HABER

SON DAKİKA | MSB duyurdu: Pençe Kilit Operasyonu'nda İsveç yapımı tanksavar ele geçirildi

Son dakika haber: Devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'nda İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 de ele geçirildi.

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Pençe Kilit Operasyonu kapsamında İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 de ele geçirildi" ifadelerine yer verildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; teröristlerin 5 askeri şehit ettiği hain saldırı sonrasında Pençe- Kilit bölgesindeki operasyonlar zorlu hava ve arazi şartlarına rağmen artarak devam ediyor. Sıkıştırıldıkları mağarada 'teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık veren bir grup teröristi etkisiz hale getiren komandolar, bölgede başka mağaraları da tespit etti.

Alınan güvenlik önlemlerinin ardından teröristlerin tek tek inlerine giren Mehmetçik, mağaralarda teröristlerin saldırılarda kullandıkları çok sayıda mühimmat, silah araç-gereç ele geçirdi. Öte yandan mağaralarda televizyonlar, uydu alıcıları, ısıtıcılar, jeneratörler, yaşam malzemeleri de bulundu. Odalara bölünen mağaralardan birinin çok katlı olduğu, merdivenle alt katlara erişimin sağlandığı, bu mağaranın örgütün sözde yöneticileri tarafından kullanıldığının değerlendirildiği belirtildi. Mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmat ele geçirilirken bunların arasında İsveç yapımı AT-4 tanksavarlar da dikkat çekti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler