Amerika da katıldı! Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?

ABD'de bir gazetede pratik, kurtarıcı vurgusuyla menemen tarifi verildi. Aylar önce yaptığımız "menemen soğanlı mı yoksa soğansız mı olur?" tartışması burada da yerini aldı. Gazete menemen tarifini soğanlı olarak verdi.

Amerika da katıldı! Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?

The Boston Globe gazetesi, menemenin tarifini verdi. Yeni favoriniz olacak şeklinde Türk yemeği ABD'lilere sunuldu. Yemek bölümünde yer alan haberde, " "Çırpılmış yumurta, doamets ve biberli Türk yemeği, kahvaltıda yeni favoriniz olacak" denildi.

1

Sheryl Julian, dünyanın en hızlı ve hayat kurtarıcı yemeği olarak tanımlandı menemeni. Vedat Milor'un "menemen soğanlı mı yoksa soğansız mı olur?" tartışması sonucunda soğanlı menemen kazanmıştı. Sheryl Julian da menemeni soğanlı verenlerden oldu :)

Gastronomi yazarlığı yapan ve aynı zamanda Boston Üniversitesi'nde yemek yazarlığı eğitimi veren Julian, Boston Globe için kaleme aldığı tarifle yaptığı menemeni Twitter hesabından da paylaştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
"Menemen soğanlı mı soğansız mı?" sorusu,, Şerbet şekerli mi yoksa şekersiz mi olur sorusu kadar saçma.. elbette soğanlı ve acı biberli ve de bol yumurtalı.. UFFFF...
Sarımsaklı olur kardeşim,deneyin ve görün sarımsaklı menemenin tadı mükemmeldir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler