MAGAZİN

Ünlü Edebiyatçı Emine Işınsu hayatını kaybetti

Türkiye'nin ünlü edebiyatçılarından Emine Işınsu, hayatını kaybetti. Işunsu'nun vefat haberini eşi Prof. Dr. İskender Öksüz, "Az önce eşim Emine Işınsu'yu kaybettim" açıklamasıyla duyurdu.

Ünlü Edebiyatçı Emine Işınsu hayatını kaybetti

Ünlü Edebiyatçı, Emine Işınsu, 83 yaşında hayatını kaybetti. Prof. Dr. İskender Öksüz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda eşi Emine Işınsu'nun hayatını kaybettiğini duyurdu. Ünlü Edebiyatçı Emine Işınsu, bir dönem Töre dergisini çıkarmış dönemin gençliği üzerinde önemli etkisi olmuştu.

Cumhuriyet döneminin tanınmış şair ve yazarı Halide Nusret Zorlutuna ile Tümgeneral Aziz Vecihi Zorlutuna’nın kızı olarak 17 Mayıs 1938 yılında Kars'ta dünyaya gelen Işınsu'nun edebi kişiliğine dair yüksek lisans ve doktora tezleri de yazılmış, Işınsu'nun, "Bir Yürek Satıldı oyunu, Küçük Dünya romanı dizi olarak çekilmiş ve TRT'de yayınlanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet ruhu şad olsun inşallah. Fikir hayatımızda önemli bir yere sahip kendisi. Türk dünyasının problemlerini anlatmayı kendisine şiar edinmiş, Türk dünyasının dertleriyle dertlenen ve Türk Milletçiliği fikir hayatına önemli katkıları olan bir yazarımızdı.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler