Suriye Milli Ordusu Fırat'ın doğusuna giriş yaptı!

Muhalif savaşçılardan oluşan Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek amacıyla Fırat nehrinin doğusundaki topraklara girdi.

Türkiye'nin, Fırat'ın doğusuna başlattığı harekatın ikinci gününde son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nda belirlenen hedeflerin ele geçirildiğini, harekatın planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğini açıkladı.

Muhalif savaşçılardan oluşan Suriye Milli Ordusu (SMO), Barış Pınarı Harekatı'na destek için Fırat Nehri'nin doğusundaki topraklara girdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) dün terör örgütlerine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında, SMO unsurları Fırat Nehri'nin doğusunda YPG'li teröristlerin işgalindeki bölgelere girdi.

SMO, Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı’nda, Özgür Suriye Ordusu adı altında TSK'ye destek vererek önemli katkılarda bulunmuştu.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında TSK tarafından Kamışlı bölgesinde 5 YPG-PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Öte yandan ajanslar, obüs atışlarıyla vurulan Resulayn ve Tel Abyad'dan dumanlar yükseldiğini ve çatışma seslerinin geldiğini bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Allah yâr ve Yardımcınız Olsun Devletimizin ve Ordumuzun Yanındayız! Mehmetçiğin Çizgisini Beğenip, O Çizgiden Cepheye Yürüyen ÖSO nun da YANINDAYIZ kim hangi çizgiyi beğenirse beğensin! BİZİM CİZGİMİZ BU! Beğenen Gelsin
Adamlar kacıp türkiyeye geliyor hain oluyor , adamlar kalıp ülkesi için 4 5 farkli teror gruplariyla savasiyor turkiye safinda terorist oluyor ne degisik bir ülkeyiz . öso ya terorist diyenler dogru diyo keşke adamlar orda savasmak yerine burdakiler gibi gelip hirsizlik gasp yapip nargile icsin demi .
Aynen haklısın aslında bizim ülkede de temizlik yapmalı ordu, vatan haini kim varsa temizlenmeli
Dünyada hiçbir güç ve devlet TÜRK lere rağmen hiç bir şey yapamaz.Dünya tarihinin 3/4 ü Türk tarihidir. Türk Milleti tarihimizde Osmanlı impartorluğu gibi büyük 2-3 İmparatorluğa aynı zamanda sahip olan milletiz. Timur İmparatorluğu, Safafi Devleti, Karakoyunlu Devleti, Babür İmparatorluğu, Kırım Hanlığı, Altın Ordu Devleti
tamam sakin relax
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler