MAGAZİN

Yıldız Savaşları çölün ortasında çekilecek

Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin yedinci bölümünün Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'nin çöllerinde çekileceği belirtildi.

Yıldız Savaşları çölün ortasında çekilecek

Abu Dabi'deki medya şehri TwoForu54 yönetiminden yapılan açıklamada, "Bütün dünyada hasılat rekorları kıran meşhur bilim kurgu filmi serisinin yapımcı firması Walt Disney'in film birimi başkanı Alan Horn, Star Wars'ın yeni filminin Abu Dabi'de çekileceğini doğruladı" denildi. Filmin çekimlerinin Abu Dabi'deki yerel prodüksiyon firmalarının da desteğiyle yapılacağı kaydedildi.

Henüz adı belli olmayan VII kodlu serinin yedinci filminin, 18 Aralık 2015'te vizyona girmesi bekleniyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin çöllerinin plato kurmak için uygun olduğu dile getiriliyor. Çekimleri kısa süre içinde başlaması beklenen filmin yönetmenliğini Jeffrey Jacob Abrams'ın yapacağı dile getiriliyor. Castı henüz netleşmiş olmasa da filmde Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams ve Mark Hamill gibi ünlülerin oynaması bekleniyor.

Çekimlerin altyapısını kuracak Abu Dabi Medya Şehri TwoForu54, geçen hafta başka bir Hollywood filmi olan Hızlı ve Öfkeli 7'nin çekimlerini tamamlamıştı. Medya Şehri yönetiminin uluslararası yapımlara yüzde 30 oranındaki maddi desteğinin Yıldız Savaşları'nın çekimlerini ülkeye getirilmesinde rol oynadığı ifade ediliyor.

Tüm zamanların en iyi seri filmleri arasında yer alan Yıldız Savaşları'nın ilk filmi Yeni Bir Umut adıyla 1977'de yayınlanmıştı. İmparator ismiyle 1980'de ikincisi çekilen serinin, Jedi'ın Dönüşü 1983, Gizli Tehlike 1999, Klonların Saldırısı 2002 ve Sith'in İntikamı 2005 ile devam filmleri gelmişti. Disney Şirketi, Yıldız Savaşları'nın haklarını 2012 yılında Lucasfilm'den 4 milyar dolar karşılığı satın almıştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön