Telefon çekmiyor derdine son: BiP ile operatörsüz görüşme devri başladı

Turkcell’in yerli mesajlaşma uygulaması BiP, yeni bir özelliği daha uygulamasına ekliyor. Özellikle telefonun çekmediği durumlarda önem taşıyacak olan yeni BiP özelliği ile birlikte telefon kapalı olsa dahi BiP içi internet bağlantısı üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapmak mümkün olacak.

Telefon çekmiyor derdine son: BiP ile operatörsüz görüşme devri başladı

BiP Turkcell’in indirmeye sunduğu ve WhatsApp, Facebook Messenger gibi uygulamalar ile rekabet içinde olan yerli uygulamalardan sadece biri. Gün geçtikçe uygulamasına yeni özellikler eklemeye ve geliştirmeler yapmaya devam eden BiP, Android ve İOS sürümlerine gelen yeni özelliği ile büyük bir derde derman olabilir.

BİP ARTIK WEB ÜZERİNDEN GÖRÜŞMELERE İZİN VERECEK

BiP Android ve İOS kullanıcıları, yeni web üzerinden sesli ve görüntülü görüşme özelliği ile özellikle telefonun çekmeyip internetin çektiği anlarda sesli ve görüntülü görüşmeler yapmaya imkan tanıyacak. Böylece, sizi merak eden insanlarla veya acil bir durumda sizin merak ettiğiniz insanlarla iletişim kurmanız mümkün olacak. BiP kullanıcılarının bunun için yapması gereken ise oldukça basit.

BİP WEB ÜZERİNDEN SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME NASIL YAPILIR?

BiP web üzerinden sesli ve görüntülü görüşme özelliğini kullanabilmek için yapılması gereken tek şey web.bip.com internet adresinden BiP’e giriş yaptıktan sonra herhangi bir PC veya tablet üzerinden BiP uygulamasına erişmek. Tüm bu giriş protokollerini uyguladıktan sonra BiP üzerinden mesajlaşıp görüntülü veya sesli konuşmak mümkün hale geliyor.

bip

Özellikle İstanbul’da yaşayanlar hatırlayacaklardır. Geçtiğimiz günlerde yaşanan 5.8 deprem anında birçok operatör sesli iletişim konusunda hizmet verememiş, insanlar sevdiklerine ulaşamamış ancak internet bağlantısı neredeyse hiç kopmamıştı. Deprem gibi anlarda insanların sevdiklerine ulaşmasını sağlayacak bu özellik sayesinde BiP, kesinti yaşanmadığı sürece internet hizmetinden yararlanacak, önemli hatta hayati sayılabilecek bir özelliği daha uygulamasına eklemiş oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler