HABER

Son Dakika: Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem! İzmir'de de hissedildi

Son dakika haberine göre Ege Denizi'nde saat 07.00'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, İzmir'de de hissedilirken, herhangi bir hasar meydana gelmediği bildirildi.

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 07.00'de Ege Denizi'nde Urla açıklarında 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Saat 07.00'de meydana gelen deprem 37,7275 kuzey enlemi, 26,1403 doğu boylamında ve 3,97 kilometre derinlikte meydana geldi. Depremin merkez üssünün Çeşme ve Urla ilçelerindeki 5 yerleşim yerine yakın olduğu belirlendi. Sarsıntı İzmir ve Manisa’dan da hissedildi.

SAAT 07.09'DA 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE ARTÇI DEPREM

AFAD, Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesi açıklarında saat 07.09'da 4,3 büyüklüğünde bir artçı deprem meydana geldiğini duyurdu.

SOYER: HASAR GERÇEKLEŞMEMİŞTİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer de Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Ege Denizi'nde meydana gelen ve şehrimizde de hissedilen deprem sonucunda herhangi bir hasar gerçekleşmemiştir. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.

VALİ KÖŞGER'DEN AÇIKLAMA

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, depremde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi. Köşger, “Urla açıklarında gerçekleşen 5.1 büyüklüğündeki depremde an itibariyle ilimizde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemiştir. Geçmiş olsun İzmir. Allah ülkemizi ve şehrimizi tüm afetlerden korusun” dedi.

DEPREM

AFAD: OLUMSUZ BİR İHBAR BULUNMUYOR

AFAD, "Geçmiş olsun İzmir. Urla ilçesi açıklarında meydana gelen #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir" açıklamasını yaptı.

(DHA/AA)

Keşfet


En Çok Aranan Haberler