SPOR

CANLI

Tugay Kerimoğlu'nun basın toplantısında olay çıktı!

PTT 1. Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Şanlıurfaspor'un, sahasında Boluspor ile 2-2 berabere kaldığı maçtan sonra tatsız olaylar yaşandı.

Tugay Kerimoğlu'nun basın toplantısında olay çıktı!

Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısına gelen Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Turgay Kerimoğlu, basın mensuplarına 'iyi akşamlar' diyerek odadan çıkmak istedi.

[Şanlıurfaspor 2 - 2 Boluspor](https://www.mynet.com/sanliurfaspor-2-2-boluspor-93400-myspor)

Basın toplantı odasında bulunan gazeteciler, alkışlarıyla protesto ettikleri Kerimoğlu'nun yanında bulunan yardımcısı Mehmet Gönülaçar'ın kendilerine küfür ettiğini ileri sürerek polisleri çağırdı. Polislerin araya girmesiyle Kerimoğlu ve yardımcı antrenör Gönülaçar salondan ayrıldı.

Yaşanan olay sonrası Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak, bir açıklama yaparak gazetecilere küfür edildiğini iddia etti.

Olayın kaynağının basın mensuplarının sezon başından beri tesislere alınmaması olduğunu dile getiren Gülebak, “Basına bu güne kadar kimse küfür edememiştir ve edemez. Şanlıurfaspor bu memleketin aynasıdır ve Şanlıurfaspor’un üzerinde kimse yoktur. Bir antrenör yardımcısı çıkıp taraftara küfür ettiği halde Şanlıurfaspor yönetimi çıkıp bu arkadaşı daha burada durduruyorsa memlekete yazıklar olsun diyorum. Biz Şanlıurfa basını olarak niye tepki gösterdik; Sayın hocamız Şanlıurfa basınını tam 15 maç tesislere almadı ve yasak koydu. Biz sporun içinden gelerek hocamıza saygı gösterdik ve belki hocamızın taktiksel olayıdır dedik. Maalesef Şanlıurfa basınını küçük görmeye devam etti. Biz de en son Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği olarak bu olayda arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik ve tepkimizi gösterdik ama hocamız yine anlamadı. Şanlıurfaspor’umuzun çıkarı için 15 maç boyunca bunu yuttuk. Bugünkü yaptığı hareket bir hocaya yakışmaz. Şanlıurfaspor’un başında olan bir hocaya kesinlikle yakışmaz. Salona girmeden yardımcı hocası çok ağır bir şekilde küfür ederek salonu terk etmiştir. Şanlıurfa basını olarak bu konuda ne gerekiyorsa sonuna kadar yapacağız” dedi.

Boluspor yardımcı antrenörü Hamit Cihan ise galibiyeti hedeflediklerini ancak beraberlikle yetindiklerini belirterek, "Maçın sert geçeceğini zaten biliyorduk. Bizim açımızdan çok sert bir maç oldu. İki takımda iyi mücadele etti. Hedefimiz 3 puan kazanmaktı ama sonuç olarak 1 puanla yetindik" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler