Ses sanatçısı Yaşar Özel hayatını kaybetti! Yaşar Özel kimdir?

Usta ses sanatçısı Yaşar Özel, 85 yaşında hayatını kaybetti.

Ses sanatçısı Yaşar Özel hayatını kaybetti! Yaşar Özel kimdir?

Rahatsızlığı dolayısıyla bir süredir tedavi gören "Ses Kralı" lakaplı Türk sanat müziği sanatçısı Yaşar Özel, Emirgan'daki evinde akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Yaşar Özel'in cenazesinin, yarın Emirgan Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Ayazağa Mezarlığı'na defnedileceği bildirildi.

f6e07f1ab7f9dbb225fda92d62052972

YAŞAR ÖZEL KİMDİR?

Diyarbakır'da 1934 yılında dünyaya gelen Özel, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 1955 yılında Ankara'ya gelen Özel, 1959'da sınavla Ankara Radyosu'na girdi.

Sanatçı, 1979'da da İstanbul Radyosuna geçerek, o yıllarda sesinin rengi ve farklı tarzıyla Türk sanat müziği içerisinde ayrı bir ekol ortaya koydu.

Çalışmalarında Türk Sanat Müziğinin özünü koruyarak bugüne uygun bir anlayışla tekrar yorumlayan Yaşar Özel, sanat hayatı boyunca müziğin yeni nesiller tarafından en doğru şekilde anlaşılarak ileri noktalara taşınması için çalıştı.

Özel, 2010 yılından itibaren Kadıköy Belediyesi'ne bağlı Caddebostan Gönüllü Merkezinde "Yaşar Özel TSM Sanat Topluluğunun" şefliğini yürüterek, aynı zamanda İBB Kültür AŞ'nin sanatçısı olarak çeşitli konserler verdi.

Türk Sanat Müziğini hem yurt içinde hem de yurt dışında verdiği konserlerle yerli ve yabancı müzikseverlere tanıtan sanatçı, evli ve iki çocuk babasıydı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Çok büyük bir sanatçıydı allah rahmet eylesin
Hayret onur Akay haber vermemiş bu defa.. İlk defa kaçırdı onur Akay. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun sanatçımızada..
Onur Akay ölmüş .... olmasın?????????????????
çok sevdiğim sanatçıydı gerçekten çok üzüldüm Allah yakınlarına sabır versin benim nazarımda Barış Manço ile aynı sevgideydi özel bir sesti Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun inşallah amin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler