Şiddetli baş ağrısı çekiyordu nedeni ise herkesi şaşkına çevirdi!

Son bir yıldır şiddetli baş ağrısı çekiyordu. Daha sonra gerçek ortaya çıktı. Kimse sebebine inanamadı.

Bugün sizlere çektiği şiddetli baş ağrısı sonrası yaşadığı inanılmaz olay ile tüm doktorları şaşkına çeviren 31 yaşındaki Yadira Rostro’nun akılalmaz hikayesinden bahsedeceğiz. Hazırsanız vakit kaybetmeden bu sıra dışı olaya hep beraber bakalım.

Bugünkü ilginç olayda adı geçen 31 yaşındaki Yadira Rostro Texas'da yaşayan bir çocuk annesi bir kadın. Sıradan bir hayat süren Rostro bilinmeyen bir sebeple baş ağrıları çekmeye başlamış.
İlk başta bu baş ağrılarının migrenden kaynaklandığını düşünen Amerikalı kadın, baş ağrılarının artması ve görüşündeki bozukluk nedeni ile ciddi bir hastalıktan şüphelenerek doktora başvurmaya karar vermiş.

This-Woman-Had-Been-Suffering-Terrible-Headaches-For-9-Months-The-Reason-Behind-Will-Scare-You

Migrene çözüm bulmak için gittiği hastanede doktorlar ilk olarak beyin tümörü şüphesi ile Yadira Rostro'ya çeşitli taramalar yapmışlar. Doktorlar yaptıkları bu taramalarda, omurilik sıvısının beyine akmasını engelleyen bir şey olduğunu keşfetseler de incelemelerde bu engelin tam olarak ne olduğunu bilemiyorlardı.
Üst üste aldığı kötü haberlerle Amerikalı kadının kötü bir hastalığa yakalanacağı konusunda endişeleri arttı. Omurilikteki bu engeli keşfetmek için MR çekmeye karar veren doktorlar gördükleri karşısında büyük bir şok yaşadılar.

1761531_6_1489558551UZ3a6

Daha önce böyle bir olay ile karşılaşmadıklarını belirten doktorlar Yadira adlı kadının kafasının içerisinde tam olarak 8 tane kurt lavrası buldular.
Bu konuda deneyimsiz olan doktorlar kadının tedavisi için bulaşıcı hastalık uzmanlarına danışmışlar ve en yetenekli cerrahlar ile birlikte ameliyata hazırlanmışlar. Çok riskli ve nadir yapılan bu ameliyat için doktorlar en uygun ortamı hazırlamışlar. Ameliyatın ilk aşaması için genç annenin kafatasının bir kısmı çıkartılmak zorunda kalınmış.
Çünkü doktorlar kadının beyninde bulunan lavra yumurtalarına ulaşmakta zorluk yaşıyorlarmış. Teknolojik mikroskoplar yardımı ile bulunan yumurtalar uzun bir çalışmanın sonucunda bulunmuş ve çıkartılmış.

1761531_7_14895585517Cski

Doktorlar bu lavraları çıkardıklarında lavraların içerisinde akılalmaz bir şekilde küçük kurtçuklarla karşılaşmışlar. Nadir görülen bu ameliyatın diğer vakalara örnek teşkil etmesi için doktorlar bu ameliyatı kameraya kayetmişler ve ameliyat sonrası bu görüntüleri genç kadına izletmek istemişler. Fakat genç kadın bu görüntüleri görmek istemediğini belirtmiş. Ameliyattan sonra Yadira, baş ağrısı olmadan yaşacağı için çok mutlu olduğunu belirtirken omurilik sıvısı da beynine geri dönen kadın için doktorlar, Yadira'nın geç kalması durumunda ölüm riski ile karşı karşıya kalabileceğini tekrar belirtmişler.

Headacke-woman

Peki bu genç kadının kafasına bu kurt lavraları nasıl girmişti?

Severe-Headaches-For-9-Months

Bunun nedeni doktorların yaptığı uzun araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. İki yıl önce Meksika'ya ailesi ile birlikte bir gezi yapan bu kadının orada yediği bir yemek sonucu böyle bir rahatsızlağa yakalandığı keşfedilmiştir. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre bu tarz parazitler özellikle kırsal bölgelerdeki az pişmiş etler yenildiğinde insan vücuduna bulaşabilmektedir. Bu yüzden yurt dışındayken yediğimiz yemeklere ve içtiğimiz sulara çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

1761531_5_14895585518q5Y7

2010 yılı itibariyle bu parazitlerin dünya genelinde 1000'den fazla kişide görüldüğü ve bu hastaların bir çoğunun hayatını kaybetiği bilinmektedir. Yadira kadar şanslı olmayan bu hastaların hayatını kaybetmesinin en büyük nedeni ise bu lavraların vücuda girdikten sonra kişiyi öldürene kadar hiç bir rahatsızlığa yol açmamasıdır. Bunun için Yadira, başının ağrıdığı için çok şanslı olduğunu her zaman belirtmektedir. Bu süreçte 38 bin dolar harcayan genç kadın her ne kadar parasının tümünü harcasa da hayattaki en önemli şeyin sağlık olduğunu bir kez daha bizlere anlatmıştır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
domuz etinden gecen tenya müslümanların ve yahudilerin neden bu mendebur hayvanın etini yemediğini şimdi anladınızmı ...
Hayatında tenya gördün mü hiç? Haberle alakası yok.. Kurtçuk ve larva başka tenya başka..
kısaca bizim yemek kültürümuz daha iyi
Dinimizdede çiğ et yemek mekruh tur yan harama yakındır zorda kalmazsan yiyemezsin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler