Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Satranç dünyasını karıştıran taciz iddiası! ABD Kadınlar Satranç Şampiyonu Jennifer Shahade’nin itirafından sonra yeni şikayetler geldi

  Eski ABD Kadınlar Satranç Şampiyonu Jennifer Shahade’nin 34 yaşındaki büyük usta olarak kabul edilen Alejandro Ramirez’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu itiraf etmesinden sonra satranç dünyası bir anda karıştı. Sahahade’nin itirafından sonra Ramirez hakkında en az 10 kadın daha taciz şikayetinde bulundu. Satranç Federasyonu’da dahil olmak üzere pek çok kurum Ramirez’in üyeliğinin askıya alındığını ifade etti.

  Santranç dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Kosta Rikolu Alejandro Ramiz, henüz 16 yaşındayken dünyanın en genç ikinci büyükustası unvanını kazanmıştı. Orta Amerika’da ilk büyükusta unvanını kazanan kişi olarak tarihe geçen Ramirez hakkında taciz iddialarıyla gündeme geldi. Katıldığı müsabakalarda ABD’yi temsil eden ve genç oyuncalara koçluk yapan Ramirez’in taciz skandalının ardından üyeliklerinin askıya alındığını belirtti.

  ŞİKAYETLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

  kapak1

  Eski ABD Kadınlar Satranç Şampiyonu Jennifer Shahade kendi sosyal medya hesabından Ramirez’in iki kez cinsel tacize maruz kaldığını itiraf etti. Shahade’nin itirafının sonrasında olay tarihinde Ramirez tarafından satranç eğitimi almış reşit olmayan en az 10 kadın da taciz şikayetinde bulundu.

  kapak2

  Amerikan Wall Street Journal Gazetesi, iddiaların daha önce de ortaya atıldığını ancak Ramirez’in de üyesi olduğu St. Louis Satranç Kulübü tarafından olayın kapatıldığını iddia etti. Taciz skandalının ortaya çıkmasından sonra artan tepkilerle birlikte St. Louis Satranç Kulübü, Ramirez'in görevine son verdi. ABD Satranç Federasyonu soruşturma başlattı. Dünya Satranç Federasyonu da Ramirez'i Sporcular Komisyonu'ndan çıkardı.


  Mynet Youtube

  En Çok Aranan Haberler