HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Tüy dökücü en iyi nasıl kullanılır?

Vücutta var olan ve insanları rahatsız eden tüylerin geçici olarak yok olmasını ve dökülmesini sağlayan kozmetik ürünler, tüy dökücü krem olarak adlandırılır. Lazer epilasyon veya ağda gibi kalıcı bir işlem değildir. Ancak ağrısız ve acısız bir işlem olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Tüy dökücü kremlerin doğru kullanılması ürünlerden beklenen performansın tam olarak alınması için önemlidir. Peki, tüy dökücü krem nasıl kullanılır?

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Tüy dökücü en iyi nasıl kullanılır?

Vücuttaki tüylerden kurtulmasının birçok farklı yolu bulunmaktadır. Bu yollardan biri acısız ve ağrısız özellikleriyle öne çıkan tüy dökücü kremlerdir. Günümüzde pek çok farklı markanın tüy dökücü kremi mevcuttur. Kısa sürede tüyleri döken bu kremler doğru kullanıldığında çok etkilidir. Ancak yanlış kullanıldığında tüylerin dökülmemesine veya cildin tahriş olmasına neden olabilir. Bu yüzden tüy dökücü en iyi nasıl kullanılır sorusunun yanıtını doğru bir şekilde öğrenmek önemlidir.

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır?

Bacak, kol, koltuk altı gibi vücudun birçok bölgesinde çıkan tüylerin en kısa sürede giderilmesinde etkili olan kozmetik ürünlerin başında tüy dökücü kremler gelir. Vücudun bölgelerine göre farklı formlarda ve çeşitlilikte olan bu ürünlerin doğru bir şekilde kullanılması son derece önemlidir. Bu tür ürünler yalnızca kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da kullanılmaktadır. Diğer epilasyon ürünlerine nazaran acısız bir biçimde ve kısa sürede etkisini göstermekte ve vücudu istenmeyen tüylerden arındırmaktadır. Tüy dökücü krem kullanımı genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak ürün üzerinde yazan talimatların dikkatli bir şekilde okunması gerekir. Ayrıca cilt türüne uygun bir ürünün seçilmesi son derece önemlidir.
  • Ardından tüylerin dökülmesinin istenildiği bölgelere tüylerin üzeri kapatılacak şekilde sürülür.
  • Krem formunda olan ürünlerin içerisinden genellikle kremin rahat sürülmesi adına bir adet spatula çıkmaktadır. Sürme işlemi bu spatula ile daha kolay yapılır.
  • Sürme işlemi tamamlandıktan sonra ürünün üzerinde yazan süre kadar bekletilmesi önemlidir.
  • Belirtilen süre dolduktan sonra kremlenen bölgeler bol su ile durulanır.

Tüy dökücü krem ıslak cilde mi uygulanır?

Tüy dökücü ürünlerin kimisi krem, kimisi sprey kimisi ise jel formda olabilmektedir. Bütün bu ürünlerin ortak amacı vücut üzerinde var olan tüyleri en nazik şekilde vücuttan uzaklaştırmaktır. Bu tür ürünler çoğunlukla ıslak cilde uygulanır. Ayrıca bu tür ürünlerin kullanıldığı bölgelerde herhangi bir yara veya tahriş söz konusu ise bu durum geçene kadar kullanılması önerilmemektedir.

Bu tür ürünlerle alakalı tüy dökücü krem kuru cilde mi uygulanır konusu da sık sık gündeme gelmektedir. Tüy dökücü kremlerden en iyi etkiyi alabilmek için ıslak cilde uygulanması tavsiye edilir. Ancak kuru cilde uygulanacaksa öncesinde bir nemlendirici kullanılabilir. Herhangi bir alerjik reaksiyona karşı bu ürünleri kullanmadan önce uzman bir doktor görüşü alınması da önemlidir.

Özel bölgeye tüy dökücü krem sürülür mü?

Bikini bölgesi olarak adlandırılan bölge için özel olarak imal edilmiş tüy dökücü kremler bulunmaktadır. Bikini bölgesinde kullanılan bu ürünlerin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına öncesinde küçük bir bölgede denenmesi önemlidir. Bazı insanlarda hassasiyet, kızarıklık veya tahriş söz konusu olabilir. Bu yüzden öncesinde küçük bir alanda test edilmesi gerekebilir. Bu tür kozmetik ürünlerle alakalı en merak edilen konulardan biri tüy dökücü krem kullandıktan sonra kaç günde çıkar konusudur. Kullanılan ürünün içeriği, uygulanan alan gibi faktörler tüyün çıkma süresini etkileyebilir.

Tüy dökücü krem kılları çoğaltır mı?

Vücutta bulunan tüylerin kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayan tüy dökücü kremler doğru kullanıldığında son derece etkili ürünlerdir. Bu ürünlerle ilgili bilinen en büyük yanlışlardan biri tüylerin çoğaldığı yönündedir. Tüy dökücü kremler belirtilen talimatlara ve sürelere uyulduğu takdirde problemsiz bir şekilde etki göstermektedir. Ayrıca tüyleri kökünden almadığı için herhangi bir artış söz konusu değildir.

Tüy dökücü krem nerelere sürülmez?

Tüy dökücü kremlerin kullanım alanı epey geniştir. Bacak bölgesinden koltuk altı bölgesine, bıyık bölgesinden bikini bölgesine, sırt kısmından kol üzerine kadar birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Ancak genital bölgenin iç kısımlarına, yüzün tüm bölümüne veya göğüs uzunca ve çevresinde çıkan tüylere uygulanması önerilmez. Bu bölgeler çok hassas olduğundan ciddi yan etkiler ortaya çıkabilir.

Tüy dökücü kullanmadan önce ne yapılmalı?

Tüy dökücü olarak adlandırılan kozmetik ürünleri kullanmadan önce vücudun küçük bir alanında test edilmesinde fayda vardır. Bazı cilt yapısı aşırı hassas ve duyarlı olabilmektedir. Bu yüzden bu tür ürünler cilt üzerinde kaşıntıya veya kızarıklığa sebebiyet verebilir. Eğer herhangi bir problem çıkmazsa kullanıma devam edilebilir. Ancak uygulanan küçük alanda kızarıklık, yanma veya kaşınma gibi durumlar yaşanırsa bölgenin hemen suyla yıkanması önemlidir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler