HABER

Abdülkadir Selvi: AK Parti’de önemli gelişmeler yaşanacak

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye döndükten sonra partide yaşanacak değişimi yorumladı. Selvi, "'2. Erdoğan’ döneminin başlamasıyla birlikte AK Parti’de önemli ölçüde bir ‘yenileşme ve değişim’ sürecinin başlaması bekleniyor. Referandum sonuçları ‘alarm zilleri’nin çalmasına neden oldu. Teşkilatlarda ve yerel yönetimlerde yeniden yapılanmaya gidilecek." ifadelerini kullandı.

Abdülkadir Selvi: AK Parti’de önemli gelişmeler yaşanacak

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye döndükten sonra partide yaşanacak değişimi yorumladı.

Abdülkadir Selvi'nin konuyla ilgili yazısından bir bölüm:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı seçileceği 21 Mayıs’tan itibaren ise AK Parti ve hükümet açısından yeni bir dönem başlayacak.

1- AK Parti vitrini yenilenecek. AK Parti yönetiminden bazı isimler kabineye kaydırılacak, kabineden bazı isimler parti yönetimine getirilecek.

2- Kabine değişecek. 6-7 bakanı kapsayan bir değişikliğin olması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan gezisine çıkarken, “Kabine değişikliği teklifi hükümetindir. Dolayısıyla hükümetin tasarruf alanına ben tabii ki cumhurbaşkanı olarak giremem. Şu anda gündemde böyle bir şey söz konusu değil. Ama ileride ne olur ne biter, onu da şu anda söylemek yanlış olur” dedi.

Belli ki kongreden önce değişiklik olmayacak. Zaten AK Parti kulislerinde de MKYK değişikliği ile kabine revizyonunun birbirine yakın zamanlarda gerçekleşeceği konuşuluyor.

"SLOGAN: EFSANE GERİ DÖNÜYOR"

‘2. Erdoğan’ döneminin başlamasıyla birlikte AK Parti’de önemli ölçüde bir ‘yenileşme ve değişim’ sürecinin başlaması bekleniyor. Referandum sonuçları ‘alarm zilleri’nin çalmasına neden oldu. Teşkilatlarda ve yerel yönetimlerde yeniden yapılanmaya gidilecek. ‘Yorulan, enerjisini kaybeden, sahada çalışmayan’teşkilatlar ile referandumda partiyi aşağıya çeken, hizmet üretmeyen, yıpranmış yerel yönetimler değiştirilecek. AK Parti, 2019 seçimlerine hazırlanacak.

AK Parti, şölen havasında bir olağanüstü kongre yapmayı planlıyor. Böylece referandum sonuçlarıyla oluşan ‘buruk hava’nın dağıtılması ve partide yeni bir yürüyüşün başlatılması hedefleniyor. Olağanüstü kongrenin sloğanı ise, ‘Efsane geri dönüyor’ olacak.

Geri Dön