Mynet Trend

One Direction grubu bütün entrikalara rağmen 10. yıl kutlamasında bir araya gelecek!

Genç kızların sevgilisi One Direction grubunun üyeleri müzikte 10. yıllarını kutlamak için yeniden bir araya geleceklerini duyurdu. Grubun üyelerinin çağrısından sonra hayranları büyük bir heyecana kapıldı. 2015 yılında ayrılan One Direction üyelerinin bir araya gelişi sosyal medyada “10YearsOfOneDirection” etiketiyle gündem oluşturdu.

One Direction grubu bütün entrikalara rağmen 10. yıl kutlamasında bir araya gelecek!

Bir döneme damga vuran Britanyalı müzik grubu One Direction aralarındaki anlaşmazlıklar nedeniyle 2015 yılında yollarını ayırmıştı. Grubun hayranlarını üzüntüye boğan bu haberin ardından One Direction üyeleri sorunlarını çözerek 10. yılın şerefine yeniden müzik yapmaya hazırlanıyor. Yalnızca tek bir farkla; Zayn Malik olmadan!
One Direction grubunun oluşumuna ve dağılmasına bakmadan önce hayranlarına sevindirici haberleri verme şekillerine bir göz atalım!

GRUP BİR ARAYA GELİŞİNİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

One Direction üyelerinin olaylı bir şekilde ayrılmasından sonra Türk hayranları barışma haberlerini dört gözle beklemeye başladı. Sosyal medya hesabından One Direction’un hayranları “Hepsi grubu barıştı sırada 1D var” yorumlarını yaptı. Yapılan binlerce yorum sonrasında grup hasreti gidermek için adım attı.
İlk paylaşım ise Louis Tomlinson’dan geldi.
1D1
Grup arkadaşlarını da yaptığı paylaşıma etiketleyen Tomlinson “Bugün oldukça duygusal hissediyorum. 10 yıl! Sabahları eski röportajları ve performansları izleyerek geçirdim. Sadece tüm grup arkadaşlarıma çok teşekkür etmek istedim. Birlikte yaptığımız inanılmazdı. Anlatmak için çok fazla anı var ama şaşırtıcı olduğunu düşünmediğim bir gün bile geçmedi. Hepinizle gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Bir diğer teşekkürü ise Liam Payne yaptı.
1d2
2010 yılında babasına gönderdiği bir mesajın ekran görüntüsünü paylaşan Payne “Ne yolculuk… On yıl önce grubun kurulduğu zamanda babamın bu metnini gönderdiğimde ne olduğumuza dair hiçbir fikrim yoktu. Yıllar boyunca bizi destekleyen herkese bunu benimle paylaştıkları için teşekkürler!” cümlelerini kurdu.
Twitter’dan yayılan gönderilerin ardından One Direction üyeleri Liam Payne, Niall Horan, Harry Styles ve Louis Tomlinson Youtube’dan 23 Temmuz 2020 tarihinde yayın yapacaklarını belirtti.

ONE DIRECTİON NASIL KURULDU?

Screenshot_1
One Direction grubu erkeklerinin yolu 2010 yılında İngiltere’de yayınlanan “X Factor” ses yarışmasında kesişti. Grubun 5 üyesi de ayrı ayrı solo performanslar göstererek yarışmaya girmeyi seçti. Grup sonraki yıllarda Syco Music ile anlaşma sağlayarak müzik dünyasında hızlı bir giriş yapmayı başardı. One Direction albümleri arasında; Upp All Night, Take Me Home, Midnight Memories, Four ve Made In The A. M. yerini aldı. Grup 5 albümünün sonunda aralarındaki anlaşmazlıklar nedeniyle yollarına tek başlarına devam etme kararı aldı.
One Direction şarkıları arasında; Best Song Ever, Drag Me Down, Gotta Be You, History, Kiss You, Little Things, Live While We're Young, Moments, More Than This, Night Changes, One Thing, One Way or Another, Perfect, Rock Me, Steal My Girl, What Makes You Beautiful ve You & I yerini aldı.

ONE DIRECTİON NEDEN DAĞILDI?

Screenshot_2
2010 yılında başlayan One Direction yolculuğu Zayn Malik’in gruptan ayrılma isteği ile bir anda bambaşka bir boyuta çevrildi. Zayn Malik One Direction’dan ayrılma nedeni ile ilgili uzun yıllar boyunca konuşmazken; sessizliğini bozma kararı aldı. Yazdığı “Zayn” isimli kitabında ayrılık nedeni ile ilgili ilk kez açıklama yapan Malik diğer grup arkadaşlarıyla farklı müzik zevkleri olduğunu belirtti. Malik bu durum için; “O dönemde grupta kalmayı sürdürdüm. Çünkü dünyanın dört bir köşesindeki milyonlarca hayranımızdan çok büyük deste görüyorduk. Ben de grup arkadaşlarımın destek faydalanmasına saygı duydum. Açıkçası müzik zevklerimizin uyumsuz olması benim açımdan oldukça zorlayıcıydı. Kendimi bana hiçbir zaman ait olmayan bir kalıba girmiş gibi hissettim. Stüdyoya girip beni yansıtan sözler söylemek istiyordum, başkalarının yazdıklarını okumak değil” ifadelerini kullandı.
“We Are Young” şarkısı ile ünlenen One Direction grubu Zayn Malik’in ayrılmasından sonra bir süre daha yollarına devam etmek için uğraşsa da ne yazık ki başarılı olamadılar. Grup 2015 yılında hayranlarına veda etti.

NİALL HORAN KİMDİR?

NİALL
Tam adı Niall James Horan olan başarılı şarkıcı 13 Eylül 1993 yılında İrlanda’da doğdu. Yatılı bir Hristiyan okulunda eğitim gören Horan o sıralarda okul korosundaydı. Küçüklüğünden itibaren gitar çalan ve müzik yapan Horan 16 yaşındayken X Factor ses yarışmasının 7. sezonuna katıldı. “So Sick” şarkısını seslendiren Horan tüm jüri üyelerinden geçer not aldı.

ZAYN MALİK KİMDİR?

ZAYN MALİK
Tam adı Zain Javadd Malik olan şarkıcı 12 Ocak 1993 yılında İngiltere’de doğdu. 2010 yılında X-Factor ses yarışmasına katılan Malik’in performansı televizyonda gösterilmezken sonraki yıllarda internet gösterimine açıldı. R&B müzik türüne hayran olan Malik ses yarışmasına “Let Me Love You” şarkısıyla katılmayı seçti.

LİAM PAYNE KİMDİR?

LİAM PAYNE
Tam adı Liam James Payne olan genç yıldız 29 Ağustos 1993 yılında İngiltere’de doğdu. 14 yaşındayken ilk olarak X-Factor yarışmasına katılan Liam yaşından dolayı ret cevabı aldı. 16 yaşında yeniden şansını deneyen Liam “ Stop Crying Your Heart Out” şarkısını söyleyerek kendini jüri üyelerine beğendirmeyi başardı.

HARRY STYLES KİMDİR?

HARRY STYLES
Tam adı Harold Edward Styles olan genç yıldız 1 Şubat 1994 yılında İngiltere’de doğdu. Harry ilk olarak aralarında Haydn Morris, Nick Clough ve Will Sweeny’in bulunduğu White Escimo grubunda solistlik yaptı. Bu grup ile birlikte "Battle Of Bands" adlı bir yarışmaya katıldı ve birincilikle sesini taçlandırdı. Harry 2010 yılında X-Factor ses yarışmasına "Isn't She Lovely" şarkısı ile katıldı ve jüri üyelerinin hepsinden geçer not almayı başardı.

LOUİS TOMLİNSON KİMDİR?

LOUİS TOMLİNSON
Tam adı Louis William Tomlinson olan genç şarkıcı 24 Aralık 1991 yılında İngiltere’de doğdu. Kimliğinde adı Louis Troy Austin olan yıldız sanatçı müzikten önce oyunculuğa merak sardı. Fat Friends isimli bir programda küçük bir rol oynadıktan sonra oyunculuk okuluna gitmeye karar veren Louis, If I Had You ve BBC ekranlarına gelen Waterloo Road dizilerinde boy gösterdi.
2010 yılında X-Factor'ün 7. Sezonuna katılan Louis, “Hey There Delilah” şarkısını söyledi ve üç evet almayı başardı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön