Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  ‘Yılın en eğlenceli uçuş etkinliği Red Bull Uçuş Günü kaçmaz’

  Türkiye’de uçuş ve havacılık dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan uçak mühendisi ve sosyal medya fenomeni Muhammed Yılmaz, Türkiye’nin en eğlenceli uçuş etkinliği olan “Red Bull Uçuş Günü”nü Mynet’e değerlendirdi.

   ‘Yılın en eğlenceli uçuş etkinliği Red Bull Uçuş Günü kaçmaz’

  Türkiye’de altı yıl aradan sonra dördüncü kez düzenlenen ve ücretsiz olarak seyredilebilen Red Bull Uçuş Günü, 4 Ağustos Pazar günü saat 11.00’da Caddebostan Plajı'nda İstanbul’u kanatlar altına alacak.

  Muhammed Y lmaz (2)

  - Red Bull Uçuş Günü jürisi oldunuz. Etkinlik hakkında neler söylersiniz?

  Red Bull Uçuş Günü tüm dünyada büyük ilgi gören bir etkinlik. Dünyanın farklı şehirlerindeki görüntüleri izlemekten büyük keyif alıyordum ve İstanbul’da düzenleneceğini öğrenince heyecanlandım. İzleyici olarak katılmayı planlarken, jürilik teklifi gelince çok sevindim. Red Bull Uçuş Günü, eğlenceyi ön planda tutarak, yaratıcılık ve sahne performansını bütünleştirirken rekabeti de üstüne koyarak tüm katılımcı ve izleyicilerin enerjisini birleştiriyor ve ortaya harika bir sonuç çıkartıyor. Müthiş bir yarışma!

  - Sizce Red Bull Uçuş Günü tüm dünyada neden bu kadar popüler?

  Uçuş tutkusu, insanoğlunun ilkel çağlardan bu yana en büyük ve en istikrarlı dürtüsü. Tasarımından çizimine, üretiminden performansına kadar tüm süreçlerin, takım olarak gerçekleştirilmesi, insanoğlunun uçma tutkusu kadar, birlikte bir şeyler yapma; bir arada yaşama isteği gibi içgüdüsel duygularını da harekete geçiriyor. Son dönemde yarışmanın kazananları için belirlenen ödüllerin de çok iyi düşünülmüş ve uçuş tutkunlarını cezbeden, onların hayallerini kanatlandıran ödüller olduğu kanaatindeyim. Eğlence, yaratıcılık ve orijinalliği de eklediğimizde Red Bull Uçuş Günü, dünya genelinde popüler hale geliyor. Biz eğlenmeyi, cesareti, rekabeti, takım olmayı ve kazanma duygusunu çok seviyoruz. Bu yarışta bunların hepsi var.

  Türkiye rekoru kırılabilir!

  Fransa

  - Takımları incelediniz mi? Gözünüze kestirdiğiniz tasarımlar oldu mu?

  Yarışmaya katılmaya hak kazanan takımları belirlediğimiz gün, takımları ve tasarımları geniş bir şekilde inceleme şansı buldum. Ödül alabileceğine inandığım birkaç takım olduğunu söyleyebilirim. Eğer tasarımı, çizimdeki haliyle hayata geçirebilirlerse ve rüzgar gibi dış faktörler de yardım ederse 30 metre ile Türkiye’nin en uzak uçuş rekorunu kırmasını beklediğim bir takım bile var.

  - Takımlara hazırlık sürecinde vereceğiniz en önemli tavsiye nedir?

  Öncelikle beklentilerini kafalarında tam olarak belirlemeleri gerekiyor. Hangi alanda ödül almak istediklerini net olarak belirlemek zorundalar. En uzağa uçacak aracı üretmek gibi bir amaçla yola çıkıp tasarım sürecinde buna yönelik bir araç geliştirmedilerse, bu yanlış yolda oldukları anlamına gelir. Yaratıcılık, performans ve mesafe kategorilerinde yarışabilecek uçuş araçlarının ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Üretilen uçuş aracı ile üç kategori için yarışıp ödül beklemek doğru olmayabilir. Takım olarak ne istediklerini bilmeleri ve buna uygun hareket etmeleri gerekir. Ama en önemlisi eğlenmek!

  - Red Bull Uçuş Günü için insanlara nasıl bir çağrı yapmak isterdiniz?

  İstanbul’da çok eğlenceli ve farklı bir Pazar günü geçirmek istiyorsanız 4 Ağustos’ta Caddebostan Plajı’ndaki yerinizi alın. Sizler de içlerindeki en büyük tutkuyu kanatlandırmaya niyetlenen 40 takımın üyelerinin heyecanına, cesaretine, yaratıcılığına ve coşkusuna ortak olacaksınız ve unutulmaz bir gün geçireceksiniz. Bu festival kaçmaz.

  Express

  En Çok Aranan Haberler