HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Savaştan bu yana bir ilk: Putin, Mariupol'ü ziyaret etti, Ukrayna'dan çok sert tepki geldi! 'Bir hırsıza yakışır şekilde...'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus işgali altındaki Donbass bölgesinde yer alan Mariupol'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Putin, geçtiğimiz sene şubat ayında başlayan savaştan bu yana Rus işgali altındaki bölgeleri ilk kez ziyaret etti. Ukrayna Savunma Bakanlığı, Putin’in Mariupol kentine geç saatlerde düzenlediği sürpriz ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Putin, bir hırsıza yakışır şekilde gecenin karanlığında Ukraynalı Mariupol’u ziyaret etti” ifadelerini kullandı. İşte detaylar!

Savaştan bu yana bir ilk: Putin, Mariupol'ü ziyaret etti, Ukrayna'dan çok sert tepki geldi! 'Bir hırsıza yakışır şekilde...'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'a bağlı Sivastopol bölgesinin ardından Rus işgali altındaki Donbass bölgesinde yer alan Mariupol'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sene şubat ayında başlayan savaştan bu yana Rus işgali altındaki bölgeleri ilk kez ziyaret eden Putin’in helikopterle Mariupol'e geldiği ifade edildi. Putin, cephe hattına en yakın olduğu yer olan Mariupol’de araçla gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

9de52ce0-c632-11ed-95f8-0154daa64c44

Rus basınında yer alan haberlerde, Putin’in Rus ordusu tarafından inşa edilen yeni bir yerleşim bölgesi olan Nevsky semtinde bir aileyi evlerinde ziyaret ettiği belirtilerek, "Devlet Başkanı yat kulübü, tiyatro binası ve şehrin unutulmaz yerlerinin bulunduğu Mariupol sahil şeridini de inceledi" denildi.

7e596f6c2a7a8bb0aef545bbc1f52af4

Rusya, geçtiğimiz sene mayıs ayında şiddetli çatışmaların ardında Mariupol’ü ele geçirmiş, Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı ve Avrupa (AGİT) Rusya'nın Mariupol'deki bir doğum hastanesini bombalamasını savaş suçu olarak nitelendirmişti.

UKRAYNA’DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA: “BİR HIRSIZA YAKIŞIR ŞEKİLDE...”

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rus işgali altındaki Donbass bölgesinde yer alan Mariupol’e gerçekleştirdiği sürpriz ziyarete ilişkin açıklama yaptı.

86198d689ec9bb85bef17bf36025de3a

Açıklamada, “Putin, bir hırsıza yakışır şekilde gecenin karanlığında Ukraynalı Mariupol’u ziyaret etti” ifadeleri kullanılarak, öncelikle güvenlik açısından ziyaretin geç saatlerde yapıldığına dikkat çekildi. Putin’in havanın karanlığından faydalanarak sadece kendisinin istediği şeyleri dünyaya gösterdiği ifade edilen açıklamada, “Ordusunu tamamen yok eden şehri ve hayatta kalan birkaç sakinini meraklı gözlerden uzak tutuyor” denildi.

İHA


Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler