HABER

Nevşehir'de kurtlar sürüye saldırdı; 50 koyun öldü

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesindeki merada, kurtların saldırdığı sürüdeki 50 koyun öldü. 50 koyunun panikle kaçarak kendilerini kurtardığı belirtilirken ölen koyunlar gömüldü.

Nevşehir'de kurtlar sürüye saldırdı; 50 koyun öldü

Besici Cemil Abay, 100 koyununu otlatmak için Aşağıbarak köyündeki meraya götürdü. Koyunlar, merada otlarken, bir anda gelen kurtların saldırısına uğradı. Abay'a ait 100 koyundan 50'si öldü, 50'si ise meradan kaçtı. Ölen koyunlar, iş makinesiyle gömüldü.

koyun1

Aşağıbarak köyü muhtarı Yaser Kavak, "Besici Cemil Abay arkadaşımızın koyunları merada çok sayıda kurdun saldırısında öldü. Saldırı sonrasında panikleyen 50 koyun da mera alanından kaçmış. Köylülerimizin yardımıyla koyunlar bulundu. Bu yönde ortaya konulan dayanışma gerçekten önemli. Köylü kardeşlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
zekatınızı kontrol edin veyahut hayvanatın hakkını verin hayvanlar saldırmaz daha yav hayvan zaten yemek için öldürmüş birde cesetleri gömüyorsunuz atın doğaya kurt kuş yesin siz gömerseniz hayvan birdaha saldırır diyim size
kardeşim yanına ruhsatlı olarak av tüfeği alsana korkutup kaçırırdın kurdu
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler