Ünlü deprem tahmincisinden İstanbul açıklaması!

İstanbul'da yaşanan 5.8'lik deprem İstanbul'da 1999 depreminden bu yana yaşanan en büyük paniğe neden oldu ve akıllara daha büyük bir deprem olacak mı sorularını getirdi. Konuyla ilgili dünyanın ünlü deprem tahmincilerinden ve yeni nesil deprem araştırmacılarından biri olan Hollandalı Frank Hoogerbeets, İstanbul'da yaşanan son depremin ardından açıklamalarda bulundu.

Hoogerbeets, önceki tahminlerinin doğru çıkması ile çok konuşulmuştu.

"İSTANBUL'UN BATI YAKASINDA BÜYÜK BİR DEPREM OLACAK"

Hoogerbeets, ''Dün baktığımızda 4.9 oldu bugün baktığımızda ise 5.7 şiddetinde oldu. Bu kesinlikle daha da şiddetlenecek gibi görünüyor. Bir açıdan baktığınızda gerçekten şanslı hissedebiliriz kendimizi, çünkü bu bizim için bir uyarı niteliğinde. Peki, önümüzdeki günlerde bizi neler bekliyor? Bunu söylemek oldukça güç. Belki önümüzde 6 veya 7 büyüklüğünde depremler olabilir. Ama bu 1 yıl da 10 yıl da alabilir.'' dedi.

Marmara Denizi'nde 20 yıldır küçük depremler olduğunun altını çizen Hoogerbeets, İstanbul'un Batı yakasında büyük bir deprem beklediğini söyledi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
Ahmet mete ışıkara (deprem dede) zaten söylemişti 30 yıl içinde kesinlikle 7 üstü deprem bekleniyor diye. 20 yıl geçti aradan. kaldı 10 yıl. Frank abimiz 1yıl 10 yıl arasında demiş te, bu bizim için hiç açıklayıcı değil. kain demeye gerek yok insanlara o zaman.
ahmet dedemiz gercekten bu ulke icin cok çalıştı deprem konusunda birazda olsa birseyler ogrendikse kendisinden ogrendik. allah rhtmet eylesin tekrardan
Belki önümüzde 6 veya 7 büyüklüğünde depremler olabilir. Ama bu 1 yıl da 10 yıl da alabilir.'' bunu bende söylüyorum bende mi büyük deprem tahmincisiyim.
bunu söyleyen zatın akademik kariyeri neymiş :))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler