Trump'tan YPG'ye çekilin çağrısı: Türkiye karşısında şansları yok

ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü YPG'ye "çekilin" çağrısı yaparken, YPG'nin Türkiye'nin hava gücü karşısında hiç şansı olmadığını vurguladı. Trump açıklamasında YPG/PKK'nın Türkiye sınırında 30 kilometre derinliğindeki alandan çekilme niyetinde olduğunu da söyledi.

Trump'tan YPG'ye çekilin çağrısı: Türkiye karşısında şansları yok

Washington’da seçmenlerle bir araya gelen Trump, ABD askerlerini Barış Pınarı Harekatı bölgesinden çekme kararını değerlendirdi.

"TÜRKİYE VE YPG ARASINDA KALDIM"

Geçen yıl "Irak ile Bölgesel Kürt yönetimi arasında kaldığını" ifade eden Trump bu sefer de "Türkiye ile YPG/PKK arasında kaldığını" ifade etti.

"BIRAKIN SINIRLARI ONLARIN OLSUN"

Trump, "Kürtler (YPG/PKK) Türkiye sınırı boyunca 22 mil, 30 kilometrelik alandan çekilme eğilimdeler ve bu iyi bir şey. Bırakın onların (Türklerin) sınırları onların olsun." diye konuştu.

ABD askerlerini bölgeden çekme kararını da değerlendiren Trump, "Kendi sınırımızı koruyamazken askerimizi Türkiye Suriye sınırında 50 yıl daha tutmamalıyız." dedi.

"TÜRKİYE'Yİ YENECEĞİZ DESEYDİM YİNE NEFRET EDECEKLERDİ"

Kararı ne olursa olsun medyanın hedefi olacağını belirten Trump, "Aksine karar verseydim. Kalacağız, savaşacağız ve Türkiye’yi yeneceğiz deseydim yine, ne karar aldığıma bakılmaksızın nefret edeceklerdi." ifadesini kullandı.

"SAVAŞ UÇAĞI OLAN BİR GÜCÜ YENMEK ÇOK ZOR"

YPG/PKK terör örgütünün çekilmesine ilişkin değerlendirmede bulunan Trump, "Umarım çekilirler çünkü uçağınız yoksa savaş uçağı olan bir gücü yenmek çok zor." diye konuştu.

"SONU OLMAYAN SAVAŞLAR SONA ERMELİ"

Trump, sosyal medya hesabı üzerinden de kısa bir paylaşımda bulundu. Trump burada yaptığı açıklamada da, "Sonu olmayan savaşlar sona ermeli” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, 4 gün önce ABD askerlerinin Suriye sınırından çekilmesi konusunda "Bu sonu olmayan saçma savaşlardan çıkmamızın zamanı geldi şeklinde açıklamalarda" bulunmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
Sonu olmayan savaşları siz yaparsınız. Merak etmeyin. Türk başladığı savaşı sonlandırır.
Düşünün. Televizyonlarda Arapların biz Türkler için ağlayanını gördünüz mü ? Karabağ'da Türkler katledilirken,Adeviye meydanında gösteri yapan Mısırlı gördünüz mü ? Kerkük'te Türkmen katliamı yapılırken, Gazze'de sokaklara dökülen Filistinli gördünüz mü? Ya da Doğu Türkistan'da Türkler katledilirken, '' Müslüman Kardeşler'' neredeydi , hiç merak ettiniz mi ? Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni tanıyan 1 tane Arap ülkesi gösterebilir misiniz ? HER YANIMIZ HAİNLERLE DOLU HAINLERE KARSI DİK DURUN YIGITLERIM ,MEHMETLERIM, KANIMIZDA CANIMIZDA VATANIMIZA FEDA OLSUN ...
@yavuzank_2019 Bravo güzel yorum. Aynen katılıyor imzamı atıyorum.
@osmturk OSMANLI YIKILDI BAŞKENT DEĞİŞTİ. HARFLER DEĞİŞTİ.YANİ HERŞEY DEĞİŞTİ.İŞTE BÖYLE KOPARDILAR BAĞLARI ESKİDEN OSMANLI BİR SAVAŞA GİRMEDEN ÖNCE DUYAN NE KADAR ARAP ÜLKESİ VARSA SAVAŞA KAÇ KM UZAKLIKTAN GELİRDİ... AMA ARTIK 100 yıl geçti unutturdular...kopardılar bağları yani oynadılar formatlarla... KISACA ALLAH VATANIMIZI KORUSUN MÜSLÜMANLARI KORUSUN GÜÇ KUVVET VERSİN TÜM ASKERLERİMEZE TIRNAKLARI TAŞA DEĞMESİN... ZAFER MEHMETÇİĞİNDİR AMİN... O BAZI ARAP ÜLKERİNİN BAŞINDA OLAN MÜNAFIKLARI ALLAH KAHRETSİN... ALLAHIN BİR ORDUSUDA DOĞUDADIR. O DA TÜRKİYEDİR. EZAN DİNMEZ BAYRAK İNMEZ...
@yavuzank_2019 yavuzank_2019 KKTC ye karşı kimse tanımazken ayrıca şu son açıklamalarıyla KKTC de sırtımızdan vurdu. Eee k8m kaldı. Yine biz bizeyiz Bizim bizden başka dostumuz yok son kara parçası.
Yine neyin peşindesin
Bencede....Demokrasiniz sizin olsun...Zorla götürmekten vaz geçin artık...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler