MAGAZİN

Teşkilat dizisi 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! MİT'in özel ekibi göreve başlıyor! TRT'nin MİT dizisi Teşkilat 1. bölümüyle nefes kesti!

TRT 1'in Milli İstihbarat Teşkilatı'nı (MİT) konu alan dizisi Teşkilat, ekrana gelen ilk 1. bölümüyle nefes kesti. Dizinin final sahnesinde MİT personeli Serdar (Çağlar Ertuğrul), evlilik hazırlığı yaptığı Ceren'in (Ezgi Eyüboğlu) yabancılar için çalışan bir ajan olduğunu öğrendi. Teşkilat dizisinin 1. bölümünde, MİT'İn sır gibi saklanan ve "Kale" olarak adlandırılan kampüsünden görüntüler de ilk kez ekrana geldi. Teşkilat dizisinin 2. bölümünden de çarpıcı bir fragman yayınlandı.

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak Teşkilat isimli yeni dizisi 7 Mart Pazar akşamı 1. bölümüyle ekrana geldi. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın çarpıcı operasyonlarının anlatılacağı Teşkilat dizisinde, MİT'İn sır gibi saklanan ve "Kale" olarak adlandırılan kampüsünden görüntüler de ilk kez ekrana geldi. Başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtçu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman, Nihat Altınkaya ve Serdar Yeğin’in yer aldığı Teşkilat dizisinin 14 Mart Pazar ekrana gelecek olan 2. bölümünden de çarpıcı bir fragman yayınlandı.

11111-9Ib6

Teşkilat dizisi,yedi vatan sevdalısı istihbaratçının olağanüstü operasyonlarını, geride bıraktıkları sevdiklerini, vatan uğruna yaptıkları fedakarlıklarını ekrana taşıyor.

11111111-15tV

SIR GİBİ SAKLANAN KAMPÜS İLK DEFA EKRANA GELDİ

Teşkilat dizisiyle, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın sır gibi saklanan ve kale adıyla bilinen kampüsünden görüntüler ilk kez ekrana geldi.

tes1

MİT’in görev uygulama teknolojisinde kullandığı bazı yöntemler ve İHA/SİHA teknolojisindeki son gelişmeler de bu dizi ile izleyiciyle buluştu.

tes11

TEŞKİLAT İLK BÖLÜMDE NELER OLDU?

Türkiye’ye karşı harekete geçen karanlık bir yapı, planlarını devreye sokarak, uluslar arası alanda dikkat çeken Türkiye’nin İHA ve SİHA programını hedef alır.

img-20210228-wa0010-dqh4

Bu sürpriz hamlenin ardından Millî İstihbarat Teşkilatı çatısı altında gizli bir ekip kurulmasına karar verilir.

resize-img-2782-ExMG

“SİZE ÖLMEYİ TEKLİF EDİYORUM”

Deneyimli istihbaratçı Mete Bey (Mesut Akusta) öncülüğünde kurulacak bu ekibin yurtiçi ve yurtdışında birçok gizli operasyona imza atması planlanırken; bu operasyonların hedefe ulaşması ve etkili olması için, ekip üyelerinin kağıt üstünde ve “resmen” ölmüş bilinmeleri mecburiyeti ortaya çıkar.

2b4f31e1-1b27-44b3-b94d-243b28fc67d1

Mete Bey ekipte düşündüğü Zehra (Deniz Baysal Yurtcu), Hakkı Dayı (Tuncer Salman), Pınar (Ezgi Şenler), Hulki (Nihat Altınkaya), Uzay (Serdar Yeğin) ve Gürcan’la (Ahmet Uğur Say) tek tek görüşerek her birine, kendilerini tanıyan herkesin ve ailelerinin kendilerini “ölmüş bilmesi” gerektiğini söyler ve bunu kabullenmelerini teklif eder…

11-ZQFk

GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR YOLUN BAŞINDA

Teşkilatın en iyi istihbaratçılarını bir araya getiren bu ekibin liderliği için teşkilatın en gözde ismi Serdar Kılıçaslan (Çağlar Ertuğrul) seçilir.

img-20210228-wa0009-Uk59

Serdar, vatan sevgisi ile aşkı Ceren (Ezgi Eyüboğlu) arasında kalırken (çünkü bu görevin gereği Ceren de Serdar’ı ‘ölmüş’ bilecektir) her biri kendi alanında uzmanlaşmış istihbaratçılardan oluşan ekibin diğer üyeleri de geri dönüşü olmayan bir yola gireceklerinin farkına varırlar.

resize-img-5525-wpqT

Yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği dizinin yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın yapıyor.

1111-LlCA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
bu tür filmler neden çoğaldı bunu hiç düşündünüz mü çünkü MİT’e elaman lazım sırf insanlar başvuru yapsın diye bu tür diziler çoğaldı bunu bir zamanlar amerika ve ingiltere yapıyordu
harika bir dizi hassaten tavsiye ediyorum
ÇOK KASIYORSUNUZ GERÇEKDEN ESKİ HÜKÜMLÜ BİR KAÇ KİŞİDE OYNASA O ZAMAN DİZİ SÜPER OLUR BU OYUNCULAR ÇOK KASIYOR ÇOK TADI ÇIKMIYOR BEN ÇOK DAHA İYİ DAHADA İYİ OLACAĞINI AMA OYUNCULARDAN GERÇEKDEN DE ESKİ HÜKÜMLÜ CEZA YATMIŞ AMA EN AZ 10 SENEDİR SUÇ İŞLEMEMİŞ OYUNCULARI BULUN DAHA Profesyonel BİZ DİZİ OLUR SAYIN YÖNETMEN BENİ BUL ;)) tecrübe konuşuyor..
Geri Dön