MAGAZİN

Sinemaseverler bu hafta filme doyacak

Tam 10 film birden sinema salonlarındaki yerini alacak.

Sinemaseverler bu hafta filme doyacak

Aşk Olsun

Ozan (İlker Aksum) kadınlara aşk konusunda tavsiyeler vermekte, aşk doktorluğu yapmaktadır. Son müşterisi Ceyda (Selen Seyven), yeni ayrıldığı sevgilisi Caner (Kenan Ece) ile yeniden barışmak istemektedir, bu nedenle Ozan dan yardım ister. Ancak Caner bu esnada Ceyda yı unutabilmek için yeni bir ilişkiye başlamıştır. Pınar (Sedef Avcı) ile karşılaşan Ozan, hiç ummadığı bir şekilde Pınar a aşık olur. Bir yandan da eski sevgilileri bir araya getirmek için bir oyun tasarlar. Ne yazık ki Pınar durumu farkeder ve oyunu bozar. Ozan ın umduğu ilişki başlamadan biter. İyice arapsaçına dönen bu ilişki yumağında kahramanlarımız mutluluğu yakalayabilecek midir?

Filmin yönetmenliğini Neslihan Yıldız Alak, Murat Serezli yaparken oyuncu kadrosunda Sedef Avcı, İlker Aksum, Selen Seyven, Kenan Ece, Betül Arım gibi isimler rol alıyor.

Sonsuz Bir Aşk

Kanser hastalığına yakalanan Volkan ve Serhan ın hayatına bu kez Özlem isimli bir yolcu konuk oluyor. Birlikte çıktıkları yolculukta ise yaşamaya duydukları sevgiyle kaderlerine bir kez daha meydan okuyorlar.

Filmin yönetmenliğini Ozan Uzunoğlu yaparken oyuncu kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Özlem Tekin, Süleyman Turan, Metin Keçeci, Ayfer Dönmez gibi isimler rol alıyor.

Gül Suyu(Rosewater)

İran kökenli Kanadalı bir gazeteci olan Maziar Bahari (Gael Garcia Bernal) İran da bulunduğu sırada gözaltına alınır. Yetkililer Bahari nin CIA ve ABD hükumetiyle işbirliği içinde olduğunu düşünmektedir. Bahari Evin Cezaevi nde tam 118 gün boyunca gözleri bağlı bir şekilde zorlu sorgulara ve işkencelere maruz kalırken, aklında en çok yer eden şey, sorgu memurundan gelen keskin gülsuyu kokusudur.

Filmin yönetmenliğini Jon Stewart yaparken oyuncu kadrosunda Gael García Bernal, Dimitri Leonidas, Haluk Bilginer, Shohreh Aghdashloo, Golshifteh Farahani, Haluk Bilginer gibi isimler rol alıyor.

Daire(The Loft)

Film, eşlerini aldatmak için kendilerine has bir çatı katı dizayn eden beş arkadaşın öyküsünü anlatıyor. Bir gün bu son derece mahrem sığınaklarında bir kadının cesetini bulmalarıyla birlikte de beş kafadarın hayatı değişmeye başlıyor. Zaman içerisinde beş arkadaşın hem etraflarından hem de eşlerinden sakladıkları en büyük sırlar da birer birer açığa çıkıyor.

Filmin yönetmenliğini Erik Van Looy yaparken oyuncu kadrosunda Wentworth Miller, James Marsden, Karl Urban, Rhona Mitra, Rachael Taylor gibi isimler rol alıyor.

Piramit'in Laneti(The Pyramid)

Eski dünya harikaları, onların sırlarını ortaya çıkarmaya cüret eden kaşifleri uzun bir süre lanetledi. Bunların arasında en bilineni "Firavun'un laneti", piramidin içindeki kutsal mezarları rahatsız eden maceraperestlerden öç alıyordu. En son 1922 de Tutankamun un mezarını keşfeden arkeologlar, zaman içinde sırayla feci şekilde ölürler. Ve günümüze dek bir daha bu konuda kazı yapılmaz...

Filmin yönetmenliğini Grégory Levasseur yaparken oyuncu kadrosunda Ashley Hinshaw, James Buckley, Denis O Hare, Daniel Amerman, Joseph Beddelem gibi isimler rol alıyor.

Kaçış 1950

1950 - 1970 yılları arasında Bulgaristan da gördükleri baskıdan Türkiye ye kaçmaya çalışan 3 Türk gencinin hikayesi anlatılıyor.

Filmin yönetmenliğini İbrahim Biçer yaparken oyuncu kadrosunda Zeynep Gülmez, Hüseyin Elmalıpınar, Atilla Saral, Onur Bayraktar, Hüseyin Özay gibi isimler rol alıyor.

Son Savaş: Aşk(The Lovers)

2020 de geçen hikayede karısı Laura ile birlikte bir İngiliz ticaretgemisinin enkazını keşfetmek için dalan Jay Fennel in öyküsü ele alınıyor. Bu tehlikeli dalış sırasında Laura tuzağa düşer, kocası Jay ise onu kurtarmaya çalışırken kazaya uğrayıp komaya girer. Başarılı bir deniz arkeologu olan Jay in beyin ölümü gerçekleşmiştir. Hikaye sonrasında 1778 tarihine geri dönüp benzer bir hikayenin başkarakteri olan James Stewart'ın öyküsüne odaklanır.

Filmin yönetmenliğini Roland Joffé yaparken oyuncu kadrosunda Josh Hartnett, Tamsin Egerton, Alice Englert, Bipasha Basu, Abhay Deol gibi isimler rol alıyor.

Hayvan Düşü(Nar Dyrene Drommer)

16 yaşındaki Marie, ailesiyle birlikte küçük bir adada yaşamaktadır. Fakat annesi ileri seviyede hastadır ve babası hem annesine bakar hem de evi geçindirmeye çalışır. Fakat bir anda çevrede şüpheli ölümler gerçekleşir ve Marie bu esnada vücudunda birtakım değişiklikler fark eder.

Filmin yönetmenliğini Jonas Alexander Arnby yaparken oyuncu kadrosunda Sonja Richter, Lars Mikkelsen, Jakob Oftebro, Gustav Dyekjær Giese, Mads Riisom gibi isimler rol alıyor.

Altın Kadın(Woman in Gold)

80 yaşındaki Yahudi mülteci Maria Altmann ın ailesinin mirası olan sanat eserlerini, hükümetin pençesinden kurtarma öyküsünü perdeyetaşıyan film, Randol Schoenberg in gerçek hayat hikayesinden yola çıkarak filme aktarılmış.

Filmin yönetmenliğini Simon Curtis yaparken oyuncu kadrosunda Ryan Reynolds, Katie Holmes, Helen Mirren, Moritz Bleibtreu, Daniel Brühl gibi isimler rol alıyor.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler