ABD'nin skandal Filistin açıklaması sonrası AB'den flaş uyarı!

Avrupa Birliği (AB), İsrail'in yerleşim birimleri faaliyetlerine ilişkin politikasının değişmediğini, tüm yerleşim birimlerinin yasa dışı olduğunu kaydetti.

ABD'nin skandal Filistin açıklaması sonrası AB'den flaş uyarı!

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, ABD'nin işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Yahudi yerleşim birimlerini artık yasa dışı olarak görmediklerini duyurmasının ardından yazılı açıklama yaptı.

Mogherini, AB'nin İsrail'in işgalci güç yükümlülükleri çerçevesinde tüm yerleşim birimleri faaliyetlerini sonlandırması için çağrıda bulunduğunu belirtti.

Mogherini, "AB'nin, işgal altındaki Filistin topraklarında İsrail'in yerleşim birimleri politikasına ilişkin tutumu değişmedi ve çok açık. Tüm yerleşim birimleri faaliyetleri uluslararası hukuk uyarınca yasa dışıdır ve iki devletli çözüme zarar vermektedir." ifadesini kullandı.

AB'nin iki devletli çözümü desteklemeye devam edeceğinin altını çizen Mogherini, bunun iki tarafın da meşru taleplerini karşılayacak tek gerçekçi çözüm olduğunu vurguladı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Arap birliğinde barış pınarı harekatında bizi kınayan filistine güvenim kalmadı.Benim derdim mescidi aksadır.
ne yapacaksınız ki yaptırım mi uygulayacaksiniz Abd ye :))
Allah Zalimleri ve Zalim olan Yahudileri Kahretsin...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler