Öz yeğenine saldıran tutuklu imamın savunması: Beni tahrik etti, annesinin önünde...

Erzurum'da, ablasının 23 yaşındaki kızına cinsel saldırıda bulunarak hamile bırakmakla suçlanan, evli, 2 çocuk babası A.İ.'nin Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. 'Nitelikli cinsel saldırı ve tehdit' suçlarından 20 yıla kadar hapsi istenen A.İ., suçlamaları kabul etmedi. A.İ., "Kendisi sürekli beni tahrik ediyordu. Rızası ile ilişkiye girdim. Annem ve kendi annesinin aynı odada olduğu anda bile birlikte olduk" dedi.

Öz yeğenine saldıran tutuklu imamın savunması: Beni tahrik etti, annesinin önünde...

Erzurum'da oturan genç kız, 31 Temmuz'da polisi arayarak imam dayısı A.İ.'nin kendisine 2016 yılında tecavüz ettiğini söylerek şikâyetçi oldu. Dayısının tecavüzü ile hamile kaldığını anlatan kimliği açıklanmayan genç kız, tehditler nedeniyle bunu kimseye anlatamadığını söyledi. 9 Mayıs 2017'de başka bir şehirde özel bir hastanede doğum yaptığını belirten genç kız, "Üzerime battaniye örterek tecavüz etti. 'Bu yaşadıklarını kimseye anlatmayacaksın. Anlatırsan seni öldürürüm, yaşatmam. Zaten kimse sana inanmaz. İmam olduğum için herkes bana inanacaktır. En sonunda sen suçlu çıkarsın' deyip çıktı" dediğini anlattı.

Hakkındaki şikayeti öğrenen A.İ., görev yaptığı Muş'un Malazgirt İlçe Müftülüğü'ne dilekçe vererek görevinden istifa etti. Telefonlarını kapatarak ortadan kaybolan imam, Elazığ'da yakalandı ve 11 Ağustos'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

A.İ., yeğeni ve evlatlık verilen erkek bebekten alınan kan örnekleri, Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı'na gönderildi. Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığın'da yapılan DNA incelemesinde bebeğin yüzde 99.99 A.İ.'nin oğlu olduğu belirlendi. Bunun üzerine A.İ. hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'nitelikli cinsel saldırı' suçunda 18 yıla kadar, 'tehdit' suçundan da 6 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.

'BENİ TAHRİK EDİYORDU'

Yargılanmasına başlanan A.İ. duruşmaya tutuklu bulunduğu Elazığ E Tipi Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Suçlamaları kabul etmeyen A.İ., şu iddialarda bulundu:

"Kendisi sürekli bana dokunarak ve mesaj atarak tahrik ediyordu. Birkaç kez kendisi ile rızası ile birlikte oldum. Annem ve kendi annesinin aynı odada olduğu anda bile birlikte olduk. Hamile olduğunu öğrendiğimde kendisine çıkıştım, 'Şimdi neden söylüyorsun' dedim. Çocuğun 3 aydan sonra alınmadığını öğrendim. Çocuğu aldırıp bu belayı başımdan def etmek istiyordum. Kars'ta bu işi yapan birilerinin olduğunu öğrendim. Bebeği aldırmak için kendisi ile buluştuk. Ancak, kabul etmedi. Bana yardımcı olacak olan Suat ve Erdoğan benim imam olduğumu öğrenince 'Seni Bimer'e şikayet ederiz' diye tehdit edip, para istiyorlardı. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. İlişkilerin hepsi kendi isteği ve arzusu doğrultusunda olmuştur."

MÜEZZİNİN EŞİNİ TACİZ ETMİŞ

Cinsel saldırına maruz bırakılan genç kız ise A.İ.'nin iftira atarak olayları örtbas etmek istediğini belirtti. Mağdur kızın avukatı Ahmet Haluk Terzioğlu, A.İ.'nin savunmalarının fantezilerden oluştuğunu söyledi. Köy yerinde sessiz sakin ortamda evde birileri varken yeğeni ile ilişkiye girmesinin yaşamın olağan akışına aykırı olduğunu vurgulayan avukat Terzioğlu, şunları söyledi:

"Evde birileri varken özellikle aynı odada karı-koca olarak bile birlikte olmazken, yeğeni ile bu denli bir ilişki yaşaması bizce düşünülemez. Kesinlikle savunmalarına itibar edilmemesi gerekir. Bir önceki görev yeri olan Tunceli'nin Pülümür ilçesinde müezzinin karısına tacizde bulunduğu için Muş'un Malazgirt ilçesine sürülmüş. Buna ilişkin sabıkasının bulunması hususlarının gözetilmesini talep ediyorum. Ayrıca şahıs Kuran kursunda öğretici olduğunu söylemektedir. Öğrencilere karşı yaklaşımlarının kolluk marifetiyle sorulabilir. Bize göre yeğenine bunu yapan başka çocuklara neler yapmaz. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz."

Mahkeme heyeti, A.İ.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
domuz mezhepliymiş bu imamı cinsel organından asacan
Böyle namussuz yaratıkları kazığa oturtmak lazım. Bunu kanunen yapmak imkansız ama yapabilecek şahıslara bu fırsatı yaratıp buna bir güzel ceza verilebilir.
Dinin kimin ellerinde olduğunu görün. Bu insanın duasına mı el açacak cemaat hii bu insanın dini buyrukları sağlıklı şekilde anlatmasına mi inanacak insanlar. Kimse demesin batı da ar namus şeref yok. Onlarda önemsiz ama biz de önemli konular da bu konuları cigeneyeck böyle karaktersiz din adamlarımız var
Chpli imam der buna şimdi koyun kısmı iyimi
Dini Meslek-İş olarak seçenler Hadım edilsin... Yoksa Ateistler artacak..!
@tcvatantc sen niye düşünüyorsun Allah düşünsün madem Allah var sa
@example1960 SANA GÖRE DOĞAL OLAY HANGİ HAYVANDA AHLAK OLGUSU VARSA ONA GÖRE KONUŞALIM PRİMATLARDA AHLAK OLGUSU OLMADIĞINA GÖRE YİNE BOŞA SALLADIN
Yılbaşı haram gavur işi diyip,çatıda nohel baba bekleyen gerzek imamlar hocalar bunlara niye fetva vermiyorsunuz?
öz yeğenine bunu yapan bize ne yapmaz...allahtan namazı arkasında kılıyoruz...ya o bizim arkamızda olsa...
90 yaşında hacı teyze ile torununu 16 yaşındaki kızı var komşumuz.bunların beynini nasıl yıkadılarsa,bayramlarda hacı teyze bana elini öptürmüyor,kızda uzaktan amca bayramın mübarek olsun diyor..bunlara fetva veren hocaların kendi niyetleri bozuk olduğu için milleti de öyle sanıyorlar..baksana kendi öz yeğenine bunu yapan hacı teyzeyle torununa ne yapmaz..
@sinekyedili O teyze öptürmemekle en doğrusunu yapıyor. 90 yaşında olduğuna göre kadınlıktan kesilmiştir dolayısıyla sıkıntı olmaması lazım ama "hâya güzeldir kadında olunca daha da güzeldir." Müslümanlar Kur' an daki Yusuf Suresi' nden hiç ibret almaz mı acaba?
klasik akepe imamı
hangi vakıf tan mezun olmuş bu sapık bir araştırılsın bakim o vakıf neler yaşadığı böyle sapıkları acaba
gerçek islam budur.
@citroturk Bunların islamla ve müslümanlıkla alakası yok, bu türler dini kullanarak, dindar müslümanlara halkın tepkisini, müslümanlığı yozlaştırmak için uğraşan zavallı mahluklardır.
@citroturk kardeşim her defasında islamı karalamayın.gerçek sapıklık budur.islam ise kurtuluştur.anlamamış olabilirsin AllAH vermedi ise imanı vermez size nasip etmez.karalar durur cehenneminizi hazırlarsınız ve öldüğünüzdede o alay ettiğiniz erçekle tanışmaya başlarsınız.
@monamiks Müslümanlıkla alakasının olmaması için İslam' ı inkar etmesi gerekir.Ne alaka müslümanlıkla alakası yok.Günah işlemek başkadır, Müslümanları günaha teşvik etme, İslam' a aykırı şeylere yönlendirme başkadır.
@citroturk Gerçek İslam buysa, gerçek İslam' ın bu tarz suçlara ne cezayı uygun gördüğünü de yazsaydın da bizde sayende öğrenseydik.
inanmayan biri olarak kim neye inanır, inanmaz karışamam ama tüm bu yaşananlar ortada ki bu tüm dinler için geçerli; evrensel ve bilimsel bir eğitim, hak hukuk adalet olmadığı sürece din insanları ahlaklı, dürüst ve namuslu yapmıyor. Bu nedenle din tamamen siyasetin dışında olmalı ve sırf dindar diye bir insana körü körüne güvenmemeliyiz.
AKP NİN İMAMLARİ İŞTE BUYRUN ÜLKENİN GERCEGİNİ GÖRÜN DAHA KİMBİLİR NELER ÇİKACAK BU İŞİN ALTİNDAN LANET OLSUN BÖYLE İSLAM A SİGİNİP PİSLİK YAPANLARA
Diyanet ve Diyanet'e bağlı bütün çalışanlar, az bir dünya menfaati karşılığında Hakkı gizlemektedirler. Bunlar, dünya hayatını ebedi olan ahiret yurduna tercih etmişler, dinlerini devletten aldıkları maaşa ya da makam ve mevkilere satmışlardır. Bunlar sadece devlet memurudurlar. Oysa ki gerçek alim, bırakın böyle sapıklıkları, dünya hayatına asla meyletmez. Allah'ın mülkünde, Allah'ın hükmüyle hükmetmeyen zalim yöneticilerin karşısına çıkıp, onlara Hakkı söyler. Fakat Diyanet, Maide 44'ü hutbeler de bile okutmaz. Gerçekleri dillendirmeyerek toplumu sadece uyuturlar.
Şu imanlı gençliği bi türlü yetiştiremedik.Hatta daha beter ettik,imamlar önüne gelene dalıyor.Yurtlarda erkeklere,kurslarda kızlara,evlerde yeğenine....
İmamın maaş ile çalıştırıldığı bir sistemden böyle namussuzların çıkması normal.
Eyyy CHP,Eyyyy Kılıçdaroğlu ! Sizin yüzünüzden oluyor bunlar !!! derlerse şaşırmayın...
Fetö cü dür fetö çüüüüü
nasıl insanlar var ya, annesinin önünde tahrik etmiş, imam yellenirse cemaat ne yapar? yazıklar olsun sana.
ALLAH' sız, Tecavüz edilir mi? Cezaevleri dolu diye yakında TAHLİYE EDİLİR. ALLAH' ım Tüm İNSANLARI bu ve bunun gibilerden korur musun. Saygılarımla
Siyaset Dini çok güzel kullanıyor..! ANCAK; Vicdan Ahlak Hak Hukuk Adalet olmadığı zaman Din insanları Namuslu ve Dürüst yapmaya yetmiyor..!
ADAM Bİ KERE TACİZ EDİP SONRA SÜRÜLMİŞ...TACİZCİ BİR ADAMI NASIL GÖREVDEN ALMAZDA SÜRERSİN...SONRA ONA ÇOCUKLARI GÜVENİP KURAN ÖĞRETİCİSİ YAPARSIN... REZİL BİR DEVLETTE YAŞIYORUZ
Çocuklarımızı tembihlemeliyiz, biri sana kötü bişey yapacak olursa kimseden korkma,çekinme gel bize anlat demeliyizzz...Sustukça sıra hepimizin evlatlarına gelirrr
ALLAH CC SENİ KAHRETSİN
Özürü kabahatinden büyük, savunmaya bak..terbiyesiz adam.
kız 23 yaşında kücük sayılabilircek bir yaşta değil olay birden fazla kez oluyor dahda da devam ettiriyorlar hamile kalıyor daha şikayet yok en son ne oldu da şikayhet safhasına geldi bu olay ile murat başoğlu olayı arasında bence fark yok bunlar fakir birde bu şere..siz imam olduğu için yine bilinç altında islamı kötülüyorlar bana kalırsa içerde direk infaz edilmeli böyleleri ibreti alem için ykaılmalı ama tr burası
hem de kendi kanından birine tecavüzde bir sakınca görmeyen bu sapık...her zaman suç aletine el koyan devlet derhal suç aletine el koymalı ...
Evde aile bireyleri varken zorla tecavüz nasıl oluyor..kızın çığlığı yeter..kendi isteği olmadan olmayacak bir yer..ifadeler inandırıcı değil..ilişkiye defalarca girildiği görülüyor..hiçte zorlayarak olmadığı belli.. sorun başka..zamanla çıkar..din nefis aile arasında imam şeytana yenilmiş..
Adam pisikiyatrik hasta numarasi yapiyor olabilir.. Kiz reşit ülkede daha enses iliski tam olarak kanunlara girmedi.. Cok cekeriz daha coook... Haberlere de tam guven miyorum ikinci durusmada bi bakiyorsun oz degil uvey akrabalik cikiyor
bu sapıklıklara ne zaman ceza gelecek birleşip dernek kuralım
bir fındık kurtlu çıktı diye bütün çuval çöpe atılmaz. Kurtlu fındıkları ayıklamak gerekir.
siz artık tecavüzü istismar diyemi tanıtıyorsunuz yani bu ne biçim yardımlaşma böyle tecavüz ettiyse tecavüz etti deyinde millet biraz ayağı kalksın küçücük çocuklara tecavüz ediyorlar sizz cinsel istismar diyorsunuz senin kızına karına tecavüz edince de kızıma yada karıma istismarda bulundular dersin..
Ahlaksızlığın sapıklığın dini mezhebi mesleği olmaz.sadece devlet garantili is diye gitmis imam olmus insan müsvetteleri yüzünden genelleme bence çok yanlış.
BÖYLE AHLAKSIZ BİR OLAY DAHA DUYMADIK.HEM YEĞENİ HEM İMAM HEMDE YAPTIĞINI NORMALMİŞ GİBİ ANNESİ VE ABLASININ YANINDA YAPTIĞINI ANLATACAK KADARDA KAREKTERSİZ.BİZ BÖYLE ANA BİR BACI İKİ GERİSİNE SALLA DİYEN İNSANLARA KIZIYOR DIŞLIYORKEN BU GİBİ DİN ADAMI MASKESİNİN ALTINA SAKLANARAK YAPMASI UTANÇ VERCİ İĞRENÇ BİR OLAYDIR.BU 2 MİLYAR MÜSLÜMANA YAPILMIŞ OLAN BİR HAKARET SAYILMALI ADALET BİZİM ADIMIZA DAVA ETMELİDİR.TECAVÜZ VE TACİZLERE İDAM VE ORGAN KESME HADIM ETME VERİLMELİDİR.BU AYNI ZAMANDA ENSEST BİR İLİŞKİDİR.
2 defa göndermiş olduğum mesaj bu mesaj içindir yanlışlık oldu
Diğer Haberler