Salih Müslim'den skandal Rusya itirafı!

Terör örgütü PYD'nin eski eşbaşkanı Salih Müslüm, Çekya'da gözaltına alınıp serbest bırakılmasının ardından ilk kez Euronews'e konuştu. Müslim, Esad rejimiyle Rusya üzerinden görüştüğünü itiraf etti.

Çekya’da gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan terör örgütü PKK'nın suriye uzantısı PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim, Beşar Esad yönetimiyle yaptıkları görüşmelerin arka planını açıkladı. Müslim, “Rejimle bir anlaşma ya da doğrudan iletişimimiz yok. Bugüne kadarki tüm görüşmeler Rusya üzerinden yapıldı” dedi.

"OPERASYON EGEMENLİĞİN İHLALİ"

Euronews’e konuşan Salih Müslim, Afrin konusunda Esad yönetimiyle doğrudan bir temaslarının olmadığını söyledi. Müslim, “Rejimle bir anlaşma ya da doğrudan iletişimimiz yok. Suriye sürekli egemenlikten bahsediyor. Bu herkes için bir öncelik. Hiçbir zaman Suriye’den ayrılacağımızı, ülkeyi böleceğimizi söylemedik fakat Türkiye’nin operasyonunu söz konusu egemenliğin ihlali olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

"SINIRA GELDİLER FAKAT ETKİLERİ OLMADI"

Şam yönetiminin Afrin’e asker yollama kararını da değerlendiren Müslim, “Rejimin yardıma çağrılması konusuna gelince, bu tamamen Afrin’deki yönetimin kararı. Şam yönetimine, ‘Eğer egemenliğinizi korumak istiyorsanız biz yardım etmeye hazırız’ dediler. Bazı silahlı birimler sınıra geldi fakat ciddi bir etkileri olmadı. Bunun için doğrudan rejimle irtibata geçmedik. Bugüne kadarki tüm görüşmeler Rusya üzerinden yapıldı” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Çekya müslimi gözaltına alır. abd çekyanın en üstünü arar ana avrat küfür eder ve serbest bırakılır. Gözaltına alanlar hakkında da inceleme başlatılır yalakalık oldun diye. Olay aynen bu değilse bende bişey bilmiyorum.
Bu iş ya bitecek ya bitecek Afrinden sonra sırada Menbiç var,sonunuz tabut olacak hepinizin.
bu adamı kırmızı halılarla ankarada ağırlayanlar şimdide terörist başı diye peşine düştüler, demezler mi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye derler kardeşim derler:)
bak sen şu skandala...sanki oraya gitmiş, kırmızı halılar ve öpücüklerle karşılanmış da skandal olmuş... o haltı yiyen iki yüzlülerin rusya da değil ama nerede olduğunu herkes biliyor...
görüşmiyen birtek biziz
Öyleyse PYD lideri salih müslim saraylarda ağırlayanlar işbirlikçi hain degilmidir işte sana kanıt??
satıp
Diğer Haberler