SPOR

CANLI

Real Madrid'de Zidane şoku

FIFA, reşit olmayan futbolcuların transferlerindeki usulsüzlükler nedeniyle Real Madrid'e 2 dönem transfer yasağı getirdi. Efsane kulübün ceza almasına sebep olan 8 futbolcunun 2'si, ne gariptir ki teknik direktör Zinedine Zidane'nin çocukları!..

Real Madrid'de Zidane şoku

FIFA'nın iki dönem transfer yasağı getirdiği İspanyol kulübü Real Madrid, cezaya gerekçe gösterilen reşit olmayan futbolculardan 2'sinin, teknik direktör Zinedine Zidane'ın çocukları olduğunu belirtti.

Real Madrid Genel Direktörü Jose Angel Sanchez ve kulübün hukuki işler direktörü Javier Lopez Farre, reşit olmayan futbolcuları kural dışı takımda tutmaları gerekçesiyle FIFA'nın verdiği iki dönem transfer yasağıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

SANCHEZ: GÜLÜNÇ VE SAÇMA

FIFA'nın ceza verme gerekçelerini "gülünç ve saçma" olarak yorumlayan Sanchez, "39 futbolcu hakkında soruşturma yürütülüyordu ve 8 futbolcudan dolayı ceza verildi. Detayları veremem ama bunların 2'si Zidane'ın çocukları. Bir tanesi de Ezequiel Garay'ın (Zenit'te forma giyen Arjantinli futbolcu) erkek kardeşi" açıklamasında bulundu. Real Madrid'in reşit olmayan yabancı futbolcu getirirken asla kural dışı bir işlem yapmadığını belirten Sanchez, "Yabancı bir futbolcuyu getirirken onu ailesinden uzaklaştırmadık. Bu kulübün değerleri ve etik kuralları var" ifadelerini kullandı.

Zinedine Zidane'ın oğulları Theo (en solda), İlyaz (soldan ikinci), Enzo (sağdan ikinci) ve Luca (en sağda), Real Madrid'in altyapılarında forma giyiyor.

[Atletico Madrid ve Real Madrid'e transfer yasağı!](http://spor.mynet.com/futbol/avrupadan-futbol/91672-atletico-madrid-ve-real-madride-transfer-yasagi.html)

"İTİRAZ EDECEĞİZ"

FIFA'ya itiraz etmeleri için 3 günde haber vermeleri, 7 gün içinde de itiraz gerekçelerini sunmalarını gerektiğini söyleyen Sanchez, "Kulübümüz, yapılacak itirazın olumlu sonuç vereceğine güveniyor. Konuyu CAS'a gitmeye gerek kalmadan FIFA içinde çözmeyi umuyoruz" diye konuştu.

"BUNU HİÇ BEKLEMİYORDUK"

Real Madrid Genel Direktörü, FIFA'nın verdiği cezanın kulübün imajına da zarar verdiğini belirterek, "Beklenmedik bir karar çıktı. Bu zamana kadar hiçbir hazırlık yapmamıştık. Transfer yasağı, temmuz ayında yürürlüğe girecek gibi görünüyor ama itirazımız sonrası değişiklikler olacaktır" değerlendirmesini yaptı.

Real Madrid'in hukuki işler direktörü Farre ise geçmişte aynı cezayı alan Barcelona'dan durumlarının farklı olduğunu savunarak, "Biz doğru hareket ettik. Belgelerimiz bunu gösteriyor. FIFA bir hata yaptı. Zaten bu tip olaylardan dolayı itiraz organları var" dedi.

[Zinedine Zidane'ın ilk icraatı Eden Hazard!](http://spor.mynet.com/ispanya/91310-zinedine-zidanein-ilk-icraati-eden-hazard.html)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Puhahahah beter olun Viva FCB !!! Teşekkürler ülkesini satan pis Cezayirli :)
gülme barçaya gelir başına :)
Tam bizim kafadanmış Zidane .
Takım
O
Av
P
Geri Dön