Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Rüyada araba kazası görmek ne anlama gelir? Rüyada araba kazası atlatmak, geçirdiğini görmek ne demek?

  Rüyada trafik kazası görmek, rüyadaki ayrıntılara göre yorumlanır. Ancak kaza rüyaları genelde kötü gelişmelerin simgesi olarak değerlendirilir. Rüyada araba kazası görmek güvensiz ilişkileri işaret eder. Rüya sahibi sırtından bıçaklanacağı olaylar yaşayabilir. Otobanda trafik kazası yapmak ise kişinin refah içinde yaşasa da çevresi tarafından sevilmeyen biri olacağı şeklinde yorumlanabilir. İşte rüyada araba kazası görmek ile ilgili farklı yorumlar...

  Rüyada araba kazası görmek ne anlama gelir? Rüyada araba kazası atlatmak, geçirdiğini görmek ne demek?

  İçindekiler

  • Rüyada Trafik Kazası Yapmak
  • Rüyada Araba Kazasından Kurtulmak
  • Rüyada Arabayla Kaza Yapmak
  • Rüyada Araba ile Birine Çarpmak
  • Rüyada Araba Kazası Yapan İnsanlar Görmek
  • Rüyada Zincirleme Araba Kazası Görmek
  • Rüyada Tatile Giderken Araba Kazası Yapmak

  Araba kazası gerçek hayatta da tatsız bir durumdur. Bu hoş olmayan durum rüya yorumlarına da aynı şekilde yansımıştır ve genel olarak hayırlı anlamlar taşıdığı söylenmez.

  Rüyada görülen araba kazası genel olarak güvensizlikle ilişkilendirilir. Rüyayı gören kişinin çevresindeki kişilerden zarar göreceğine ve sırtından vurulacağına işaret eder. Bununla birlikte rüyada kan yoksa, rüya tam tersi şekilde hayırlı anlamlara yorulur. İş hayatında ve sosyal hayatta atılacak olan akıllıca adımlar sayesinde bütün problemler çözülür ve büyük paralar kazanılır.

  Eğer rüyayı gören kişi yaşlıysa, rüyada araba kazası bir kuşak çatışmasını temsil edebilir. Rüya sahibinin çağa ayak uydurmakta çektiği zorlukların psikolojik bir yansıması da olabilir.

  Rüyada Trafik Kazası Yapmak

  • Rüyada trafik kazası yapmak rüya sahibinin şanssızlığına işaret eder. Rüyayı gören kişinin kendisini yıpratacak bir dizi problemle karşılaşacağına ve problemleri çözmek için zaman ve efor harcayacağına işarettir. Bu nedenle rüya sahibi yıpratıcı bir dönemin içinden geçecektir. Ancak atacağı doğru adımlar sayesinde başına gelen olaylardan çok fazla zarar görmeyecektir.
  • Bu rüya aynı zamanda maruz kalınacak olan haksızlığa da işaret eder. Rüya sahibi çok sevdiği ve değer verdiği birinin sırtından vurması sonucunda hem maddi hem de manevi olarak zarar görecektir. Bu haksızlık sonucunda büyük bir boşluğun içine düşerek bulunduğu yerden ayrılmaya karar verebilir.

  Rüyada Otobanda Araba Kazası Yapmak

  • Bu rüya, rüyayı gören kişinin zenginlik ve ferah içinde yaşayacağına delalet eder. Ancak rüya sahibi aşırı kibirli, insanları ezen, egoist bir yapıya sahip olduğu için gün geçtikçe manevi olarak zayıflayacak ve çevresi tarafından sevilmeyen bir insan haline gelecektir.
  • Bu kişi dini olarak da zayıftır, dini değerlerini unutur. Bu nedenle ne kadar zengin olursa olsun kazandığı paranın hayrını göremeyecek ve sürekli problemlerle uğraşacaktır. Rüya sahibi bunun nedeninin kendisi olduğunun farkına varacak ve hayatını değiştirmeye, dini inançlarını güçlendirmeye, kibrinden kurtulmaya ve ona doğru yolu gösterecek insanlar edinmeye karar verecektir.

  Rüyada Araba Kazasından Kurtulmak

  • Bu rüya, rüya sahibinin gerçek hayatta başına gelecek olan bir problemden şansının yaver gitmesi sayesinde son anda kurtulacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişi, çevresinde çok güvendiği birinin ona zarar vermek için fırsat kolladığını fark edecektir ve ona olan tavrını değiştirecektir. Bu da başına gelecek kötülükten kurtulmasına neden olur.
  • Aynı zamanda rüya sahibi sonu iyi olmayacak bir iş fırsatını hisleri nedeniyle reddedecek ve daha sonra verdiği karardan çok memnun olacaktır. İş yaşamında beklediği kadar başarılı olamadığı için üzülebilir ancak daha sonra ona hayırlar getirecek kapılar açılacaktır ve başarıyı yakalayacaktır. Rüya sahibi mutsuz ve umutsuz bir anında gelecek olan bir haberle yeniden ayağa kalkarak işlerine daha sıkı sarılacaktır.

  Rüyada Araba Kazası Atlatmak

  • Eğer kişi rüyasında araba kazası geçirdiğini ve bu kazadan çok fazla zarar görmeden çıktığını görüyorsa gerçek hayatta başına gelecek olan bir olaydan sabır göstererek maddi ve manevi zarar almadan kurtulacağı anlamına gelir. Bu durum tamamen rüya sahibinin duruşu ile ilgilidir. İçinde bulunduğu kötü durumu iyi bir şekilde yönetecek ve yara almadan atlatacaktır.
  • Rüyasında araba kazası atlattığını gören kişi gerçek hayatta kendisini ahiret yaşamında zora sokacak bir durumdan kurtarmış demektir.

  Rüyada Arabayla Kaza Yapmak

  • Bu rüya, rüyayı gören kişinin bütün varlığını yok edecek bir girişimin içinde olduğunu belirtir. Rüya sahibinin daha çok yükselmek ve para kazanmak için sonu iyi olmayan işlere adım atacağına ve elindeki birikimini de kaybedeceğine, hem malını hem de canını tehlikeye sokacağına ve çevresinden gelen uyarıları dinlemeden gözü kara bir şekilde her şeyini feda edecek kadar gözünün döndüğüne işaret eder.
  • Aynı zamanda bu rüya, rüya sahibinin çok başarılı bir iş hayatının ve kazanılan büyük paraların ardından zor bir döneme girileceğinin anlamına da gelebilir. Kişi iş hırsıyla büyük riskler alarak elindekileri yavaş yavaş kaybedecektir ve büyük borçlar edinecektir. Bu durum yalnızca iş hayatında değil sosyal hayatında da başarısızlığı beraberinde getirecektir.

  Rüyada Araba Kazası Geçirmek

  • Bu rüya daha önce yapılan bir hatadan dolayı yaşanan üzüntüye işarettir. Rüya sahibi çevresindeki kişileri söylediği sözlerle ve kötü davranışlarıyla kıracaktır. Bunun sonucunda hayatındaki neredeyse herkesi kaybedecektir. Bu nedenle hatasını fark edecek, çok üzülecek ve problemlerini halletmek isteyecektir. Ancak ne yaparsa yapsın problemin üstesinden gelemeyerek büyük bir pişmanlığın içine düşecektir.

  Rüyada Araba Kazasında Yaralanmak

  • Rüyada araba kazasında yaralanmak kötü bir haberin geleceğinin işaretidir. Bu haberin rüya sahibini duygusal anlamda çökerteceğine ve büyük bir depresyonun içine sürükleyeceğine delalet eder.
  • Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin çevresinde onun hakkında konuşan bazı insanların var olduğu anlamına da gelebilir. Bu insanlar, küçük küçük dedikodular çıkarmışlardır ve bu dedikodular nedeniyle rüya sahibinin canı sıkılacaktır.

  Rüyada Araba Kazası Geçirmek ve Ölmek

  • Rüyada araba kazası geçirip ölmek, ruhsal anlamda kötü bir döneme girileceğinin habercisidir. Rüyayı gören kişi hayatındaki bir problemi çözemeyerek kendini çok kötü hissedecek ve bunalıma girecektir.
  • Rüya sahibinin hem sosyal hayatta hem de iş hayatında geri dönülmesi çok zor olan hatalar yapacağına, çevresindekilerin kalbini kıracağına, hatasını fark ettikten sonra çok büyük bir pişmanlığın içerisine düşeceğine ve kendini hiç affedemeyeceğine işaret eder. Bu hatalarından ders alacak ve bundan sonraki yaşantısında daha dikkatli davranacaktır.

  Rüyada Araba Kazası Yapmak ve Hastaneye Kaldırılmak

  • Bu rüya rüya sahibinin ruhsal olarak zorlanacağı bir dönemi temsil eder. Rüya sahibini başına arka arkaya felaketler geleceğine ve sürekli mücadele vermek zorunda kalacağına işaret eder. Çevresindeki güvendiği insanlar onu sırtından vurabilir.
  • Rüya sahibi yakın zamanda hastalıklarla uğraşabilir ve bu nedenle motivasyonu düşebilir. Bu dönemi eldekilere şükrederek geçirmek manevi olarak yara almadan çıkılacağına delalet eder.
  • Bir başka anlama göre ise rüyayı gören kişi dini değerlere uzaktır, hayat koşturması içinde maneviyatına yatırım yapmayı unutmuştur. Kısa bir süre içinde dine dönerek kendini tedavi etmeye çalışacaktır.

  Rüyada Araba Kazası Yapıp Sakat Kalmak

  • Eğer kişi rüyasında araba kazası yapıp sakat kaldığını görüyorsa geleceğini doğrudan etkileyen bir fırsatı değerlendiremediği için büyük bir pişmanlığın içerisine düşecektir.
  • Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin birini kaybedeceği anlamına da gelebilir. Bu kayıptan sonra rüya sahibi derin bir depresyonun içine girecek, kaybettiği kişi için yapamadığı şeylerin üzüntüsünü yaşayacaktır.

  Rüyada Araba Kazasından Sağ Çıkmak

  • Rüyasında araba kazasından sağ çıktığını gören kişinin geleceği çok parlaktır. Rüya sahibinin hayatında olumsuz gibi görünen pek çok şey daha sonra hayra vesile olacaktır ve kendisinin bile düşünmediği başarılar elde edecektir. Arka arkaya gelen iyi haberler sayesinde rüya sahibinin sıkıntılı günlerin içinden çıkıp sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve başarılı bir hayat süreceğine işaret eder. Daha önce içinde bulunduğu zor durumları sabır göstererek ve çok çalışarak atlatacak ve başarıyı yakalayacaktır. Büyük kazançlar elde edecek ve maddi olarak da manevi olarak da tatmin olacağı bir yaşama sahip olacaktır.

  Rüyada Başkasının Arabasıyla Kaza Yapmak

  • Bu rüya, rüya sahibinin iş hayatında güvenmemesi gereken kişilere güvenmesi nedeniyle maddi olarak zarar göreceğini işaret eder. Rüya sahibi elindeki sermayeyi yanlış kişilerin yönlendirmesi nedeniyle kaybedecek ve hatasından dolayı çok pişman olacaktır ancak bu kötü tecrübeden de bir ders çıkaracaktır. Bu durum nedeniyle rüya sahibinin yaşam standartları düşecek ve bunun sonucunda manevi olarak da çöküş yaşayacaktır.
  • Rüyada başkasının arabasıyla kaza yapmak, resmi kurumlarla yaşanacak olan bir problemi de temsil eder. Durumu kurtarmak için alınan bir borcun geri ödenmemesi veya ödeme zamanının geçmesi nedeniyle hoş olmayan şeyler yaşanabilir.
  • Eğer rüyayı gören kişi evliyse, yaşanan zor durumlardan dolayı eşler arasında gerginlikler yaşanabilir.

  Rüyada Araba Kazasında Birini Kaybetmek

  • Bu rüya, hoş olmayan bir haberin geleceğinin habercisidir. Eğer rüyayı gören kişinin ergenlik yaşlarında çocukları varsa zor ve yıpratıcı bir ergenlik dönemine girileceğini gösterir.
  • Eğer kaybedilen kişi anne veya babaysa, onların rüya sahibinin yaptığı hatalar yüzünden çok üzüleceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi onlar hayattayken kıymetlerini bilmekte geç kalacak ve bu büyük bir pişmanlığa neden olacaktır.
  • Kimi yorumculara göre rüya sahibi sorumluluk almayı bilmez ve üzerine düşenleri layıkıyla yerine getirmez, bu durum yakınlarının dikkatini çekecektir ve uyarıldığında aralarında problemler ortaya çıkacaktır.
  • Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin günlük yaşantısının karmaşalarla dolu olduğuna işaret eder.

  Rüyada Araba ile Birine Çarpmak

  • Rüyada birine araba ile çarpmak rüya sahibinin ah alması anlamına gelir.
  • Aynı zamanda rüya sahibinin ruhsal olarak zayıf biri olduğunu, korkuları, zayıflıkları, zaafları olduğunu ve bu zayıflıklarına yenik düştüğünü gösterir.
  • Rüyayı gören kişi sevdiği birine söylediği bir söz nedeniyle bu kişiyi kıracak ve üzecektir. Bu olaydan sonra arka arkaya talihsizlikler yaşayacaktır.
  • Bu rüya rüya sahibinin daha öncesinde birinin hakkını yediği anlamına da gelir. Rüya sahibi yaptığı haksızlığın farkına varacak ve haksızlık yaptığı kişiden af dileyecektir.

  Rüyada Kendine Araba Çarpması

  • Rüyada araba çarpması genel olarak rüya sahibinin problemlerle uğraşacağını gösterir. Bu problemler küçüktür ama o kadar çoktur ki rüyayı gören kişiyi yıpratır.
  • Eğer rüya sahibi kendisine araba çarptığını gördüyse, kendisine yakın olan birkaç kişiyle problem yaşanacağı anlamına gelir. Bu kişiler aileden veya çok yakın arkadaşlardan olabilir. Bu problem karşılıklı tartışma olabileceği gibi, rüya sahibinin yakın çevresinde yaşanan ve onunla doğrudan ilgili olmayan bir durum da olabilir.

  Rüyada Çocuğuna Araba Çarpması

  • Rüyada çocuğuna araba çarpması, yaşanacak olan sağlık sorunlarının habercisidir. Rüyayı gören kişinin ailesinden veya yakın çevresinden biri bir sağlık sorunuyla mücadele edecektir. Bu durum rüya sahibini çok üzecek ve aynı zamanda manevi olarak çöküşü de getirecektir. Rüya sahibi bu sağlık problemini aşmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır ve maddi manevi desteğini esirgemeyecektir.

  Rüyada Anneye ve Babaya Araba Çarpması

  • Bu rüya aile içindeki sorunları temsil eder. Rüya sahibi hem aile içinde hem de akrabalarla bir problem yaşayacaktır. Bu sorun doğrudan rüyayı gören kişiyle ilgilidir. Aile fertleri arasında sürtüşmeler, tartışmalar ve zıtlaşmalar yaşanabilir. Bu gergin hava rüya sahibini çok üzecektir ancak bu durum geçicidir. Sabırlı ve dirayetli olunduğu takdirde kısa süre içinde olaylar çok fazla büyümeden çözüme ulaşmak mümkündür.

  Rüyada Araba Kazası Yapan İnsanlar Görmek

  • Rüyada araba kazası yapan insanlar görmek maddi olarak sarsılmayı temsil eder. Rüya sahibinin işlerinin kötüye gideceğine ve işlerini küçülteceğine, bu nedenle maddi olarak zor bir döneme gireceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi harcamalarını azaltarak ve biraz tasarruf yaparak bu dönemi atlatmaya çalışacaktır. Bu dönemde aile desteği ön plana çıkabilir. Zor dönemler birlik olarak atlatılacaktır ve aile fertlerini birbirlerine daha da kenetleyecektir.
  • Bu rüya, yaşça daha genç olan rüya sahipleri için iş hayatına başladıklarında önlerine çıkacak olan engelleri kendilerinden daha büyük ve tecrübeli kişilerin yol göstermesiyle aşacakları anlamına da gelir.

  Rüyada Araba Kazası Yapan Birine Yardım Etmek

  • Rüyada araba kazası yapan birine yardım etmek, merhamet duygusunu temsil eder. Rüyayı gören kişi, zor durumda olan bir çocuğun eğitim masraflarını üstlenerek büyük bir iyilik yapabilir. Bu kişi, sosyal hayatında yardıma ihtiyacı olan birini gördüğü anda elinden gelen her şeyi yapan bir kişiliğe sahiptir.
  • Rüya sahibinin borçları bulunuyorsa, elinde bulunan bir mülkü satarak borçlarını ödeyecektir. Daha sonra çalışmalarının karşılığında tekrar geliri yükseldiğinde sattığı mülkünü geri alacaktır.
  • Rüya sahibi elindekilerle yetinmeyi bilen hayata karşı bir duruşu olan ve prensiplerine göre yaşayan biridir. Başkalarının onun hakkında ne söylediğini pek fazla umursamaz ve kendi yolunda ilerler. Bu özelliği sayesinde de büyük başarılara imza atacaktır.
  • Bu rüya yardım görmek şeklinde de yorumlanabilir. Rüyayı gören kişi iyi niyetli, bilgili, tecrübeli kişilerle aynı ortamlarda bulunacak ve zor durumunda onların yardımını görecektir.

  Rüyada Araba Kazasında Ölen Birini Görmek

  • Bu rüyayı gören kişi yapacağı işin sonuçlarını hiç düşünmeden bir anlık şehvet ve heyecanla riskli adımlar atacaktır. Rüya sahibinin bu özelliği başını derde sokabilir. Bu rüya, rüya sahibinin kendini tehlikeye atacak işlerden uzak durması gerektiğine yönelik bir uyarı niteliğindedir.
  • Farklı bir yoruma göre rüyayı gören kişi yaşam standartlarını iyileştirmek için çalışırken sağlığını kaybedecektir. Daha büyük paralar kazanmak isterken, büyük zararlara uğranabilir. Çevresinde ona zarar veren bazı kişilerin kötü niyeti yüzünden aile fertleriyle arası bozulacaktır. Bu durum huzurun kaçmasına neden olacaktır.

  Rüyada Araba Kazası Yapan Birini Görmek

  • Rüyada araba kazası yapan birini görmek, rüya sahibinin başının dertte olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin çevresinden birinin, çok büyük hatalar yaptığına ve zor durumda olduğuna delalettir. Bu kişiye yardım etmeye çalışırken rüya sahibi de işin içine girecektir. Her ne kadar problemi çözmeye çalışsalar da başarılı olamayacaklar ve hem maddi olarak hem de manevi olarak zarar göreceklerdir. Hem can güvenlikleri hem de mal güvenlikleri tehlikeye girecektir.

  Rüyada Zincirleme Araba Kazası Görmek

  • Rüyada zincirleme araba kazası görmek düşünmeden hareket etmenin getireceği problemlerin, maddi ve manevi olarak zor bir döneme girileceğinin habercisidir.
  • Rüya sahibinin iş hayatında başarısızlık yaşayacağına, bu nedenle büyük bir sıkıntıya gireceğine işaret eder. Rüya sahibi etrafındakilere belli etmek istemediği için başına gelen problemlerle tek başına mücadele edecektir, bunun sonucunda da sosyal yaşantısı bozulacaktır.
  • Eğer kişi zincirleme kazanın içerisinde kendisinin de kaza yaptığını görüyorsa, aslında uzak durmak istediği bir problemin içine istemeden girecek ve bu problem yüzünden başı ağrıyacak demektir.

  Rüyada Tatile Giderken Araba Kazası Yapmak

  • Bu rüya, rüya sahibinin hayatındaki kişiyle arasında kıskançlık nedeniyle yaşanacak bir probleme işaret eder. Çok keyifli giden bir ilişkinin ardından kavga nedeniyle kısa bir ayrılık yaşanacağı ancak çok uzun sürmeyeceği şeklinde yorumlanır. Hatayı yapan taraf hatasının farkına varacak ve durumu düzeltecektir.
  • Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin arkasından konuşan bir kişi olduğunu fark edeceği ve bu nedenle keyfinin kaçacağı anlamına da gelebilir.
   youtube


  İlgili Rüya Tabirleri

  Geri Dön

  En Çok Aranan Haberler