YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Mükemmel patlamış mısır nasıl yapılır? İşte herkesin yaptığı o hata

  Patlamış mısır, evde en çok yapılan en lezzetli atıştırmalıkların başında geliyor. Cin mısır, tuz ve yağ varsa evinizde yaklaşık 5 dakikada yapabilirsiniz. Misafirlerinize, arkadaşlarınıza ikram edebilir veya dizi-film izleme keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın aradığınız patlamış mısır lezzetini bulamıyorsanız bir de önerilerimizi denemeye ne dersiniz?

  Patlamış mısır, makarnaya benzer. Yapımı kolay gibi görünen ancak lezzetini tutturmak zor olan yiyeceklerin başında gelir. Çoğu insan patlamış mısır yapma konusunda çok iddialıdır. Her şeyin mısır, yağ ve tuzu bir tencereye attıktan sonra sallayarak pişirmekten ibaret sananlar çok yanılıyor. Aradığınız çıtır çıtır patlamış mısır için bu önerileri mutlaka deneyin.

  iStock-973374208

  YAĞ KULLANIMI

  Çoğu kızarmış gıdada olduğu gibi, gerçekten çıtır çıtır patlamış mısır elde etmek için çok fazla yağ kullanmalısınız. “Çok” tabi ki göreceli bir terimdir. Aradığınız patlamış mısır lezzetini tutturmak için en azından tencerenin dibini kaplayacak kadar yağ dökmelisiniz.

  iStock-1066973702

  TENCEREYİ SALLAMAYIN

  Yapmanız gerekmeyen başka bir şey de tencereyi sallamak. Mısır taneleri patladıkça uçuyorlar zaten, sizin ekstradan sallamanıza hiç gerek yok. Patlamayan mısırlar yağın içinde kaldıktan bir süre sonra patlayacaktır.

  iStock-1205096177

  SON MISIR TANESİ PATLAYANA KADAR

  Patlamış mısırı ocaktan almak için acele etmeyin. Tanelerin patlama sesleri bittikten 10-15 saniye sonra tencerenizi ocaktan alabilirsiniz. Patlamış mısırı evinizdeki en büyük tencerede patlatmayı da ihmal etmeyin.


  Chef GPT


  En Çok Aranan Haberler