HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Kahramanmaraş depreminde can kaybı artıyor! Yeni görüntüler ortaya çıktı, depremin başlamasıyla birlikte....

Son dakika haberi: Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık iki büyük depremin ardından 10 ilde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Depremde can kaybı 5 bin 894'e yükselirken, depremle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde depremin başlamasıyla beraber ortaya çıkan ışık hüzmesi dikkat çekti.

Deprem felaketinde son dakika: Kahramanmaraş'ta dün 9 saat arayla gerçekleşen iki deprem sonrası Güneydoğu ve Doğu Anadolu adeta kıyamet yerine döndü. Sabaha karşı saat 04.17'de merkez üssü Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki deprem Diyarbakır, Hatay, Osmaniye, Kilis, Malatya, Adana, Elazığ, Şanlıurfa, Adıyaman ve Gaziantep'te yoğun şekilde etkili oldu. Bölgede çok sayıda bina yıkılırken, arama kurtarma çalışmalarına başlandı. Çalışmalar sürerken ikinci büyük deprem meydana geldi. Saat 13.24'te merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan depremin büyüklüğü de 7.6 olarak açıklandı. İlk depremde hasar görmüş birçok bina ikinci depremle birlikte yerle bir oldu. Bölgede arama çalışmaları aralıksız devam ederken, çalışmalardaki son durum dakika dakika haberimizde.

DEPREM SONRASI KAHRAMANMARAŞ, HATAY VE DİĞER İLLERDEKİ SON DURUM

00.10

CAN KAYBI 5 BİN 894'E YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 5 bin 894 kişinin hayatını kaybettiğini, 34 bin 810 kişinin yaralandığını bildirdi.

Deprem bölgelerinde çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü vurgulayan Oktay, yıkılan bina sayısının 5 bin 775, enkazdan kurtarılanların ise 8 bin civarında olduğunu kaydetti.

23.30

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere yarın Malatya ve Adıyaman'a gidecek.

22.36

BAKAN ÖZER: EĞİTİM VE ÖĞRETİME 2 HAFTA ARA VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "10 ilin tamamında eğitim ve öğretime 2 hafta ara verilmiştir." ifadelerini kullandı.

21.33

CAN KAYBI 5 BİN 434'E YÜKSELDİ

Bakan Koca, depremler nedeniyle 10 ilde can kaybının 5 bin 434'e yükseldiğini açıkladı.

Koca açıklamasının devamında şunları ifade etti:

"Hatay'da 2 bin 749 binanın yıkılmış olduğunu tespit ettik. 2 bin 902'si arama kurtarma personeli olmak üzere toplam 9 bin 823 kişi görev yapıyor. Şu saate kadar Hatay'da enkazdan kurtarılanların sayısı 1846 kişi oldu. Bu geceden itibaren Hatay'a ulaşan arama kurtarma ekiplerinin ilave olmasıyla yarın için ekip sayısını 2 katına ulaştırmış olacağız.

Durumu kritik yaralıları uçak ambulanslarla Ankara ve İstanbul'daki şehir hastanelerine taşıyoruz. Türkiye devleti tüm imkanıyla yaraları sarmak için bölgede. Unutmayalım ki yaşadıklarımız afetleri birlik olarak atlattık. Bugün de öyle olacak. Milletimizden dua bekliyoruz."

20.30

Savaşın devam ettiği Ukrayna’dan 90 kişilik bir arama-kurtarma ekibi, insani yardım malzemeleriyle birlikte Türkiye’ye doğru yola çıktı. Gelen ekibin, işgalin başından itibaren arama-kurtarma yapan Ukrayna Acil Durumlar Servisi (DSNS) personeli olduğu belirtildi.

19.50

AFAD: CAN KAYBI 4 BİN 544 OLDU

AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, can kaybının 4 bin 544'e yükseldiğini açıkladı. Depremde yaralı sayısı 26 bin 721 olarak açıklanırken, 5 bin 775 binanın da yıkıldığı belirtildi.

19.25

DEPREMİN BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE...

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki deprem anına ait Diyarbakır’daki güvenlik kamerası görüntüleri, depremin şiddetini ortaya çıkardı. Kayapınar ilçesinde bir sitenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde 55 saniye süren depremin başlamasıyla beraber ortaya çıkan ışık hüzmesi ile ağaçların ve yandaki binanın sallanması yaşanan afeti gözler önüne serdi.

deprem-felaketinde-2nci-gun-enkaz-baslarinda-umutlu-bekleyis-14-_1925_dhaphoto3

19.10

Sosyal medya platformlarında depreme ilişkin provokatif paylaşımlarda bulunan 135 hesap yöneticisi tespit edildi. Gözaltına alınan 7 kişiden 1'i tutuklanırken, yardımsever vatandaşları suistimal etmek isteyen internet sitelerinin de kapatılması sağlandı.

19.00

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) konuşlu bulunan 14’üncü Zırhlı Tugay Komutanlığı personeli, arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere Mersin’e geldi.

18.47

AFAD: CAN KAYBI 3 BİN 703 OLDU

AFAD: SAKOM’dan alınan bilgilere göre an itibarıyla Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde toplam 3.703 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; 22.286 vatandaşımız yaralanmıştır.

18.20

THY: DEPREM BÖLGESİ DÖNÜŞ SEFERLERİ ÜCRETSİZ OLARAK KULLANIMA AÇILDI

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Deprem bölgesi dönüş seferleri ücretsiz olarak vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştır" dedi. Buna göre Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Kayseri çıkışlı direkt uçuşlar 13 Şubat'a dek tek yön ücretsiz olarak kullanıma açıldı.

18.00

MSB: Arama-kurtarma çalışmalarına destek sağlayan Mehmetçik aynı zamanda arama-kurtarma ekiplerinin daha iyi çalışabilmeleri için ihtiyaç duyulan noktalarda asayişi sağlama görevi de gerçekleştiriyor.

3

17.18

ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın (USAID) İnsani Yardım Bürosu ekipleri, deprem felaketinde sebebiyle Türkiye’ye doğru yolu çıktıklarını duyurdu.

9a39556b55190c9d364b3867250a4aae

16.50

HATAY'A TSK'YA AİT HELİKOPTERLERLE TAKVİYE EKİPLER GETİRİLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait helikopterler, Hatay'daki arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere takviye ekipleri bölgeye getiriyor.

Çok sayıda binanın yıkıldığı kentte AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, polis, jandarma ve itfaiye ekiplerince arama kurtarma çalışmalarına devam ediliyor.
Takviye arama kurtarma ekipleri de TSK'ya ait helikopterlerle merkezdeki Hatay İl Jandarma Komutanlığına getiriliyor.

Helikopterler 5-10 dakika aralıklarla durmaksızın iniş kalkış yapıyor.

16.30

MSB DUYURDU: EDİRNE'DEKİ KOMANDO TABURU GAZİANTEP'E GİDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı, Edirne'de komando taburunda görevli personelin arama kurtarma faaliyetlerine destek için deprem bölgesine hareket ettiğini duyurdu.
Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Edirne'de konuşlu 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığımızın 1’inci Komando Taburunda görevli personelimiz, arama-kurtarma faaliyetlerine destek için Gaziantep'e intikal ediyor."

16.03

İçişleri Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlere yönelik çalışmalarda 37 bin 960 personelin görevlendirildiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, deprem bölgelerinde 893'ü Polis Arama Kurtarma (PAK) olmak üzere 6 bin 183 polis, 1536 AFAD çalışanı, 296 Jandarma Arama Kurtarma (JAK), 216 Jandarma Özel Harekat (JÖAK), 17 bin jandarma personeli, 7 bin 510 gönüllü ve 5 bin 219 güvenlik korucusu görevlendirildi.

Çalışmalara katılan 37 bin 960 personel dışında bölgeye sevkiyat sürerken, çevre il ve ilçelerden 31 vali ve 61 kaymakam da deprem bölgelerinde görev yapıyor.
Personel, malzeme sevkiyatı ve tahliye amacıyla 1 Sahil Güvenlik Komutanlığı gemisi, 2 Sahil Güvenlik Komutanlığı ve 26 Jandarma Genel Komutanlığı hava aracı da bölgeye gönderildi.

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı 2 mobil mutfak tırı, Jandarma Genel Komutanlığına bağlı 2 mobil mutfak tırı ve 1 mobil fırı da bölgeye sevk edildi.

16.02

Cumhurbaşkanı Erdogan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan ile yaptığı görüşmede, deprem sonrası bölgedeki durum ve arama-kurtarma çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

16.00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile telefonda görüştü. Görüşmede, deprem sonrası bölgedeki durum ve arama-kurtarma çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

15.50

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Cumhurbaşkanlığına ait 2 uçak, arama-kurtarma ve sağlık görevlilerinin deprem bölgesine intikali için tahsis edildi.

15.42

MECLİS'TEKİ 5 PARTİDEN ORTAK BİLDİRİ

TBMM Genel Kurulunda, Meclis Başkanı Şentop'un imzasıyla AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti grupları, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili ortak bildiri yayımladı.

TBMM'nin yayımladığı bildiride, "TBMM Başkanlığı ve Meclis'te grubu bulunan beş siyasi partinin temsilcileri olarak vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindeyiz." denildi.

14.50

DEPREM BÖLGESİNDE OHAL İLAN EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada "Depremin yaşandığı 10 ilimizi Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak ilan ediyoruz." dedi.

14.45

CAN KAYBI SAYISI 3 BİN 549'A YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem sonucu hayatının kaybedenlerinin sayısının 3 bin 549'a yükseldiğini duyurdu. Erdoğan açıklamasında "22 bin 168 yaralımız var. En büyük tesellimiz şu ana kadar 8 binin üzerinde vatandaşımızın sağ olarak kurtulmasıdır." diye konuştu.

13.28

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kahramanmaraş merkezli depremlere yönelik koordinasyon çalışmalarına Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi'nden devam edeceği bildirildi.

13.18

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde 5.1 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi.

12.10

AFAD CAN KAYBININ 3 BİN 432 OLDUĞUNU DUYURDU

AFAD, saat 12.10 itibarıyla Kahramanmaraş merkezli depremlerde 3 bin 432 kişinin hayatını kaybettiğini, 21 bin 103 kişinin yaralandığını açıkladı. AFAD "SAKOM’dan alınan bilgilere göre an itibarıyla Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya illerinde toplam 3 bin 432 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; 21 bin 103 vatandaşımız yaralanmıştır." dedi.

image (3)

11.40

CAN KAYBI 3 BİN 419'A YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depremlerde 3 bin 419 kişinin hayatını kaybettiğini, 20 bin 534 kişinin yaralandığını açıkladı.

Oktay, ayrıca depremden etkilenen illerdeki güncel ölü ve yaralı sayılarını da açıkladı. Buna göre acı bilanço şöyle oldu:

Kahramanmaraş: 530 can kaybı, 2 bin 900 yaralı.
Hatay: 872 can kaybı - 2 bin 766 yaralı.
Osmaniye: 293 can kaybı - 1315 yaralı.
Adıyaman: 720 can kaybı - 400 yaralı.
Diyarbakır 92 can kaybı - 770 yaralı.
Şanlıurfa 95 can kaybı - 1791 yaralı.
Antep 481 can kaybı - 3 bin 890 yaralı.
Adana 146 can kaybı - 2 bin 611 yaralı.
Malatya 166 can kaybı - 3 bin 298 yaralı.
Elazığ 2 can kaybı - 376 yaralı.

"14 ÜLKE SAHADA, TÜM İLLERİMİZDE 12 BİN 181 PERSONEL VAR"

Oktay açıklamasında şunları söyledi:

"Şu ana kadar 312 artçımız mevcut. Bunların 6 ve üzeri olan 3 depremimiz var. 24 deprem de 5 ve 6 arasında. Enkazdan çıkarılan vatandaş sayısı 8 bini geçti, yıkılan bina sayısı 5 bin 775. 312 artçı deprem oldu. Tüm illerde toplam 12 bin 181 arama kurtarma ekibimiz var. Vinç ihtiyacının karşılanmasıyla ilgili çok ciddi yol alınmıştır. 500'ü geçti diye biliyoruz, tamamı sahada. Bu sabah itibarıyla hava araçlarını kullanma şansımız arttı. Tüm illerimizde 12 bin 281 arama-kurtarma personeli var. 14 ülke sahada, 3 bin 294 arama kurtarma personeli geldi. Afet bölgesinde işi olmayan vatandaşlarımızı bu yolları kullanmama yönünde özellikle ikaz etmek istiyoruz."

HATAY, KAHRAMANMARAŞ VE ADIYAMAN'A ARAÇ GİRİŞİ DURDURULDU

"Özellikle Hatay, Maraş ve Adıyaman'da 48 saat itibarıyla görevli araçların afet ile ilgili bölgeye sevkiyat yapan araçların dışındaki diğer araçların girmesini durdurmuş durumdayız. 48 saat süresince bu geçerli olacak. 11.00 itibarıyla bugün bu süre başlamış durumda. Diğer illerde de ihtiyaç olursa bu genişletilebilir."

ELEKTRİK ÇALIŞMALARI

"Bugün Reyhanlı'ya elektrik veriyor olacağız. Malatya'da tamamı verilecek durumda. Enkazın olduğu bölgelerde kontrollü olarak. Osmaniye'de, Kadirli'de, bugün itibarıyla bölgeye elektrik verilmeye başlanmıştır. Maraş'ta merkezde kontrollü olarak, Elbistan'da kısmen verilmeye başlandı. Pazarcık'ta henüz verilmiyor."

"DOĞAL GAZ SORUNLARI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI"

"6 noktada doğal gaz ana hattında sorun olduğunu söylemiştim. Çalışmalar başlamış durumda. Antep, Hatay ve Maraş'a gaz verilebilmesiyle ilgili 2-3 gün alabileceğini dün ifade etmiştik."

10.56

BAKANLIK: 3 BİN 400 VATANDAŞIMIZA KONAKLAMA İMKANI SAĞLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adana, Mersin, Osmaniye, İskenderun, Diyarbakır, Elazığ ve Malatya’da temin ettiğimiz vagonlarla 3 bin 400 vatandaşımıza konaklama imkanı sağlandı." ifadeleri kullanıldı.

10.09

BAKAN KURUM: DEPREM 13,5 MİLYON VATANDAŞIMIZI ETKİLEDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: "Bölgedeki birçok ilimiz deprem hasarı yaşamış durumda. Erzincan depreminden sonra ülkemizin son 1 asırda gördüğü en büyük deprem felaketidir. Depremin ilk anından itibaren tüm ekiplerimiz ve sayın Cumhurbaşkanımızın da AFAD'dan takibiyle bu süreci bilfiil takip ediyoruz. Bu deprem nüfus itibarıyla doğrudan 13,5 milyon vatandaşımızı etkiledi. İkinci depremle birlikte, yorulan ve hafif hasar alan binalar da yıkıldı. 581 yıkık binamız var Gaziantep'te. Can kaybımız 468'e ulaştı. 3 bin 570 yaralı vatandaşımız var enkazlardan kurtardığımız. İnşallah bugün itibarıyla Gaziatep'te Islahiye ve Nurdağı ilçelerimize kısmi su verme işlemi başlayacak. Tankerlerimiz vatandaşlarımızın ihtiyacını giderecek su verme işlemlerini gerçekleştiriyorlar."

PROVOKATİF PAYLAŞIMLARDA BULUNANLARA GÖZALTI

Emniyet Genel Müdürlüğü: "Deprem sonrasında sosyal medya platformlarında provokatif paylaşımlarda bulunan 90 hesap yöneticisi tespit edildi, 4 şahıs gözaltına alındı."

09.28

CAN KAYBI SAYISI 3 BİN 381'E YÜKSELDİ

AFAD Deprem Risk Azaltma Müdürü Orhan Tatar: "Şu ana kadar toplam 285 artçı var. Vatandaşlarımızdan bir kez daha hasarlı binalardan uzak durmalarını rica ediyoruz. Bu son derece önemli bir uyarı. 5 ve üzeri büyüklükteki artçı sarsıntılar hasar almış binalarda yıkım yaratabilir. Şu ana kadar yaşamını yitirmiş olan vatandaşımızın sayısı 3 bin 381. Yaralı sayısı 20 bin 426. 5 bin 775 bina yıkıldı, teyidi yapılmamış ama yıkıldığı ihbarı gelen toplam bina sayısı ise 11 bin 302.

gfdgdg

Bölgede olumsuz hava koşulları devam ediyor. Havayoluyla arama kurtarma ekiplerinin bölgeye ulaştırılması güç olabiliyor. Bölgede görevlendirilen gemi sayısı 10. İskenderun Limanından yaralıları taşımak üzere görevlendirildiler. Bölgede görevli hava unsurlarının sayısı 54. Hava unsurlarıyla toplam 154 sorti yapıldı."

08.22

AFAD: Psikososyal destek için bölgeye 4 mobil sosyal hizmet merkezi, 1322 personel ve 100 araç sevk edilmiştir. Kızılay ve STK'lar tarafından depremden etkilenen bölgelerdeki vatandaşlarımıza çorba, sıcak yemek, kumanya, ikramlık malzeme ve gıda kolisi dağıtılmaktadır.

07.59

AFAD: 13 BİN 740 ARAMA KURTARMA PERSONELİ, 360 ARAÇ VE 3 BİN 361 İŞ MAKİNESİ GÖREVLENDİRİLDİ

AFAD'dan yapılan açıklamada "Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye 13 bin 740 arama kurtarma personeli, 360 araç ve 3 bin 361 iş makinesi görevlendirilmiştir. Personel ve araç sevkiyatı gece boyunca aralıksız devam etmiştir." ifadeleri kullanıldı. Açıklamanın devamında "Bölgeye 300 bin battaniye, 41 bin 504 adet Aile Yaşam Çadırı, 101 bin 738 adet yatak, 148 bin 482 adet yastık çarşaf, 4 bin 602 mutfak seti, 3 bin 761 ısıtıcı, ısınma için 4 bin 452 tüp başlığı, 557 konteyner ve 747 adet 112 m2 çadır gönderilmiştir." denildi.

07.37

Meksika, Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un talimatıyla Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle Türkiye'ye 145 kişilik aramak ve kurtarma ekibi gönderdi.

06.42

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

06.37

İskenderun Limanı'nda depremde devrilen konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor.

SKKE

04.34

"2921 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ"

AFAD Başkanı Yunus Sezer: Şimdiye kadar 2921 vatandaşımız hayatını kaybetti, 15 bin 834 vatandaşımız ise yaralandı.

3

00.35

FUAT OKTAY SON DURUMU AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 2 bin 379 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 bin 483 kişinin yaralandığını bildirdi.

Oktay, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fuat Oktay, "Toplam itibarıyla 2 bin 379 hayatını kaybeden vatandaşımız, 14 bin 483 yaralımız var." dedi.

jhgjgj

00.08

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün deprem felaketinin yaşandığı Hatay'ı ziyaret edecek

23.27

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kışla mutfaklarında hazırlanan yemeklerin yaklaşık 15 bin depremzede vatandaşımıza ulaştırıldığını söyleyerek Hatay’da ihtiyacı karşılamak üzere 'seyyar sahra hastanesi' kurulacağını duyurdu.

ÖLÜ SAYISI 2 BİN 316'YA YÜKSELDİ

23.26

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar, “Ölü sayısı an itibari ile 2 bin 316’ya yükseldi. Yaralı vatandaşımızın sayısı 13 bin 293, yıkılan bina sayısı 6 bin 217 ve sağ kurtulanların sayısı ise 7 bin 840" açıklamasını yaptı.

4

Açıklamasının devamında Tatar, "Bölgeye çok sayıda barınma ve yaşam malzemesi akışı devam ediyor. Personel sayısı da ciddi anlamda artış gösterdi. Bölgede 10 bin 176 personel, 10 bin 409 AFAD gönüllüsü ve destek ekipleri ve bunlara ilave olarak 4 bin 470 Mehmetçiğimiz görev yapmakta. Sahada aktif olarak arama kurtarma yapan personel sayısı yaklaşık 25 bin civarında" dedi.

22.40

MERKEZ BANKASI: 180 GÜNE KADAR FAİZSİZ OLARAK VADE UZATIMI İMKANI TANINMIŞTIR

Merkez Bankası: Deprem/afet bölgesindeki illerde kurulu firmaların; 6 Şubat 2023 (dahil) ila 30 Nisan 2023 (dahil) tarihleri arasındaki ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredileri ile yatırım taahhütlü avans kredileri geri ödemelerine 180 güne kadar faizsiz olarak vade uzatımı imkânı tanınmıştır. 6 Şubat 2023 (dahil) tarihi öncesinde kullanılmış olan ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredilerine 6 ay ilave ihracat ve döviz kazandırıcı hizmet taahhüdü kapatma süresi verilmiştir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler