Mynet Trend

Gören bir daha bakıyor! Yaşına kimseyi inandıramıyor... 107 yaşındaki kadının görüntüsüyle herkesi şaşkına çevirdi

Haiti’de yaşayan Lerosa Prequille isimli bir kadın, 1915 yılında dünyaya geldiği iddiasıyla gündem oldu. Lerosa'nın sosyal medyada paylaşılan görüntüsü kısa sürede viral olmayı başardı. Şu anda tam 107 yaşında olan kadının sağlıklı görünümü sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Birçok kişi kadının yaşına inanmazken paylaşılan kimlik kartının kurmaca olduğunu iddia edenler de oldu.

Gören bir daha bakıyor!  Yaşına kimseyi inandıramıyor... 107 yaşındaki kadının görüntüsüyle herkesi şaşkına çevirdi

Uzun yaşamın sırrı tüm dünyada merak konusu olmuştur. Özellikle yüzlerce yıl hayatta kalmayı başaran kişileri her daim ilgi konusudur. Tarihte şimdiye kadar yaşayan en yaşlı insan, 1997'de öldüğünde 122 yaşında olan Fransız Jeanne Louise Calment. Tanaka'nın ölümünden sonra şu an dünyanın en yaşlı yaşayan kişisi 118 yaşındaki Fransız rahibe Lucile Randon oldu. Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde rekortmen olmasa da 107 yaşındaki Haitili bir kadın dikkatleri çekmeyi başardı.

SOSYAL MEDYADAN YORUM YAĞDI

1

107 yaşında olduğuna inanmayanlar için kimliğini paylaşan Prequille, 18 Temmuz 1915 yılında dünyaya geldiğini gösterdi. Kimlikte kadının adının Lerosa Prequille olduğu ve Grand'Anse Praslin'de doğduğu da görülüyor.

4


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler