Serhat Akın ve MasterChef şampiyonu Cemre Uyanık ilk kez konuştu

MasterChef yarışmasının şampiyonu Cemre Uyanık bir dönem Survivor'a katılan eski futbolcu Serhat Akın'ın yeni mekanıyla el sıkıştı.

Serhat Akın ve MasterChef şampiyonu Cemre Uyanık ilk kez konuştu

Fenerbahçe forması ile uzun yıllar top koşturan ve son olarak Survivor'a katılan 38 yaşındaki Serhat Akın, yeni açacağı mekanda MasterChef yarışmasının şampiyonu Cemre Uyanık ile birlikte İzmirlileri lezzet yolculuğuna çıkaracak.

Dekorasyonunda son aşamaya gelinen ve kapılarının mart ayında açılması planlanan Boa isimli restoran İzmir'in Bayraklı ilçesinde hizmet verecek. Tadilat işleriyle ilgili tüm detayları yakından takip eden Serhat Akın, müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmak istediğini ve bu mekan için özellikle İzmir'i seçtiğini söyledi. Fenerbahçe'de oynadığı yıllarda bir suşi restoranı açtığını ve daha sonra devrettiğini anlatan Akın, hizmet sektörünü sevdiğini dile getirdi.

HER ŞEYİ CEMRE UYANIK İLE BİRLİKTE YAPTI

Yurt dışı seyahatleri sırasında dünyanın farklı ülkelerinde gördüğü detaylardan esinlenerek Cemre Uyanık ile birlikte yeni bir konsept hazırladıklarını ifade eden Akın, "2000 yılında Fenerbahçe'ye geldim. O yıl şampiyon olduk. Hocamız Mustafa Denizli beni Çeşme'ye davet etti. Hem antrenman hem tatil yaptık. O yıllarda bende İzmir aşkı başladı. İzmir'e yerleştim, çocuklarım Güzelbahçe'de okudu" dedi.

5e47b9780f25441bd89b4173

"İstanbul'a gidip gelsem de bir ayağım hep İzmir'deydi" diyen Serhat Akın, "Burada yemek yiyerek keyifli vakit geçirecek bir yer arayışım vardı. Bu nedenle İzmir'de böyle bir yer açmak istedim" ifadelerini kullandı.

SERHAT AKIN İÇİN İZMİR'E YERLEŞTİ

Serhat Akın'ın restoranı Boa'da çalışmak için İzmir'e yerleştiğini söyleyen Cemre Uyanık da açılışa kısa bir süre kaldığı için yaşadığı heyecanı dile getirdi. Aşçılık bölümünden mezun olduktan sonra ABD'de 1 yıl staj yapan Uyanık, New York'ta 1 yıl çalıştığını ve Türkiye'ye döndüğünü söyledi.

5e47b9780f25441bd89b4179

Son olarak televizyon programında yarışan ve birinci olan Uyanık, "Hayalim hep Çanakkale ya da İzmir'e yerleşmekti. Evrenin enerjisine inanırım. Karşıma bazı fırsatlar çıktı ve beni buraya getirdi. Gayet mutluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde gastronomi üzerine yüksek lisansa başladım" diye konuştu.

Serhat Akın'ın teklifi üzerine İzmir'e gelen ve menülerle ilgili hazırlıkları son hızla sürdüren Uyanık şunları söyledi:

"Menüler Amerikan tarzında, benim tasarımım olarak hazırlanacak. Biraz değişik bir konsept düşünüyoruz. Ekibim tamamen kadınlardan oluşacak. Menüyü tasarlarken kendimizi nasıl geliştiririz ve daha fazla insana nasıl hitap ederiz diye düşündük. Akşam belli bir saatten sonra biraz daha müzik dinleyebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz bir yer olacak. Dünya mutfağından karışımlar sunacağız. Benim alanım Asya mutfağı olduğu için Hint mutfağından da örnekler koydum. Japon, Kore ve ABD'den de bazı tatları Türk mutfağıyla birleştirip sunacağız. Konseptli gecelerimiz olacak. Meksika ve Thai mutfağı yapacağız. İzmir'de başka yerde yiyemeyeceğiniz lezzetleri burada yiyeceksiniz." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
izmirdekiler ne anlar amerika yemeğinden amerikan yemeği diye çin yemeği yedirmeyin millete koronavürüs olmasınlar :))
ŞİMDİ YARIN EVLENİRLER ERKEK DİZ ÇÖKER AMA ÇOCUKLARI OLMAZ YAPMAZLAR KEDİ KÖPEK TİMSAH FALAN ALIRLAR 1 hafta sonra aaa ben yapamıyorum aile hayatı bize göre drğil o onun oertak arkadaşı o da onun ortak arkadaşı ile takılır aynı masada biz ayrıldık ama arkadaşı hstta artık arkadaşımla beraber biz böyleyiz ZATEN BİZ BERABERKEN DE HER HALDE ARKADAŞIMIN GÖZÜ VARDI ŞİMDİ BERABERLER DERLER
Evlenir bunlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler