MAGAZİN

3 ayda 20 kilo verdi

Önce 1.5 ay içinde 8 kilo, ardından 45 günde 12 kilo daha veren Seren Serengil, üç ayda 80 kilodan 60 kiloya indi.

3 ayda 20 kilo verdi

Bir dönemin en popüler şarkıcısı ve oyuncusuydu. Yüzü hep gülüyordu. Ancak yaptığı mutsuz evlilikler ve bebek kayıpları, yüzünü soldurdu. Onu hep üzgün bir halde, ağlarken gördük magazin haberlerinde... Seren Serengil, şimdi küllerinden yeniden doğdu. Yaşadığı sıkıntıları atlattı. İç huzuruna ve fiziksel güzelliğine yeniden kavuştu. Peki neydi bu işin sırrı?, kendi ağzından dinleyelim:

Serengil'in diyet sırları

"Hamilelikten dolayı 25 kilo almıştım. Bunun son 12 kilosunu 45 gün içinde verdim. Diyete üç ay önce başlamıştım. Tabii psikolojik sıkıntılarım da oldu. Bebeğimi yitirdikten sonra psikoloğum bana diyet yapma izni vermedi. Çünkü zaten yarı deli haldeydim. Ne zaman ki kızımın mezarını bulup, onu alıp babamın yanına defnettim, o zaman başladım hayata... 80 kiloya kadar çıkmıştım. Ama kızımı babamın yanına gömdükten sonra, ertesi gün iç huzuruyla diyetime başladım.
Öncelikle şekeri kestim. Çok çikolata yerim ben. Çok kola içerim ve su hiç içmem. Bunları değiştirdim" diye anlatmaya başlıyor Seren Serengil.

Ardından devam ediyor: "Asitli içecekleri, çikolatayı ve tatlıyı kestim. Sonra bir spor merkezine yazıldım, her gün düzenli olarak 45 dakika yürümeye başladım. 1.5 ay içinde 8 kilo verdim. Son 12 kiloyu 45 gün içinde nasıl verdiğime gelince... Bodrum'da Osman Müftüoğlu'nun otelinde kaldım. VIP lüksü yaşadım. İnsanlarla temasa geçseydim yine "Vah vah yazık sana" deyip yaralarıma tuz basacaklardı. Bunu engellediler; beni tecrit ettiler adeta. Bana özel ve sadece benimle ilgilenen bir görevli verdiler. Hiç kimseyle konuşmadım. Ruhumun yüreğimin de iyileşmesi gerekiyordu..."

Bitki kökleri suyuyla özel diyet
Gelelim uyguladığım
diyet programına:
Sabah öncelikle dişlerimi ve dilimi fırçaladım. Ağızdaki toksinleri temizlemek çok önemli. Bu diyetle çok alakalı bir durum. Bu temizliğin ardından bir büyük bardak su içtim. Suyu sevmediğim için içine limon attım.
Kahvaltı (saat 08.30'da):
Kesinlikle peynir yemedim, çünkü yasaktı. Genel kahvaltım şu oldu: Yulaf , yabanmersini, yoğurt ve tarçın... Bunları karıştırıyordum, içine ahududu koyuyordum. Hem doyurucu, hem de lezzetli oluyor. Kahvaltı sonrası 45 dakikaya yürüyüp, bisiklete bindim.
Ara öğün (Saat 11.00'de): Bitki kökleri suyu içtim. Osman Müftüoğlu'nun bilgisi dahilinde hazırlandı. Kerevizden tut da maydanoza ve melise çayına kadar, müthiş bir karışım. Bunları içerken bir tane de şeftali yedim.
Öğle (saat 12.30'da): Izgara tavuk ve bol salata değişmez
mönüm oldu.
Ara öğün (saat 16.00'da): Yine bitki kökleri suyu içtim büyük bir bardakta. Bir de meyve yedim. Ardından 'aquagym' yaptım. Yani suyun içinde jimnastik hareketleriyle vücudumu forma soktum. Bu da 45 dakikalık bir hareket süresi oldu.
Akşam yemeği (saat 19.30'da): Izgarada yağsız balık ve bol salata yedim. Yiyeceğin balık avucunun içi kadar olacak, ölçü bu.
Ara öğün (saat 22.00'de): Yine bitki kökleri suyu içtim.

Ev hanımlarına da öneririm

Seren Serengil'in yeniden doğuş öyküsü böyle. Oyuncu, "Bitkilerin hepsini çiğ yedim. Tuz ve şeker hiç kullanmadım. Bu yalnız bedenimi değil, aynı zamanda ruhumu da arındırdı. Çok spor yaptım, çok hareket ettim. Yoga da yaptım. Birkaç kilo daha vereceğim. Bu söylediklerimi ev hanımları rahatlıkla uygulayabilirler" diyerek sözlerini tamamlıyor

cadde

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
yağ aldırıolar sonra burda gerçekmiş gibi anlatılolar olan genc kızlara oluo 3 ayda 20 kılo vermek ıcın aç yatıp ac kalkıolar kaç genö kızımız gitti zayıflama uğrunaa yaaa yeter artık kandırmayın milletiii dürüst olun dürüsttttt... gecen gün ne 80 i 90kıloydun yaaa.
KENDI APTALIGINDAN NE VARSA ONCE BABASINDAN SONRA ESINDEN SONRADA COCUK OLMUYOR DIYE GUNDEMDE SIMDI DE ZAYIFLAMAKLA DUYADA NELER OLUYOR ACIN GOZUNUZUDE ONA BAKIN TEK KENDI COCUGUN OLCAK DIYE KENDINI UZUYOR NE KADAR YOKSUL KIMSESIZ COCUK VAR GIT ONLARA BAK
nedense kilo verince vücutlarını sergileme hevesi oluyo bu kadınlarda
seren ilk genç kızlık günlerindeki kıvama gelmiş. ;)
bu kadın çok iyi birisidir yüzü hiç gülmedi yazık o anası yüzünden o anası yokmuuu fetnazzz:)))))))):))))
fıstık gibi olmuş valla ;)
eğer doğruysa çok iyi olmuş
allah o kötü günleri tekrar yaşatmaz umarım .evladını kaybetmek çok zordur eminim .allah yardımcısı olsun ..
seren serengili piyasaya rahmetli babası öztürk serengil sürmüştü. o gün gazatedeki haberi ve resmi unutmam mümkün değil. seren bikini giymiş, babası onu iki eliyle çocuk uyutur gibi kucağına almış, altta ise haberin başlığı; işte nu benim kızım. piyasaya bayağı bir hızlı girdi ozaman seren.
Güzel haber.Biraz zayıflamak daha iyi
Diğer Haberler