MAGAZİN

Ünlü sunucudan reyting isyanı

Seda Sayan'la birlikte 'Seda ve Uğur'la' programını hazırlayıp sunan Uğur Aslan reytinglere isyan etti

Ünlü sunucudan reyting isyanı

Show TV'de yayınlanan "Seda ve Uğur'la" programının ünlü sunucusu Uğur Aslan, kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, reytinglere isyan etti. Aslan, reyting ölçümü yapan TNS şirketinin daha önce listelerinin sızdığı ile ilgili çıkan haberlere atıfta bulunarak, kendi programlarının reytinginin yüzde 30 oranında bilinçli olarak eksiltildiğini öne sürdü.

Uğur Aslan'ın Instagram hesabından yaptığı o paylaşım:

Uzun süredir programımızın Reytinglerinin en az %30 oranında eksiltilerek yazıldığından şüphe ediyorduk. Nitekim dün sosyal medyada " #ReytingSkandalı" başlığıyla yazılanlar iyice midemizi bulandırdı. Gerçekten birileri TNS nin denekleriyle veya ayarlarıyla oynuyor mu? Bize gelen günlük raiting raporlarında oldukça şüphe çekici ve rahatsız edici noktalar var. Dünün televizyoncuları olsak farkedemezdik belki ama Seda hanım, ben, yapımcılarımız, herbirimiz en az 20 yıllık televizyoncular. Cahil insanlar da değiliz hani hepimiz Okumuş çocuklar; bize gelen dakikalık verilerden reytinglerimizin ne kadar eksik yazıldığını aslında gerçekte kaç olması gerektiğini yaptığımız hesapla hemen buluveriyoruz. Aslında kendi gönderdikleri raporla kendilerini ele veriyorlar. İsterseniz bugün size geçtiğimiz perşembe ve cuma günü asıl reytingimizin ne olması gerektiğini buradan yazarım. Ama bu hesabı nasıl yaptığımızı ve bulduğumuz alternatif ölçüm sistemlerini söylemem, orası hepimizin 20 yıllık meslek sırrı. Peki neden bize %50 değilde %30kesik atılıyor? Çünkü Allah muhafaza o zaman; reklamlarda 2 share'e kadar düşen izlenme oranı sıfıra hatta eksiye düşerde ondan. Siz hiç sıfır yada sıfırın altında izlenen bir kanal gördünüz mü? O zaman foya ortaya çıkar. Halbuki bazı kanallara veya programlara "maşrapa" koysanız 10 share izlenme oranı alır. Şimdi size soruyorum eğer bu şüphe ve bulgularımızda haklıysak, eğer birileri TNS nin ayarlarıyla veya denekleriyle oynuyorsa, bu KUL HAKKI yemenin en âlâsı, emek hırsızlığının en babası değil midir?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
YAHU KARDEŞİM SİZİN YAPTIĞINI PROGRAM BİR KAÇ SAÇI UZUN AKLI KISA SEYREDER O KADAR BİR ZAMANLAR KARAGÜMRÜK'Ü YAKIYORDUN,ŞİMDİ SIKINTIDAN SİGARA ÜSTÜNE SİGARA YAKI YORUSN
Sen şu saçma programa izlenmiyor diyemeyip bahane arıyor olmayasın
ulan yine kitaba bağladın sonunda bea yaptığınız neki seyredileceksin milleti salak yerine koya koya salaklkıktan yordunuz kardeeşşş..
peki dünün sunucuları değilseniz işlediğiniz konular ne ?? ne reyting bekliyorsun ki saçma sapan şeyler insanları bilgilendiren , eğiten konuları isleşenize yazık gerçekten yazık!!!!!
Sen şu saçma programina izlenmiyor diyemeyip bahane arıyorum desene
Uğurcum gören de toplumun bilgi, beceri, eğitim seviyesine katkıda bulunan bir iş yaptığını sanır öyle bir anlatmışsın ki. Keşke hepinizin reytingi 0 olsa da düşseniz ekranlardan
Diğer Haberler