Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyada yaşlı, büyük, süs köpeği görmek ne demek?

  Rüyada köpek görmek kimileri tarafından olumsuz yorumlansa da köpeklerin ne kadar sadık bir dost olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Rüyasında köpek gören kişilerin daha temkinli olması ve düşmanlarına karşı açık vermemek için uğraşması önerilir. Rüyada süs köpeği görmek ise rüya sahibinin yaşlı olması durumunda çalışma hayatından sıkıldığının, dinlenmeye, emekliliğe odaklandığının göstergesi kabul edilir. İşte diğer yorumlar...

  Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyada yaşlı, büyük, süs köpeği görmek ne demek?

  İçindekiler

  • Rüyada Köpek Görmek
  • Rüyada Köpekler Görmek
  • Rüyada Büyük Köpek Görmek
  • Rüyada Süs Köpeği Görmek
  • Rüyada Havlayan Köpek Görmek
  • Rüyada Saldırgan Köpek Görmek
  • Rüyada Sokak Köpeği Görmek
  • Rüyada Evde Köpek Görmek
  • Rüyada Bir Sürü Köpek Görmek
  • Rüyada Çoban Köpeği Görmek
  • Rüyada Köpek Sahibi Olmak
  • Rüyada Dişi Köpek Görmek
  • Rüyada Erkek Köpek Görmek
  • Rüyada Hasta Köpek Görmek
  • Rüyada Sadık Köpek Görmek
  • Rüyada Bağlı Köpek Görmek

  Köpekler, beraberlik, sadakat ve koşulsuz sevgiyi temsil ederler. İnsanlara arkadaşlık dersi verir, anı yaşamanın önemini hissettirirler. Eğer kişi rüyasında köpek tarafından kovalanıyorsa bu kovalamaca rüya sahibinin herkesten sakladığı bazı sorunları olduğunun göstergesidir. Kişisel sorunlar en yakın zamanda çözüme kavuşturulmalıdır. Üstüne gidilmeyen sorunlar, havlayan ve ısırmak üzere olan bir köpek gibi kişinin peşini bırakmayacaktır. Kovalayan köpek her zaman kişinin kendi sorunlarını temsil etmiyor olabilir. Rüyayı gören kişinin yakın çevresinde bulunan ve anlaşamadığı kişilerden birisi de sorun çıkaracak olabilir. Köpek burada düşmanı temsil eder. Kişinin bu tür durumlardan en az hasar görerek kurtulabilmesi için çevresindeki insanlarla iyi geçinmesi, herkesle dost olmaması gerektiği düşünülür.

  Rüyada Köpek Görmek

  Köpekler mistik özellikleri ve kahramanlıkları nedeniyle tarih boyunca insanlarla yakın ilişki içerisinde olmuşlardır. Birçok insan, köpek sahibi olmayı gerçek bir arkadaş edinmekten daha önde tutar. Bazı toplumlarda gücü temsil eden köpeklerin belli bir araziyi, toprak parçasını, özel mülkü korumak korumak konusunda üstlerine yoktur. Eğer köpek sahibi olan bir kişi rüyasında köpek gördüyse bu rüya, kişinin yakın zamanda düşmanları tarafından aldatılmaya çalışılacağına, yakın çevresindekilerin mal varlığına zarar vermek için çaba göstereceğine işaret eder. Kişinin içindeki bilmediği, farkında bile olmadığı bir korkunun açığa vurulması olarak da yorumlanır. Kişi, yakın geçmişinde ve hatta çocukluğunda yaşadığı bir olumsuzluğu unutmaya çalıştığında bu rüya yaşadığı olumsuzluğun tekrardan zihnini kemirmesine neden olur. Bundan kurtulmak isteyen kişi köpekleri görünce onlardan kaçmamalı, aksine korkularının ve tedirginliklerinin üstüne gitmelidir. Yani düşmanlarına açık vermemeli, kendisine zarar gelebilecek boşluk anı yaratmamalıdır.

  Rüyada Yaşlı Köpek Görmek

  Rüyada yaşlı köpek görmek, kişinin sıkıntılarla dolu olduğunu işaret eder. Yaşlılık hayatın son evresi anlamına gelmektedir ve kişi bu zamana kadar birçok sıkıntılı durum yaşamıştır. Sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışmak çoğu insan için fazlasıyla yıpratıcı bir durum olmakla birlikte aşılan sıkıntılar insanda bir o kadar rahatlatıcı etki yaratmaktadır. Yaşlı köpekler genellikle sessiz olduklarından, az hareket ettiklerinden bu rüya, rüya sahibinin de tembel olduğuna yorulur. Tembel kişi işlerini aksatır, sevdikleriyle randevularına geç kalır ve hatta bazen hiç gitmez. Bu tür durumlar hayatın ilerleyen zamanlarında kişinin yalnız kalmasına ve derdini paylaşacak insan bulamamasına kadar gider. En sonunda sıkıntılarla dolu insan mutsuz bir hayat yaşamaya mahkum olur. Bunları engellemek için kişinin yaşlılık evresine girmeden önce çevresindeki insanlarla iyi geçinmesi ve sıkıntılarını en kısa zamanda çözmesi gerekir.

  Rüyada Köpekler Görmek

  Rüyalardaki çoğulluk aslında kişinin eksik olan bazı özelliklerinin farkına varması gerektiğine işaret eder. Bu özellikler kişinin ilişki ilişkilerindeki olumsuz veya işteki grup çalışmalarında yetersiz, uyumsuz davranışlarıyla ilgili olabilir. Eksik olan özelliklerini fark ederek kendini geliştirmeye çalışmak benliğinin farkında ve zeki insanların yapabildiği bir şeydir. Kendini geliştiren kişi önceden karşılaştığı olumsuzluklardan çıkardığı dersler sayesinde çok daha nitelikli işler yapmaya ve sağlıklı ilişkiler geliştirmeye başlar. Köpeklerin cinsleri birbirinden farklı ise bu durumda kişinin rüyası karşısına tercih yapmakta zorlanacağı seçenekler çıkacağı anlamına gelmektedir. Zorluklarla dolu bu seçimlerden sonra kişi refaha erecek ve herhangi bir hastalığı varsa bunu yenme aşamasında ciddi yol kat edecek demektir. Görülen köpeklerin davranışları da rüyanın yorumlanmasında önemli bir etkendir. Köpekler saldırgan ise genellikle olumsuz, uysal ve evcil ise de genellikle olumlu yorumlamalar yapılmaktadır.

  Rüyada Büyük Köpek Görmek

  Rüyalardaki her türlü büyüklük, kişinin hayatında gerçekleşmek üzere olan büyük değişimleri temsil etmektedir. Büyük köpek görmek, kişinin yakın zamanda çok iyi bir konumda çalışmak üzere iş teklifi alacağına işaret eder. Kişi halihazırda bir iş sahibi ise bulunduğu konumdan çok daha üstlere terfi edeceğine ve kazandığı paranın çok daha fazlasını kazanma şansını elde edeceğine delalet eder. Büyüklük bereket demektir. Kişi, kendisine yeni yatırım alanları belirlemeli ve iyi araştırmalar sonucu elindeki maddi kaynakların bir kısmını bu yatırımlar için ayırmalıdır. Büyük köpekler koruyuculuğu temsil etmektedir. Kişinin etrafında çok sevdiği insanlar tarafından desteklendiğini ve zor durumlar tüm çevresinin bir arada olduğunu işaret eder. Bu şanslı kişi hayatından oldukça memnundur ve sevdikleri için her zaman her şeyin en iyisi olsun ister.

  Rüyada Süs Köpeği Görmek

  Süs köpekleri sakinliği ve yaşlılığı temsil etmektedir. Yaşlı ve emekli olan insanların çocukları evden ayrıldığında evde yeni bir ses, bir neşe olması için süs köpeği alınır. Evdeki sakinliğe ayak uyduran süs köpekleri sessiz halleriyle bile sahiplerini hayata bağlamayı başarırlar. Rüyada süs köpeği görmek, yakın zamanda işsiz kalınacağına yorulur. Bu kişinin iş yerinde çalıştığı kişilerle arasını iyi tutması gerekir. Emeklilik zamanı yaklaşmış bir kişi süs köpeği görüyorsa artık çalışmaktan sıkıldığını ve günlerini emeklilik hayalleriyle geçirdiğini gösterir. Bu durumda kişinin ruhsal sağlığı için en hayırlısı sakin ve dingin bir hayat sürdürmeye devam etmesi olacaktır. Kişi, hayatından sorun yaratan insanları uzaklaştırdığı takdirde ileri yaşantısında özellikle emeklilik döneminde çok daha az sorunla karşılaşacak ve adeta bir süs köpeği nazikliğiyle, uysal bir şekilde, sinirlenmeden yaşantısını sürdürecektir.

  Rüyada Havlayan Köpek Görmek

  Kişinin bazı konularda kendisiyle iç çatışması olduğunu işaret eden havlayan köpek, aynı zamanda agresifliği temsil eder. Kişi yakın zamanda şiddetli bir tartışma yaşamış ise bunun sonuçlarına katlanıyor demektir. Bu tartışma, okulda yaşanan bir anlaşmazlık veya iş yerinde üzerinde çalışılan bir proje ile ilgili olabilir. Her ne olursa olsun tartışma yaşayan kişi anlaşma yoluna gitmelidir. Keşke ile kurulan cümleler insanı yer bitirir. Geçmişteki pişman olunan olaylardan ders çıkarmak ve uygun şekilde davranmak kişinin yararına olacaktır. Anlaşmayı kabul etmeyen kişi, etrafındakiler tarafından sürekli rahatsız edilebilir. Öte yandan eğer köpek mutluluktan havlıyorsa bu durum katılmak üzere olunan bir topluluktaki kabulün ve iyiliğin sembolü olarak yorumlanır. Öfkeyle havlamayan köpek kontrolü temsil eder. Kişinin hayatının kontrolünü elinde tuttuğunu ve olacak her türlü olayın sorumluluğunu üstlenebilecek olgunlukta olduğunu işaret eder.

  Rüyada Saldırgan Köpek Görmek

  Rüyada saldırgan köpek görmek, hayal kırıklıklarının ve dedikoduların habercisidir. Kişi, kurduğu planlardan vazgeçmek zorunda kalabilir veya iş yerinde hiç sevmediği kişiler tarafından çıkarılan dedikoduların bir parçası olarak gösterilebilir. Genellikle, olumsuz olarak yorumlanan saldırgan köpek, saldırısının sonucunda kişiyi ısırıyorsa bu durum kişinin arasının iyi olduğu bir meslektaşı ile tartışmaya başlayacağına delalet eder. Aynı zamanda kişi, romantik ilişki içerisindeyse ufak çaplı tartışmaların büyüyeceğine, büyümemesi için konuşma yoluyla anlaşmaya varılması gerektiğine işaret eder. Saldırgan köpek rüya sahibine değil de başka bir insana saldırıyorsa bu durum kişinin çevresinde ona zarar vermek isteyen insanlar olduğuna yorulur. Kötü insanlardan uzak durmak için kişinin attığı her adıma, yapacağı yeni iş yatırımlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Köpek başka hayvanlara saldırıyorsa, bu rüya kişinin içindeki durgunluğu simgeler. Kendi içinde yaşadığı küçük fırtınalar zamanla büyük hale gelecek ve etrafındaki insanlara zarar verecek diye düşünülür.

  Rüyada Sokak Köpeği Görmek

  Yalnızlık sözcüğü çoğu kişiye sokakları anımsatır. Rüyasında sokak köpeği gören kişi, uzun süredir yalnızlık yaşıyor demektir. Yaşanan bu yalnızlık artık kişinin canını yeterinde sıkmaya başlamış olsa gerek ki rüyasında sokak köpeği görmüştür. Yalnızlık insan doğasına aykırıdır ve sokaktaki hayvanlar bile bir şekilde hayatını devam ettirmek için kendilerine eş bulma ihtiyacı hissederler. Söz konusu insanlar olunca yalnızlık çok daha istenmeyen bir durum olarak görülmektedir. Bu yalnızlıktan kurtulmak için illa ki romantik bir ilişki olması gerekemez, kişi sahipleneceği bir köpek yavrusu ile de bu yalnızlığına çare bulabilir. Rüyasında sokak köpeği gören kişi en kısa zamanda bir köpeği, özellikle de sokakta yaşayan ve bakıma muhtaç olan bir köpeği sahiplenirse bu davranışı karşılıksız kalmayacak ve insanların en büyük dostu olan köpek, sevgisiyle ve sadakatiyle kişinin yalnızlığına ilaç gibi gelecektir.

  Rüyada Evde Köpek Görmek

  Rüyada evde köpek görmek yakın zamanda sık misafir uğrayacağına işaret eder. Misafirler gelirken elleri boş gelmeyecek ve ev sahibi için faydalı olan eşyalar getireceklerdir. Misafirin çoğu zaman uğur getirdiği de söylenmektedir. Uğur getiren misafir evdeki köpek olarak yorumlanır çünkü köpekler insan dostu hayvanlardır ve evde bulunmaları da kişinin sevgi dolu olduğunu işaret eder. Kimi çevrelerce de evde köpek görmek kısa zaman içerisinde o evden taşınılıp yeni bir eve geçileceği şeklinde yorumlanır. Evde görülen köpek, hırsızlara karşı bir tehdit olarak algılanır. Kişinin evine geçmişte hırsız girdiyse bu durum kişinin hafızasında gerçekten sarsıcı hasarlar bırakmış demektir. Yeni taşınılan evde köpek görmek kişinin kendisini ve ev halkını savunma mekanizmasının bilinç altına işlemesi olarak algılanabilir. Sadakatlerinden ödün vermeyen köpekler sahibini ve evi korumak için korkusuzca davranırlar.

  Rüyada Bir Sürü Köpek Görmek

  Rüyada bir sürü köpek görmek, kişinin hayatına bir sürü yeni insan gireceğine delalet eder. Kişi, bu yeni insanlarla iletişimine önem vermelidir. Yeni tanışılan kişilerle anlaşmak ilk başta zor gibi gözükse de biraz zaman geçtikten sonra kurulan sağlam ilişkiler ilk başta gösterilen sabır sayesinde gelişebilir. Sabır göstermek herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bir sürü köpek arasında sabırsız davranan köpek olursa ve avını yakalamak için herkesten önce kahramanlık yapıp saldırıya geçerse bunun sonuçları çoğunlukla olumsuz olur. Aynı şekilde kişi, nerede, ne zaman ve nasıl davranacağını bilmediği takdirde çevresindekilerden olumsuz tepkiler alacaktır. Bu durum kişinin yakın çevresinin ondan uzaklaşmasıyla sonuçlanabilir.

  Rüyada Çoban Köpeği Görmek

  Kişinin korumacı iç yapısını temsil eder. Çoban köpekleri sürüyü korumakla yükümlüdürler ve sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirirler. Ne pahasına olursa olsun görevini yapan çoban köpekleri gibi, kişi de sevdikleri için kendisini tehlikeye atmaktan bir an olsun çekinmez ve sevdiklerine verdiği değeri bu şekilde göstermeyi tercih eder. Çoban köpeklerinin güçlü ve zeki olması, rüyayı gören kişinin de kendisini bu şekilde görmesinden kaynaklanıyor olabilir. Kendisini yetkin gören kişi kesinlikle düşünmeden davranmamalıdır. Her ne kadar yetkin olursa olsunlar, çoban köpekleri gibi onlar da sevdikleri için önem arz ettiklerinden tehlikelere karşı daha dikkatli olmalıdırlar. Başka bir düşünce tarzına göre ise çoban köpeği kişinin korunmaya muhtaç olduğunu işaret eder. Korunmaya muhtaç kişi kendisini sevecek, ilgi gösterecek ve etraftaki kötülüklerden koruyacak kişilere karşı çok olumlu tutumlar sergilemelidir.

  Rüyada Köpek Sahibi Olmak

  Rüyada köpek sahibi olmak, kişinin aslında yalnız olduğuna işaret eder. Kişi, kendisine yeni arkadaşlar bulmalı ve günlük hayattaki etkinliklerini bu arkadaşlarıyla planlamalıdır. Köpekler sadakat sahibi hayvanlardır. İnsanların ruh halinden anlarlar ve insanların koşulsuz dostlarıdırlar. Köpek sahibi olmak kişiyi gerçekten de yalnızlıktan kurtarabilecek bir durum olmasına rağmen kişi en sağlıklı mutluluğu kendi çevresinden insanlarla tanıştıktan sonra bulacaktır. Çevresindeki insanların içerisinde anlaşamadığı kişilerin çok olması kişinin veya karşı tarafın sorunu olabilir fakat konuşarak bütün bu durumlar çözülebilir.

  Rüyada Dişi Köpek Görmek

  Rüyasında dişi köpek gören kişi eğer bir erkekse bu durum kişinin ailesi tarafından görücü usulü ile ilişkiye teşvik edileceğine delalet eder. Erkek kişisi evlenmeyi düşünmese bile baskılara dayanamayıp o kişi tanıştırılabilir. Bundan kaçınmak isteyen kişi uyanık olmalı, ailesinden kişilerin tanıştırdığı kadınlara mesafeli davranmayı unutmamalıdır. Yuvayı dişi yapar sözünden yola çıkılırsa aynı zamanda kadınların da bu kişiye her zamankinden fazla ilgi göstereceği söylenebilir. Erkek kişi, giyim tarzında veya ilgi duyduğu, hobi olarak gördüğü, yapmaktan zevk aldığı işlerde değişiklik yaparsa karşı tarafın dikkatini çekebilecek yeni alanlar yaratmış olacaktır. Bu şekilde belki de yeni aşklara yelken açacak olan kişi sabırlı olmalı ve her tanıştığı insanla bir anda olması gerekenden fazla yakınlık kurmamalı, kendi özelini ve sırlarını bu kişiye söylememelidir.

  Rüyada Erkek Köpek Görmek

  Kişi eğer kadınsa, rüyada erkek köpek görmek kısa zamanda bir ilişkiye başlayacağı anlamına gelir. Eğer zaten bir ilişki içerisindeyse bunun durumun ciddi bir hal alabileceği ve yakın zamanda ilişkinin evlilik teklifi ile taçlandırılacağı düşünülür. Köpekler akıllı hayvanlardır ve sadakat sahibidirler. Bu durum da kişinin iyi ve zeki bir adamla ilişkisi olduğuna veya olacağına delalet eder. Kişiye hayran olacak kadar çok sevecek erkek, bu ilişki için elinden gelenin en iyisini yapmak için hep çabalayacaktır. Bazı zamanlar ufak sorunlar olsa da eninde sonunda ilişki rayına oturacak ve sorunlar defedilecektir.

  Rüyada Hasta Köpek Görmek

  Rüyada hastalık durumu tam tersine gerçek hayatta sağlığın yerinde olması şeklinde yorumlanır. Kişinin ailesinde doğmak üzere veya yeni doğmuş olan bir çocuk var ise onun çok sağlıklı olacağına işaret eder. Hasta olan köpek yardıma muhtaçtır. Bu durum kişinin sevgiye muhtaç olduğuna yorulur. Rüyada hasta köpek gören kişi aslında kendi içinde derin boşluklar barındırmaktadır. Bu boşlukları nasıl kapatacağı konusunda fikri olmadığı için rüyasında hasta köpek görmesi çok normaldir. Kişinin içindeki boşluğu doldurmak ve çok daha sağlıklı bir birey haline gelmesini sağlamak için spor yapması ve düzenli bir hayat planlaması gerekmektedir. Kişi, önce kendisini sevmeli ve sonrasında diğer insanlardan sevgi görmeyi beklemelidir.

  Rüyada Sadık Köpek Görmek

  Kişinin sadakatini ve ailesine olan tutkusunu göstermektedir. Eski yıllardan beri insanoğlunun en sadık dostu olarak anılan köpek, rüyada görüldüğü zaman bu durumun insanın içindeki aile sevgisine ve ailesine olan bağlılığına işaret ettiği düşünülür. Eğer kişi ailesini küçük yaşta kaybetmiş ise bunun etkilerinin hala devam ettiği söylenebilir. Olumsuz hatıraları en aza indirmek için kişi yeni insanlarla tanışmalı, çevresindeki insanlarla iletişim kurabileceği etkinliklere daha sık katılmalıdır. Etrafındaki insanlara güvenme konusunda sıkıntı yaşayan bu kişi, geçmişte yaşanmış güvensizlik dolu anılarından bir an evvel kurtulmalı ve yeni insanlara bu şüpheyle yaklaşmamalıdır.

  Rüyada Bağlı Köpek Görmek

  Bağlılık her insanın sevdiklerinden beklediği özelliklerden biridir. Rüyada bağlı olan köpek ise iyi anlamda yorumlanır ve kişinin sevdikleriyle uzun yıllar boyunca birlikte olacağına işaret eder. Uzakta olduğu için bir süredir iletişim halinde olunmayan bir aile bireyiyle en kısa zamanda iletişime geçileceğine delalet eder. Eğer bu uzaktaki kişinin rüyayı gören kişiye ulaşma şansı yoksa mutlaka o kişi aranmalı ve iletişim halinde kalınmalıdır. Aynı zamanda kişinin düşmanları tarafından gelebilecek zararlardan korunmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bağlı olan köpek saldırıya geçmemiş, dinlenen düşmanı simgeler. Uygun koşullar oluştuğunda bağlı olan köpeğin saldırıya geçebileceği gibi düşman da hamlesini yapabilir. Bu durumlardan sakınmak için kişi hayatına aldığı yeni insanları iyice tanımalı, emin olmadığı ve güvenemediği kişilerle her ne pahasına olursa olsun kişisel meselelerini konuşmamalıdır.

  Mynet Youtube


  İlgili Rüya Tabirleri

  Geri Dön

  En Çok Aranan Haberler