MAGAZİN

Wilma Elles Alman televizyonunda Erdoğan'ı savundu

Alman ve Türk vatandaşı olan dizi yıldızı Wilma Elles, Almanya'da katıldığı bir TV programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı savununca ti'ye alındı.

Wilma Elles Alman televizyonunda Erdoğan'ı savundu

Almanya'nın kamu televizyonu ARD'de yayınlanan sunucu Frank Plasberg'in "Hart aber fair" (Sert ama Adil) adlı tartışma programına dizilerden yakından tanıdığımız Wilma Elles konuk oldı.

'Almanya üzerindeki hilal- Ülkemiz ne kadar Erdoğan kaldırabilir' konulu tartışma programında Wilma Elles, Alman medyasını Türkiye hakkında yanlış ve tek yanlı bir resim çizdiği gerekçesiyle eleştirdi. Almanya ve Türkiye'nin iki dost ülke olduğunu belirten Wilma Elles'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı övmesi katılımcılar arasında şaşkınlık yarattı. Elles, "Erdoğan kadar çok çalışan kimse yoktur. Köprüler, yollar açıyor" deyince, Rheinland Pfalz Eyalet Başbakanı Malu Dreyer gülümsedi. Die Welt Gazetesi de oyuncu için "Alman Marslı" ve "Ankara'nın PR bölümünden gönderilmiş" ifadelerini kullandı.PROGRAM BOYUNCA TÜRKİYE'Yİ SAVUNDU

'Kimse Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan daha çok çalışmıyor'

Elles, program boyunca sözleriyle Türkiye'yi savundu."Kimse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan daha çok çalışmıyor" diyen ünlü oyuncu tutuklamaların ikinci bir darbe girişimini engellemek için çok önemli olduğunu söyledi.
'Türkiye'ye ihtiyacımız var'

Elles, Alman medyasının yanlış ve tek taraflı bir Türkiye imajı verdiğini de söyledi: "Almanya ve Türkiye yıllardır dost. Ve kültürleri birbirlerine uyum sağlamış durumda. Türkiye Avrupa'nın önemli bir parçası. Sonuçta Türkiye Asya ve Avrupa arasında bir köprü durumunda ve bu yüzden güçlü bir Türkiye'ye ihtiyacımız var. Ve Almanya bu zor günlerde Türkiye'nin yanında yer almalı."
Türkiye bana ikinci pasaportumu verince...

Türk vatandaşlığı da alarak çifte vatandaş olan Alman kökenli oyuncu Wilma Elles, çifte vatandaşlık krizini şöyle savundu: "Çifte vatandaşlık konusunda niye bu kadar olumsuzsunuz? Türkiye bana ikinci pasaportumu verince, kendimi entegre olmuş hissettim, mobilya aldım ve evime yerleştim" Köln'deki demokrasi yürüyüşüne dair de yorumlar yapan Elles, "Bu sadece Erdoğan için değil, demokrasi için de yapılan bir gösteriydi" diyerek yürüyüşte yaşanan olumsuzlukları eleştirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Helal olsun sana wilma
helal olsun Wilma gözüme girdin. korkak kanı bozuk alman parlamentosunda ki türk milletvekillerinden daha erkeksin. benimle evlenirmisin?
doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. ama mertliğine hayran kaldım wilma hanım. bravo
Geri Dön