HABER

Son dakika: Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu gözaltına alındı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Sözcü gazetesine başlatılan operasyon hakkında gelen son dakika habere göre, Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu, İzmir'de gözaltına alındı. Operasyon kararını öğrenmesinin ardından evinin önünde açıklama yapan Ulu, "Biz gazeteciyiz; evrensel meslek ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, tertemiz yaşayan tertemiz ölecek olan gazeteciyiz. Eğer yine son yıllarda benzerlerinde olduğu gibi gazetecilik suç olacaksa, gazetecilik suç değildir" demişti.

Son dakika: Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu gözaltına alındı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Sözcü gazetesine, sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında Fethullahçı Terör Örgütü adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon düzenledi. Son dakika habere göre, Gökmen Ulu, soruşturma kapsamında İzmir'de gözaltına alındı. Ulu’nun evinde de polis ekiplerinin arama yaptığı bildirildi.

SORUMLU MÜDÜR DE GÖZALTINDA

Soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, Sozcu.com.tr İnternet Sorumlu Müdürü Mediha Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve İzmir muhabiri Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verilmişti..Mediha Olgun sabah saatlerinde evinden gözaltına alınarak Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına götürülmüştü.

GAZETE SAHİBİ AKBAY YURT DIŞINDA

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nden alınan karar gereği şüphelilerin adreslerinde arama işlemi de yapıldı. Şüphelilerden Burak Akbay'ın yurt dışında bulunduğu öğrenildi.

Şüphelilere yönelik suçlamalar arasında 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te tatil yaptığı otelin adres ve görüntüsünün Sözcü Gazetesi internet sitesinden yayınlanmasının da bulunduğu öğrenildi.

İŞTE GÖKMEN ULU'NUN O HABERİ

GÖKMEN ULU: BENİM HİÇBİR ŞEYDEN HABERİM YOK

Sözcü Gazetesi'ne operasyonda adı geçen İzmir Muhabiri Gökmen Ulu, evinin önünde gazetecilere açıklama yaptı.

Ulu, "Bu konuda bize ulaşan hiçbir şey yok bende basından öğrendim bekliyorum. Şu an evdeyim şuana kadar gelen giden yok. Bizim avukatımız açıklama yaptı. Biz gazeteciyiz; evrensel meslek ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, tertemiz yaşayan tertemiz ölecek olan gazeteciyiz. Eğer yine son yıllarda benzerlerinde olduğu gibi gazetecilik suç olacaksa, gazetecilik suç değildir. Hepsine spekülasyonların daha fazlasına biz gereken cevapları zaten verdik. Avukatımız Celal Ülgen de açıklama yaptı. Bizim mücadele ettiğimiz terör örgütlerinden FETÖ bu ülkeye büyük kötülükler yaptığında, biz gazeteciler olarak bu hakikatleri yazdık. Basından öğreniyorlardı, insanlar haklarında çıkan kararlardan haberleri yoktu. Benim hiçbir şeyden haberim yok sizlerle beraber bekliyorum" diye konuştu.

Geri Dön