Rüyada hırsız görmek ne demek? Rüyada hırsızlık görmek ile ilgili rüya tabirleri

Rüyada görülen ürkütücü şeylerden biri de hırsız ve hırsızlık görmektir. Hele de hırsız sizin evinize giriyorsa bu rüya tam bir kabusa dönüşebilir. Peki ya rüyada hırsız görmek ne anlama gelir? Bu tabii rüyadaki hırsıza göre değişmektedir. Bu yüzden rüyada hırsız görmek ve yine hırsızlıkla ilgili olan rüyada hırsız çocuk, hırsız kadın, hırsız girmesi gibi detayların yorumlarını derledik.

Rüyada hırsız görmek ne demek? Rüyada hırsızlık görmek ile ilgili rüya tabirleri

Hırsızlık insanlar için hem maddi hem de psikolojik olarak kötü etkiler. Rüyada hırsız görülmesi çoğu kişi için bir kabustur. Herkes evine yabancı birinin girip ortalığı karıştırmasından ürker. Ancak bazen rüyada görülen hırsız başkasının evine girer veya yapılan hırsızlığın farklı bir özelliği vardır. Böyle durumlarda rüyada hırsız görülmesi kabus olmayıp merak uyandırıcı bir rüya olabilir. Her şekilde bu anlamı en çok merak edilen rüyalarından biri olan rüyada hırsız görmek ile beraber rüyada hırsızlık, hırsız çocuk, hırsızın altın çalması gibi detayların tabirlerini toparladık.

RÜYADA HIRSIZ VE HIRSIZLIK GÖRMEK

Rüyada hırsız görmek genel olarak olumlu bir rüya değildir. Gerçek hayattaki gibi ciddi bir sıkıntı olan hırsızlık, rüyada da kötü gelişmelerin ve sıkıntıların habercisidir. Bu sıkıntılar sağlık sorunlarından maddi problemlere kadar çok farklı şeyler olabilir. Aynı zamanda rüyada hırsız görmek çevrenizde kötü niyetli birinin olduğunun da habercisi olabilir. Sizi kıskanan bu kişi, kurnazlıkları ve yalanları ile sizi kandırabilir bu yüzden çevrenizdekilere karşı kendinize dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Bunların yanında rüyada hırsız görmek ile ilgili bazı olumlu yorumlar da yapılabilmektedir. Bunlardan biri uzaktan bir misafir geleceğine dair olandır.

RÜYADA HIRSIZ GİRDİĞİNİ GÖRMEK

Rüyayı gören kişinin kesesinden yiyecek bu nedenle ona külfet olacak, maddi olarak yıpratacak ona zarar verecek bir insanın varlığına delalet eder. Bu kişi, rüya sahibinin kıramayacağı aile halkından, komşulardan ya da arkadaşlardan biri olabilir.

RÜYADA HIRSIZ ÇOCUK GÖRMEK

Sizi kıskanan birilerinin olduğuna ve arkanızdan işler çevirdiklerine işarettir. Bu kişi veya kişiler ayrıca hakkınızda kötü dedikodular da yayabilirler.

RÜYADA HIRSIZIN ALTIN ÇALDIĞINI GÖRMEK

Rüyada hırsızın altın çalması, rüyayı gören kişi için son zamanlarda yaşadığınız geçim sıkıntılarının tamamında kurtulacağınız anlamına gelmektedir. Özellikle iş hayatınızda alacağınız bazı hatalı kararlar ekonomik durumunuzu oldukça olumsuz bir yönde etkileyecek. Bir şekilde kendinizi bu zorlu durumdan kurtarmaya çalışacaksınız. Bunun için çözüm yolları arayacaksınız. Zaman içinde bunun bir çözümünü bulacaksınız.

RÜYADA HIRSIZ VE HIRSIZLIK GÖRMEK İLE İLGİLİ DİĞER RÜYA TABİRLERİ

Rüyada odaya hırsız girdiğini görmek
Rüyada odaya hırsız görmek bilinçaltınızda yüzeye çıkmaya çalışan şeylerin olduğunu gösterir. Rüyadaki hırsız figüründen uzak durmanız ve hayatınızda dikkatinizi vermeniz gereken şeyi tespit etmeniz gerekir.

Rüyada İşyerine Hırsızın Girmesi
Kazançta eksilme yaşanmasına yorulur. Rüyayı gören kişinin işten çıkarılması ya da işinde zarar etmesi nedeniyle yaşayacağı geçim derdine, çekeceği sefalete ve içine düşeceği zor duruma delalet eder.

Rüyada Başkasının Evine Hırsızın Girmesi
Rüyayı gören kişinin duyduğunda, gördüğünde ya da yaşadığında çok mutsuz ve rahatsız olacağı bir haber almasına yorulur. Rüya sahibinin hiç hoşlanmayacağı bazı gelişmelerle karşılaşması ve moralinin bozulması anlamına gelir.

Rüyada Hırsızın Halı Çalması
Maldan kaybetmeye ve bu nedenle mali olarak açık vermeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin başına gelecek musibetli bir olay nedeniyle variyetinin yok olacağına, parasının azalacağına, maddi gücünün eskisi gibi olamayacağına yorulur.

Rüyada Tanıdığın Birinin Hırsızlık Yaptığını Görmek
Bir kimse hakkında hiç bilinmeyen şeyler duymaya ve öğrenmeye bu nedenle o kimseden soğumaya, uzaklaşmaya ve ona karşı duyguların ve düşüncelerin de olumsuz yönde değişmesine işaret eder. Yaşanacak bir olayda bir kimsenin göstereceği tepki ya da söyleyeceği bir söz nedeniyle gerçek yüzünün ortaya çıkması ve rüya sahibinin de adeta şok olması anlamına gelir.

Rüyada Kardeşinin Hırsızlık Yaptığını Görmek
Rüyayı gören kişinin kardeşinin kendisine karşı saygısızlık ve hakaret olarak kabul edeceği bazı işler yapacağına işaret eder. Kişinin, kardeşinin kendisini ezip geçerek kafaya koyduğunu yapacağına ve onu hayal kırıklığına uğratarak çok üzeceğine yorulur.

Rüyada Annenin Hırsızlık Yaptığını Görmek
Anne ile araya girecek soğukluğa alamet eder. Anneden yana bir çelişki ya da fikir ayrılığına düşmeye, ona olan düşkünlüğün ve bağlılığın zedelenmesine bunun da anneden gelecek bir eleştiri ya da davranış nedeniyle yaşanacağına yorulur.

Rüyada Sevgilinin Hırsızlık Yaptığını Görmek
Ayrılık yaşanması ya da ilişkinin zedelenmesi ve çatırdaması anlamına gelir. Sevgilinin yapacağı bir hatanın kişinin gözünde affedilemeyecek boyutta olacağına ya da içine sindirmesinin ve duruma alışmasının zaman alması nedeniyle birlikteliğin bir süre sekteye uğrayacağına alamet eder.

Rüyada Aileden Birinin Hırsızlık Yaptığını Görmek
Rüyada aileden birilerinin hırsızlık yaptığını görmek; Görülen kişi; anne, baba, eş veya kardeşlerden biri olabilir. Böyle bir rüyada gördüğünüz kişi kim ise; onunla ilgili fikir ayrılıklarına, güven duygusunun azalmasına, onun herhangi birine haksızlık yaptığına şahit olmaya, ayrılıkla sonuçlanacak tartışmalara işaret eder.

Rüyada Hırsızı Öldürmek
Rüyayı gören kişinin bir kimseyle restleşeceğine alamet eder. Rüya sahibi bir kişi ile aradaki gemileri yakacak, ilişkisini kararlılıkla sonsuza dek kesecek ve bu konuda son derece net bir duruş sergileyecek.

Rüyada Hırsız Kovalamak
Rüyayı gören kişinin karmaşık bir sorun üzerinde olduğuna ya da bir duruma açıklık getirmek için hararetli bir uğraş içerisine girdiği anlamına gelir. Rüya sahibi bir olayı çözmeyi kafasına koymuş ve onu halletmeden bırakmayacak demektir.

Rüyada Hırsız Dövmek
Kişinin bir kimseye yapacağı bir işten dolayı karşı çıkacağına, yapacağı o işi onaylamayacağına ve bu konuda onu engellemek ve durdurmak isteyeceğine işaret eder. Rüya sahibi tasvip etmediği bir şey için samimi şekilde düşüncelerini ifade edecek, eğer bu yeterli olmazsa da sert şekilde tepkisini ortaya koymaktan çekinmeyecektir.

Rüyada Eve Giren Hırsızı Bıçaklamak
Sabrın taşmasına işaret eder. Kişi için, bardağı taşıracak son damlanın da düşmesine ve bazı insanlarla aradaki ilişkilerin gerilmesine, kopma aşamasına gelmesine, kavgaların yaşanmasına, seslerin yükselmesine delalet eder.

Rüyada Araba Hırsızı Görmek
Zarara neden olacak, alın terine ortak olmaya çalışacak, başkasının sırtından geçinmeyi alışkanlık edinmiş ve bunu bir yaşam şekli olarak benimsemiş, tembel, faydasız ve insanlara karşı haddini bilmeyen bir kişinin rüya sahibine de musallat olacağına alamet eder.

Rüyada At Hırsızı Görmek
İşleri kötü yönde etkileyecek bir olaya maruz kalınacağına, bunun sonuçlara ve kişinin elde edeceği galibiyetlere de negatif şekilde yansıyacağına, bu nedenle de iyi yerlere gelinecekken gerileme ve başarısız olmak gibi büyük talihsizliklerle karşılaşılacağına işaret eder.

Rüyada Komşunun Evine Hırsızın Girdiğini Görmek
Yakın çevrede yaşanacak tatsızlıklar ve aksilikler demektir. Herkesi üzecek, etkileyecek, çevrede günlerce konuşulacak şerli bir durumun yaşanmasına delalet eder. Bir süre herkesin dilinde olacak ve insanların gündemini meşgul edecek bir gelişmeyle karşılaşmaktır.

Rüyada Eve Giren Hırsızı Yakalamak
Rüyada eve hırsız girdiğini görmek ve yakalamak hayatını gereksiz yere işgal eden, zamanını çalan ve moralini bozan kişilerden uzaklaşacağına, davranışlarını mantık süzgecinden geçireceğine yorulmaktadır.

Rüyada Hırsızın Altın Bilezik Çalması
Bazen öfkenize ve sinirinize hakim olmak konusunda sıkıntılar yaşıyorsunuz. Hayatınızdaki bu soruna çözüm bulmalı ve olaylar karşısında sakin kalabilmeyi öğrenmelisiniz. Böyle yaptığınız müddetçe kendinize ve çevrenizdeki insanlara zarar vermeye devam edeceksiniz. Bunu gerçek anlamda isterseniz başarabilirsiniz.

Rüyada Hırsızın Altın Kolye Çalması
Etrafınızdaki bilmediği konulara körü körüne bağlanan insanlardan uzak durmaya başlayacaksınız. Bu kişiler gereğinden fazla fanatizm yapan insanlar olacak. O kişilere bir şey anlatamadığınız ve kafa yapınızın uyuşmamasından dolayı artık kendinizden uzaklaştırmaya çalışacaksınız. O saatten sonra az insanın huzur demek olduğunu daha anlamış olacaksınız.

Rüyada Hırsızın Takıları Çalması
Rüyada takıların çalındığını görmek maddi anlamda sıkıntı çekmeye ve üzülüp göz yalı dökmeye, kötü olayların etkisinden uzun süre kurtulamamaya delalet eder. Rüyada takıların çalınmasından dolayı karakola gitmek ise kısmetin kapanmasına ve moralin bozuk olmasına, insanların gözlerini üzerinde hissetmeye tabir edilir.

Rüyada Hırsızın saat çalması
Rüyada saatinin çalındığını görmek dengenin bozulmasına ve kişinin düzenli bir hayat yaşamayacağına, sevdiklerinin desteği ile kendi işini kuracağına ve maddi anlamda güç sahibi olacağına, emeklerinin karşılığını fazla fazla alacağına işarettir.

Rüyada Hırsızın Televizyon Çalması
Rüyada televizyonun çalındığını görmek, büyük hayal kırıklıkları yaşayacaksınız. İstek ve arzularınıza kavuşamayacağınıza, umudunuzu bağladığınız bir durumun gerçekleşmeyeceğine işaret eder.

Rüyada hırsızı kovalayıp yakalamak
Eğer Rüyada hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

Rüyada hırsızı yakalayarak polise teslim etmek
Rüyada hırsızı yakalayarak polise teslim etmek, yaptığınız bir davranıştan dolayı pişmanlık duymaya işaret eder.

Rüyada Hırsızın Ezan Okuması
Rüyanızda hırsız bir kimsenin ezan okuduğunu görmeniz, çevrenizdeki kişilerin başarılarınız hakkında konuşacağına yorulur.

Rüyada İşyerine Hırsızın Girmesi
Kazançta eksilme yaşanmasına yorulur. Rüyayı gören kişinin işten çıkarılması ya da işinde zarar etmesi nedeniyle yaşayacağı geçim derdine, çekeceği sefalete ve içine düşeceği zor duruma delalet eder.

Rüyada Hırsızın Elinde Bıçak Görmek
Tehlike arz eden bir olayın içine düşmeye yorulur. Rüya sahibinin güvenliğinden şüphe edeceği bir durumun içine düşeceği ve bu durumla baş etmek zorunda kalacağı, bunun da kendisini bir hayli zorlayacağına işaret eder.

Rüyada Güvercin Hırsızı Görmek
İnsanların yapacaklarına engel olan, fikirlerini çalan ve onu hayallerine ulaşmaktan alı koyan bir kimsenin varlığına yorulur. Kişinin, planlarını ve projelerini kendisinden dinleyerek ondan önce uyarlayarak onun emeğini haksız yere sahiplenecek bir kimsenin ortaya çıkacağına delalet eder.

Rüyada Araba Hırsızı Yakalamak
Kişinin sahip olduklarına tabiri caizse çöreklenmeye çalışacak bir insanın peyda olması ve tam onun adını kullanarak bir takım işlere girişecekken o kişiye engel olmayı başarmak anlamına gelir. Kötü niyetli bir kimseyi farkedip yapacaklarını daha en başından engellemeyi bilmek demektir.

Rüyada Ailecek Hırsızlık Yapmak
Ekmek parası uğruna çok kötü ve zorlu şartlarda çalışmaya razı gelmeye, bu konuda el ele vermeye, ailedeki eğitim ve meslek sahibi kişilerin çok daha az maaşa, vasıfsız kimseler olarak çalışmayı kabul etmeye yorulur.

Rüyada Hırsızın Çanta Çalması
Rüyada hırsızın çanta çalması; kişinin kendi çantasının hırsız tarafından çalındığını görmesi; uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır, tedbir alınması gereken durumlara, önemli evrak ve belgeleri daha güvenli bir yere koymaya, çıkılacak olan bir yolculuğun iptaline yada yolculuk esnasında daha dikkatli olmaya tabir edilir.

Rüyada Hırsızın Eşyaları Çaldığını Görmek
Rüyasında eşyalarının hırsız tarafından çalındığını görmek ve eşyaların kimde olduğu da belli değilse, rüya sahibi kendisinden yaş ya da deneyim olarak üstün birisinden azar işitecek demektir.

Rüyada Hırsızı Etkisiz Hale Getirmek
Hırsızı etkisiz hale getirmek; kişinin çevresindeki insanlar yüzünden düştüğü zor durumdan, kendi çabasıyla kurtulup, kendisine zarar veren kişileri etkisiz hale getirmesine, ortaklıktan ayrılmaya, arkadaş ve çalışanlarına karşı daha dikkatli olmaya delalet eder.

Rüyada Hırsız Görmenin Psikolojik Anlamı
Rüyanızda eğer bir hırsız görürseniz kaybetmekten korktuğunuz bazı şeylerin olduğunu simgeler. Sahibi olmaktan mutluluk duyduğunuz şey devam eden bir ilişkiniz, çocuğunuz ya da aileniz gibi manevi şeyler olabileceği gibi kredi ile alınmış yeni bir ev ya da araba da olabilir.

Rüyanızda siz bir hırsız olmuşsanız, yaşadığınız bir ilişkide sınırları aştığınızı düşünüyor olabilirsiniz. İlişkilerinizde karşı tarafa olan davranış ve tavırlarınız sizi pişmanlığa sürüklemiş olabilir.

Rüyanızda bir şeyler çalmanız bazı konularda kendinizi yoksun hissettiğinizi gösterebilir. Alternatif olarak, hırsızlık gerçekleşmemiş hedeflerinizi belirtir. Hedeflerinizi çok üst seviyede tutmuş olabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Ya bi dağılın...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler