HABER

43 ilin geçiş güzergâhında gece yarısı otobüs denetimi

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergâhındaki 'kilit kavşak' Kırıkkale’de, şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde takograf, emniyet kemeri ve HES kodu denetimi, gece saatlerinde de yapıldı.

Türkiye’de son günlerde yaşanan otobüs kazaları sonrası şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere yönelik denetimler sıklaştırıldı. Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergâhı ’kilit kavşak’ Kırıkkale’de de otobüsler tek tek durduruldu. Valilik koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, takograf, emniyet kemeri ve HES kodu denetimleri yapıldı.

KEMER TAKMAYANLAR İKAZ EDİLDİ

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde gece yarısı yapılan denetimde; takograf cihazları incelenerek, şoförlerin yolculuk süreleri kontrol edildi. Yolculara da emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılar yapıldı. Kemerini takmayanlarda ikaz edildi. Kontrollerin ardından şoförler, mola ve sefer saatleri hakkında uyarıldı. Korona virüsü (Covid-19) ile mücadele kapsamında da yolcuların HES kodu kontrolleri de gerçekleştirildi.

ba2f9a90-b2dd-4b31-a9de-b2b975dffa54

"YORGUNLUKTAN KAZA OLUYOR"

İstanbul’dan Kars’a yolcu taşıyan otobüs şoförü Ramazan Günçe, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yorgunluktan kaza oluyor. Biz dinlene dinlene gidiyoruz, yatıyoruz. Biz Kars’a gittiğimiz zaman yatıyoruz. Bazı arkadaşlarımız hiç dinlenmeden gittiği için kazalar oluyor. Bu kazaların olmaması için şoförün dinlenmesi lazım. Mola vereceğiz şimdi yedek şoför geçecek" dedi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
bu kafayla arpa boyu yol ilerlenmez. daha yeni kaza olduğu için herkes tedbirlerin artacağını iyi biliyor ve kılıfını hazırlıyor. bir kaç ay sonra ne denetim kalacak ne tedbir herkes aynı şekilde devam edecek.bu denetimleri süreklş yapmak lazım kaza olduktan sonra değil
olay sicaken yapalar bir hafta sonra unutulur :)))
Yalan dün kdz ereğlisinden 6 saate yakın yol geldim 1 tane denetim yoktu pamukkale firmasıyla geldim İstanbula bırak denetimi yolda polis yoktu
polisin işi sosyal medyada muhalif avlamak.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler