TSK'da 7'den 70'e inceleme: Herkesin dosyası raftan indi

TSK, kripto FETÖ’cüleri ortaya çıkarmak için harekete geçti. Komutanlar, İstihbarata Karşı Koyma (İKK) masasına uzman erbaştan astsubay, subay ve generallere görevdeki bütün TSK personelinin dosyalarının yeniden raftan indirilmesi emrini verdi. Tüm rütbelerden askerlerin okulları, aileleri, görev yerleri ve komutanları tek tek incelenecek, en ufak FETÖ izine rastlanırsa ihraç edilecek.

TSK'da 7'den 70'e inceleme: Herkesin dosyası raftan indi

Yeni Şafak'ın haberine göre, TSK içindeki FETÖ'cüleri ortaya çıkarmak için çalışmalar sürüyor. TSK'daki gizli FETÖ'cüleri tespit için 7'den 70'e inceleme başlatıldı. Tüm rütbeleri kapsayan çalışma ile askerlerin öğrencilik yılları, komutanları, devreleri, yurt içi ve dışı görevlendirmeleri, kanaat notları, gittikleri kurslar ve aile çevresi detaylı şekilde soruşturuluyor. Personelin geçmişinde FETÖ izine rastlanırsa ihraç mekanizması devreye girecek.

2016 yılındaki darbe girişiminden hemen sonra FETÖ'ye ilişkin ilk ihraç çalışması yapılmıştı. Tayin ve terfi dönemine de denk gelen bu çalışmayla, 37 bin subayın terfileri durdurulmuş ve dosyaları tek tek elden geçirilmişti. FETÖ ile irtibatlı olduğu tespit edilenler ise ihraç edilmişti.

Geçen hafta FETÖ bağlantısını itiraf eden Yüzbaşı Burak Akın örneğinde olduğu gibi halen kritik görevlerde bulunan askerlerin de FETÖ ile iltisaklı çıkması, Genelkurmay'ı daha kapsamlı bir incelemeye sevk etti. Bu kapsamda TSK'da yuvalanmış kriptoların da sökülüp bünyeden atılması için başlatılan çalışma derinleştirildi. İstihbarata Karşı Koyma (İKK) masasına komutanlar, görevdeki bütün TSK personelinin dosyalarının yeniden raftan indirilmesi emrini verdi.

Ağustos ayında 37 bin subayın incelenmesinin ardından bu kez sadece subaylar değil, uzman erbaş ve astsubaylara kadar uzanacak daha geniş çaplı bir çalışma yürütülüyor. Özellikle kripto FETÖ'cüleri bulmaya yönelik yapılan çalışmalarda 7'den 70'e TSK'daki bütün askerler kapsamlı bir süzgeçten geçiriliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Gerek yok bu derece incelemeye hepsi zaten biliniyor fetosa her istediğini verenler kozmik odadaki bilgileri cia veren fetosu ovenler feto ile kasila kasila poz verenler.. Feto okulu ürünleri arsivlerde kayitli..
Memleketin refahı ve geleğimizin daha emin ellere teslim edilmesi için zaman zaman yapılması gereken bir durum.TSK 'nın bu tür çalışmalarını takdir ediyorum.
turkiyede gelecegi karanlik bir donusum yasaniyor ve millet gereksiz argumanlarla oyalaniyor..,isin ilginc yani butun siyasiler bu isin icinde.
birde kendi içinizi kontrol etseniz neolur asıl fetöcüler pkk lılar meclisin içinde fink atıyor .
şu salakça zihniyeti bırakıp biraz adam olsanız ne olurdu..başımıza ne gelse cehaletten ön yargıdan bilim den uzak bir zihniyettendir...hala mecliste hdplileri pkklı görmek gibi mesela ..
Millet olarak kararlı bir mücadele bekliyoruz. Kurum ayırt etmeden gereken yapılmalı. Devletin üst kademeleri , bakanlıklar vb yerlere daha önce fetoyu öven kişiler getirilmemeli , eğer varsa derhal görevden alınıp yargıya teslim edilmedir. Bu yorumu okuyan siyasi varsa bilsin ki siyasete dokunulmadığı sürece bu ihraç edilen şahıslar ilerde milletin gözünde mazlum durumuna düşecek buna izin vermeyin kime sorsak bakan iltifatlar etti ona birşey olmuyor gariban ihraç ediliyor diye dert yanıyor.Mücadele doğru ilerlemiyor fetö bitti metö geldi diyenlere kulak verin 40 sene sonra yine darbe olmasın
tsk komuta kademesi ve hükümetin alayı zaten fetöcü...devlet ilk önce bunları temizlesin..
Diğer Haberler