''

  sağlık1

  Uzun süre kalmasına rağmen Kiger-Camilo asla korkmadığını söyledi ve hastane personeline gösterdikleri ilgi ve destek için övgüde bulundu. "Orada benimle ilgilenecek yeni bir ailem vardı ve hiç korkmadım. Beni güldürmek, elimi tutmak ya da bana ilaç vermek için orada bana yardım edecek birinin olacağını her zaman biliyordum." dedi.

  FİZİK TEDAVİYE BAŞLADI

  tedavi1

  Kiger-Camilo deri grefti için Nisan sonunda WVU hastanesine geri döndü ve Mayıs başında kesin olarak evine dönebildi. O zamandan beri doktorlar tarafından, yatağa bağlı olarak geçirdiği aydan sonra azalan gücünü ve hareketliliğini geliştirmek için fizik tedaviye başlamasına izin verildi.

  Genç sporcu, 6 Ağustos'ta WVU Tıp Çocukları Galası'nda “Mucize Çocuk” olarak onurlandırılacak.

  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler