Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Bu nasıl adalet! Tecavüze uğrayan da yüzbinlerde dolar tazminat ödeyen de kendisi

  ABD'de gerçekleşen bir davanın sonucu birçok insanı şaşkına çevirdi. Pol County bölgesinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç kız, bundan 2 yıl önce kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü bir adamı öldürmekle suçlandı. Genç kadının, ölen adamın ailesine tam 150.000 dolar tazminat ödemesi emredildi.

  Bu nasıl adalet! Tecavüze uğrayan da yüzbinlerde dolar tazminat ödeyen de kendisi

  Pieper Lewis 15 yaşındayken, Zachary Brooks'u Des Moines'deki bir dairede 30 defadan fazla bıçaklayarak öldürdü. Lewis, 37 yaşındaki Brooks'un kendisine defalarca tecavüz ettiğini ve cinayeti işlemesinin nedeninin de bu olduğunu iddia etti.

  Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

  5 YIL DENETİMLİ BİR ŞEKİLDE SERBEST

  TECAVÜZ

  Şimdi 17 yaşında olan Lewis, taksirle adam öldürme ve kasten yaralama suçunu kabul etti. Genç kadına, beş yıllık denetimli serbestlik süresindeyken para cezasını ödemesi emredildi. Ayrıca Lewis'in bir konut tesisine yerleştirileceği, takip cihazı takmak zorunda kalacağı, toplum hizmeti yapacağı ve terapilere katılacağı bildirildi.

  ''GERÇEĞİ DEĞİŞTİRMEZ''

  GENÇ889

  Suçlamaların ardından Lewis yaptığı açıklamada, "Bir insanın canını aldım. O gün niyetim sadece dışarı çıkıp birinin canını almak değildi. Güvende olmadığımı ve tehlikede olduğumu hissettim, bu da bu eylemlerle sonuçlandı. Ancak bu, bir suçun işlendiği gerçeğini değiştirmez” dedi.

  BAĞIŞ TOPLANIYOR

  Lewis'in öğretmeni Leland Schipper tarafından kurulan bir bağış hesabı, Brooks'un ailesine ödeme yapmak için 222.000 dolarlık hedefinin 200.000 dolarını şimdiden topladı.

  ''BU BORCU HAK ETMİYOR''

  Öğretmeni bağış sayfasında Pieper'ın önünde beş yıl denetimli serbestlik olduğunu, bu süre zarfından 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalmamak için neredeyse mükemmel olması gerektiğini belirtti. Genç kızın hedeflerinden ve hayallerinden bahseden yazısında ''Üzerine çöken, hırslarının peşinden gitmesini engelleyen büyük bir borcu hak etmiyor.'' yazdı ve insanları yardım etmeye çağırdı.

  En Çok Aranan Haberler