Afrin'de son dakika! 8'i birden düştü: Kaçıyorlar!

TSK ve ÖSO, Afrin'in Kori Gul, Şadir, Çolağan, Göz, Marratah, Şatiyan, Yukarı Kaferdel ve Kuran köylerini teröristlerden temizledi. Afrin'e yönelik düzenlenen operasyonda bölgeden kaçan terör örgütü PKK’nın sözde komutanlarından Heval Baz'ın teröristlerden temizlenen Kefer Cenne ve Şiran bölgelerinin sözde askeri kanat komutanları A.Z. ve T.K'yi sorgulayıp korumalarına infaz ettirdiği ortaya çıktı.

Afrin'deki harekat kapsamında Kilis ve Hatay sınırından Suriye’ye geçen TSK birlikleri, Özgür Suriye Ordusu güçleri ile birlikte birbiri ardına Afrin kırsalındaki köyleri terör örgütlerinden arındırdı.

Harekatın 50‘nci gününde ise TSK ve ÖSO güçleri 200’ü aşkın köy ve stratejik noktayı terörden temizledikten sonra hedeflenen Afrin’i gören hakim noktalara ulaştı.

ELİ TETİKTE BEKLİYORLAR

Kuzey, batı ve güneyden olmak üzere 3 ayrı noktadan ilerleyen TSK güçleri, Afrin’i gören hakim tepelere ulaştıktan sonra burada üslenmeye başladı. Çevresindeki köyleri de terörden arındıran TSK birlikleri, Afrin’i gören hakim noktalara zırhlı birlikleri ile üs kurdu. İş makineleri ile yapılan düzenlemenin ardından buraya konuşlandırılan tank ve obüslerin namluları Afrin’e çevrildi. Afrin’i gören tepelerdeki siperlere yerleştirilen zırhlı birliklerin yanı sıra TSK’nın özel kuvvetleri ile meskun mahal operasyonuna katılacak birliklerin özel kuvvetleri de aynı bölgede konuşlandı. Afrin’i havadan ve karadan saniye saniye izleyen TSK birlikleri, olası saldırı girişimine karşı da bölgede eli tetikte görev yapıyor.

afrin-son-dakika

PKK İKİ SÖZDE KOMUTANINI İNFAZ ETTİ

Öte yandan Afrin'e yönelik düzenlenen operasyonda bölgeden kaçan terör örgütü PKK’nın sözde komutanlarından Heval Baz'ın teröristlerden temizlenen Kefer Cenne ve Şiran bölgelerinin sözde askeri kanat komutanları A.Z. ve T.K'yi sorgulayıp korumalarına infaz ettirdiği ortaya çıktı. Zeytin Dalı operasyonu kapsamında ele geçirilen Kefer Cenne köyünde PKK/PYD’nin büyük bir eğitim kampı olduğu, burada Suriye’deki tüm militanların eğitildiği, özellikle örgütün bu bölgeyi kaybetmemek için özel yetiştirilmiş militanlarla savaştığı ancak 300’e yakınının etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Sözde iki askeri kanat sorumlusu komutanın çatışmada stratejik hata yapıldığı gerekçesiyle infaz edildiği öğrenildi. 19 Şubat’ta Murat Karayılan'ın Kefer Cenne'ye geldiği ve bölgedeki sözde sorumluları toplayarak, “Türkiye daha fazla ilerleyemeyecek” şeklinde konuşma yaptığı ileri sürülmüştü. (Ajanslar)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
allah ordumuzu korusun
allah ordumuzu korusun
Allah Türkiyeyi korusun, düşmanlarını kahretsin.
Bu hainleri tamamen imha etmek lazım. Hatta kaçmalarına dahi fırsat verilmemeli. Çükü yarın bir gün bir başka yerde toparlanıp yine caniliklerini yapacaklar. Allah Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun, korusun kollasın inşallah.
hayvan bunlar mahlukat
Karayılan konum atta senide ziyarete gelelim.Kaçma sakın otur oturduğun yerde PEYGAMBER ordusu senide halleder.ALLAH ordumuza güç kuvvet versin.ABD bu çapulcuları mı eğitti?Bunlarla mı ordu kuracaktı.Vah abd vah kimlere bel umut bağlamışsın.Müttefik'in TÜRKİYE dururken kimlerle ortaklığa girmişsin.Sonunuz geldi çil yavrusu gibi dağılacaksınız.Şimdi abd ve yandaş ab üyesi ülkeler düşünsün.
temizlige devam ırak sınırı dahil tertemiz olmalı
Asıl gebertilmesi gerekenler kaçmaya devam ediyor. Belki Türk askerini selamlayarak karşılayacak olan gençleri evlerinden zorla alıp, silah verip, zorla cepheye süren cani şerefsizler kaçamamalı., Çatışmada yakalananların söylediği doğruysa 'Bazıları ya ailesi ölümle tehdit edilmiş, ya zorla silah verilip çatışmaya zorlanmış, ya da ailenin diğer fertlerini PKK nın infazından kurtarmak için bu işe girmiş. Kaçan caniler sağ bırakılmamalı. Her zaman cepheye sürecek piyon bulurlar.
Bunlar domuz geni neden hep müslümanlara bela olmuşlar düşünün birtane yahudiye veya hiristiyana mermi sıkmışlarmi cunki bunlar islam düşmanı bunları savunanda bunlar gibidirler Allah müslümanların yardımcısı olsun insAllah.
bizim ulkemizdeki koylerdeki teroristler ne zaman temizlenecek
@mutsseen seen olayı kaçırmışsın kardeş
BU KIŞ GÜNEYDOĞU DAĞLARINDA KURTLAR AÇ KALMIYCAK DİYE YORUM YAZMIŞTIM GEÇEN YAZ..ANCAK HEPSİ KAÇTI... AMA ÖNEMLİ DEYİL NETİCEDE MEHMETÇİK HEPSİNİN CANINI OKUYCAK..PKK DENEN ÇETE..SÜPÜRLÜP TOZU DAĞİ KALMICAK..İŞTE O ZAMAN GÜNEYDOĞUDAKİ KÜRTLER NEFES ALACAK..GERÇEKTE PKK NIN ASIL DÜŞMAN OLDUĞUNU DAHA İYİ ANLIYCAKLAR..
Bizim harcımız islam, bizi Kürdü Türkü lazı Çerkezi demeden birlik kardeşlik için tek ilaç ve ülkenin bileşeni İSLAM....
sakal serbest daha başka arzunuz. irana benzetin.
Diğer Haberler