MAGAZİN

RTÜK'ten Kara Kutu dizisine şok 'alkol' cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, 'Kara Kutu' dizisi nedeniyle Kanal D'ye 700 bin TL'yi bulan çifte ceza kesti.

RTÜK'ten Kara Kutu dizisine şok 'alkol' cezası

RTÜK uzmanlarının hazırladığı ilk raporda ürün yerleştirme yöntemiyle bira reklamının yapıldığı belirtildi. Raporda özetle şöyle denildi:

"Dizide, alkolün 'gündelik hayatın bir parçası', 'gündelik hayatın sıkıntılarını hafifletici ve başa çıkmayı kolaylaştırıcı', olduğu şeklindeki mesajların da izleyicilere verilmeye çalışıldığı görülmektedir."

RTÜK uzmanlarının hazırladığı ikinci raporda ise, astsubayların aşağılandığı tespiti yapıldı. Raporda, dizideki Cevahir karakterinin eşi rolündeki kadının, "Şu astsubaylardan biri subaylığa geçiş yapmış, Tabi bu, normalde karısı astsubay eşlerinin katıldığı güne katılırmış, şimdi subay oldu ya kalkmış hemen subay eşlerinin gününe gelmiş, hiçbirimiz tanımıyoruz kadını. O da şimdi yeni subay oldu ya, nasıl davranacağını bilmiyor. Ay kendi aramızda güldük ettik, çaktırmadan tabii ne yapalım?" sözleriyle astsubaylık mesleği ve ailelerini küçük düşürücü, aşağılayıcı bir tutum sergilediği ifade edildi.

Milliyet [Kara Kutu dizisinin tüm bölümleri HD kalitesinde Kanal D'de. İzlemek için tıklayın](https://www.kanald.com.tr/kara-kutu)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Iyi olmus..
Akillari baslarina gelir belki yavas yavas
Geri Dön