HABER

Son dakika! Adana'da orman yangını

Adana'nın Kozan ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen orman yangını, 35 arazöz, 2 dozer, 1 greyder, 150 itfaiye erinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Adana’nın Kozan ilçesinde ormanlık alanda akşam saatlerinde yangın çıktı. Orman yangınına Kozan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri 30’un üzerinde arazöz ile karadan müdahaleye başladı.

İlçeye bağlı Akdam Mahallesi Vezirağalar mevkii Dikili bölgesi civarında akşam saatlerinde kızılçam ormanında çıkan yangın otluk alanlara da sıçradı.

Orman yangınına müdahale eden Kozan Orman İşletme Müdürlüğündeki kadın şef ise köylü vatandaşları sakin olmaları konusunda uyararak yangını en kısa sürede söndürebilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.
yangin

Bazı köylüler ise yangının tarlalarına sıçraması ihtimaline karşı buğdaylarını toplamaya başladı. Köylüler yangına müdahale eden Kozan Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine de yardım ederken bazı köylüler de yangının evlerine sıçramaması için hortumlarla toprağı ıslattı.

AW331779_01

yangin3

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Rüzgarın da etkisiyle büyüyen orman yangını, 35 arazöz, 2 dozer, 1 greyder, 150 itfaiye erinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangında soğutma çalışmaları devam ederken, can kaybının yaşanmadığı öğrenildi. Ekiplerin ilk yaptığı incelemede yangında 1 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.

ARAZÖZ ŞOFÖRÜ KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Alevlere müdahale sırasında Veysel Kalmalı isimli arazöz şoförünün kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Kalmalı, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. (DHA/İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön